Красива листівка – невід’ємний атрибут привітання з урочистою подією. Їх, разом із презентами, вручають на день народження, хрестини, весілля тощо. Бувають вони й вузько тематичні, приміром, створені для іменинників чи фахівців тієї чи іншої професії. Їхній розмір, оздоблення й вартість залежать від багатьох факторів.
Найпростішу "аби була" можна купити за кілька гривень. Але пишні, з ефектами 3D, оздоблені натуральними елементами чи музичні "потягнуть" на кілька десятків гривень. Проте часто вітальні листівки стають не додатком до подарунка, а основним подарунком. Їх виготовляють на замовлення і прикрашають дорогоцінними матеріалами, наприклад золотом та сріблом. Виготовити такі самостійно, не маючи спеціального обладнання і навичок, – дуже важко й дорого. Усе ж, якщо до питання підійти творчо, можна власноруч створити незвичний привітальний сувій. Таку собі давню "царську грамоту", що не залишить байдужою людину, яка її отримає.
– Я вже давно думаю, чому всі листівки такі схожі.., – каже наша читач Оксана Сипла. – Іноді ж хочеться знайти щось особливе й неповторне. Мені було б цікаво дізнатися, у який спосіб можна щось схоже зробити самостійно. Це ж так приємно – тішити близьких чимсь оригінальним. І їм, і мені приємно.
Передусім "зістарюємо" папір. Для цього треба заварити міцну каву й замочити акварельний папір у ній на кілька хвилин. Після того, як він набуде коричневого тону, добре його просушуємо. Подібний ефект старіння можна досягти і за допомогою чорного чаю, проте кава, окрім кольору, залишає ще тонкий та приємний аромат. Дрібна, здавалося б, деталь, проте слід пам’ятати, що саме в деталях розкривається краса.
Коли папір висох, можна приступати до оздоблення.
Спочатку через трафарет я нанесла бронзову акрилову фарбу й отримала орнамент. Трафарет можна виготовити власноруч, про це я розповідала в попередній статті, або ж придбати готовий. Щоправда, якщо плануєте переносити дрібні і складні деталі, краще таки купити готовий. Також бронзовою акриловою фарбою я затонувала краї паперу. Після цього за допомогою силіконових штампів та чорного чорнила прикрасила привітальну грамоту. Якими зображеннями, у якій кількості та в якому розташуванні – обирати вам. Я вирішила, аби пишніше було, використовувати багато зображень.
Щодо тексту привітання, то його, звісно, можна надрукувати. Це необхідно робити в центрі листа і ще до занурення паперу в каву. Проте красивіше і "творчіше", як на мене, написати його власноруч чорнильною чи гелевою ручкою.
Тепер сувій можна скрутити, зв’язати та опломбувати, як це робили в давні часи. Для цього я використала натуральну декоративну траву й поставила сургучем пломби. Ґніт сургучевої свічки підпалюємо, а сургуч накапуємо на потрібне нам місце, потім притискаємо металевою печаткою й отримуємо пломбу. Як прикрасу я використала пір’їну. Моя грамота вдалася невеличкою. Проте можна взяти папір більшого формату, а до країв листа прилаштувати дерев’яні, циліндричні планки. І тоді ви отримаєте великий "середньовічний" сувій.
"Зістарюємо" папір. Для цього треба заварити міцну каву й замочити акварельний папір у ній на кілька хвилин
Через трафарет наносимо бронзову акрилову фарбу і створюємо орнамент. Трафарет можна виготовити власноруч або придбати готовий
За допомогою силіконових штампів і чорного чорнила прикрашаємо грамоту. Якими зображеннями, у якій кількості – обирати вам
Скручуємо сувій, зв’язуємо та опломбовуємо, як це робили в давні часи. Для цього використаємо натуральну декоративну траву чи шнурок і поставимо сургучем пломби
Христина РУДЬ
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер