Міська влада взялася за лікарів

Міська влада взялася за лікарів

Міськарада взялась за освіту лікарів задля здоров'я тернополян, і запросила фахівців, які розробили першу у своєму роді онлайн програму для навчання медиків

 

Тернопільським лікарям презентували освітню онлайн-платформу “Аксемедін ”, створену виключно для медиків. Захід провели 31 липня у сесійній залі для очільників медзакладів, фахівців та представників медуніверситету. 

- Медицина знаходиться в стадії реорганізації, і дуже наглядно, що МОЗ та держава займаються професійною освітою медиків, - каже очільник міського управління охорони здоров'я Ростислав Левчук. -  Сьогодні ми  говоримо про професійну освіту саме медиків, їхнє неперервне вдосконалення, і сьогодні МОЗ пропонує перейти від акредитації лікарів до індивідуального ліцензування, яким передбачається ліцензування кожного лікаря за спеціальністю на три роки з подальшим автоматичним продовженням або відміною цієї ліцензії. Одним з критерів подовження цієї ліцензії є якраз кількість балів, які в процесі трьох років лікар набирає, приймаючи участь у семінарах та інших заходах, які дають йому можливість професійно вдосконалюватися. От якраз ця презентація дає можливість зорієнтуватися. Це є одна з небагатьох платформ, яка дає можливість зорієнтуватися у професійній неперервній освіті поза лікарнею.

Зокрема йдеться про різноманітні семінари, тренінги та ряд інших заходів, де лікар  може знайти себе за спеціальністю і вдосконалюватися там, де  відчуває свою слабинку, додає пан Левчук. 

- Лікарі однозначно маю вдосконалюватися, але у який спосіб і на якій платформі - цій чи іншій - це на їхній вибір, - додаж пан Левчук. - Ми просто презентували одну із навчальних програм, яка є на ринку. Прийдуть до нас інші - проведемо презентацію і їм. 

Навчання для фахівців медичної сфери, як заявляють у міськраді, насамперед пов'язане із турботою про здоров'я тернополян.  І є одним із кроків для досягнення цілей, поставлених у міській програмі “Здоров'я тернополян”. Першим завданням цієї програми є комплексний підхід до здоров'я жителів міста.  

- Під це завдання вибудовується цілий механізм, якийсь почався від формування  Центру діагностики, Центру медико-санітарної допомоги, тих ланок, які приймають першу хвилю пацієнтів, які відповідальні за якісну діагностику, - каже заступник міського голови Леонід Бицюра. -   Саме через це ми в ці роки робили закупівлю різного медобладнання. Наступний етап — це перетворення комунальних закладів у некомерційні підприємства, який ми вже закінчили, а інші обласні центри тільки розпочинають — процес дуже непростий. І зараз  ми звернули увагу на питання підготовки фахівців.

В цілому по Україні, додає пан Бицюра, якість надання медпослуг — погана. І впливу на покращення здоров'я населення нема.  А фахівці в основному зосереджені  в елітних закладах, у столичних центрах. І в силу того, що  законодавство десь на боці пенсіонерів, у багатьох закладах бракує молодих медиків. Також у молодих медиків нема мотивації для удосконалення. Відтак зараз вцілому треба  прищепити розуміння, шо навіть якщо дати мільйони, мільярди  в медицину - без зміни мислення медиків змін не буде. 

- Медик, який не вдосконалюється, не приймає участі в семінарах, не навчається, він не медик, так  - це фахівець, який отримує зарплату, - додає він. -  Ефективно може впливати на здоров'я населення та людина, яка відстежує усі прогресивні технології. Тому, оскільки МОЗ налаштовано у подальші п'ять років реформувати систему атестації лікарів із заміною на індивідуальні ліцензії, ми, власне, відгукнулись і запросили сюди фахівців, які розробили одну із таких передових програм самоосвіти, підготовки  медиків. Індивідуальні ліцензії вони передбачають і враховують бали, отримані за участь в конференції, семінарах, навчальних програмах. Це якраз те, що потрібно.

Онлайн-платформу розробила приватна фірма. І вона зацікавила владу тим, що є фактично першим в Україні продуктом такого роду. 

- Для міського бюджету це ні скільки не коштувало, гроші не виділялись, - додає пан Бицюра. - І я думаю, що це для бюджету і не буде оплатно.



До слова, як зазначено на сайті accemedin.com, власником продукту є Товариство з обмеженою відповідальністю «Маркетингова агенція громадського здоров’я». Саме ТОВ “МАГЗ” засноване у 2014 у Києві. Керівник — Сошинський Сергій Олегович

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (4)
  • Пустило

    Тре шось робити шоби ніц не робити.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:02 Юні борці зі Збаража та Вишнівця дивували світових лідерів photo_camera 20:00 Китайська, з різних країн й від чемпіона світу: як тернополяни дегустували каву (РЕПОРТАЖ) photo_camera 19:01 У дорожників Тернопільщини своя толока. Які роботи виконують? photo_camera 17:59 Чортків виграв грант на 50 тисяч євро. Куди вкладатимуть кошти? photo_camera Від читача 16:12 Які категорії громадян можуть отримати ваучер на навчання? 17:00 Як тернополяни брали участь у «Здоровій прогулянці» (ФОТОРЕПОРТАЖ) photo_camera 16:40 У Тернополі нетвереза водійка пошкодила чуже авто і намагалась втекти photo_camera 16:00 Владислав Коваль готовий виборювати своє майбутнє у складі «Люті» play_circle_filled photo_camera 15:03 Бійців 105-ї бригади ТрО відзначили державними нагородами photo_camera 14:01 Тернополян та гостей міста запрошують на пішохідні екскурсії 13:01 Які ліки мають продавати за рецептами? Перелік 11:50 А ви знаєте, куди їде громадський транспорт? Тест від «20 хвилин» для тернополян 11:02 Скоро Великдень: готуємо смачну сирну паску без випікання 10:03 З 1-го квітня рецептурні ліки в Тернополі мали б відпускати за призначенням лікаря 09:01 Сьогодні, 1 квітня – Міжнародний день сміху, іменини долара та день любителів розчинної кави
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up