- Ми уже маємо кілька десятків експонатів, - каже керівник благодійного фонду MagneticOne.Org Яна Желябіна. - Це кілька планшетів, старих телефонів. Але, щоб створити повноцінний музей, потрібно більше експонатів. Можливо, і трохи серйозніших. Такі музеї є в Харкові та Сумах, якщо не помиляюсь. То там є перший комп'ютер Apple. Я думаю, що нам такого безкоштовно ніхто не дасть, але все ж.
У майбутній музей, як каже Яна, можна приносити друкарські машинки, дуже старі фотоапарати, обчислювальну техніку. Все те, з чого починались перші ІТ-технології.
Діятиме музей у "Центрі науки", який відкриють в грудні на Площі Героїв Євромайдану.
- У центрі, крім ІТ-музею, також будуть лабораторії з фізики, хімії та біології, - розповідає голова ГО "Центр науки Тернополя" Христина Білінська. - У цих лабораторіях діти разом з вчителями зможуть експериментувати. Також будуть майстерні, у які діти зможуть приходити з батьками і самостійно щось робити.
Але для цих лабораторій потрібне устаткування, потрібне різне обладнання. Як каже Христина Білінська, їм потрібна допомога меценатів.
- Минулого року по "Громадському бюджету" ми виграли мільйон, але це мало для такого "Центру науки", - каже Христина. - Також потрібні люди, які б могли робити такі установки. Зараз нам дуже потрібне фортепіано. Ми хочемо зробити його прозорим, щоб діти бачили, як відбувається процес відтворення музики.
Довідка
Якщо у вас є стара техніка чи можливість допомогти облаштувати "Центр науки" звертайтесь за телефоном 097-007-17-50 або пишіть на пошту [email protected].
Читайте також Унікальний музей тоталітаризму діє в Тернополі
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер