У Тернополі купили для полювання БТР

У Тернополі купили для полювання БТР
Їздити такою машиною дорогами міста не можна, кажуть у ДАІ. Адже її габарити перевищують допустимі. Тернополяни ж жартують, що лише такою технікою нашими дорогами й їздити

- На Об’їзній стоїть БТР! Хіба військову техніку можна так ставити на вулиці? – зателефонував до редакції тернополянин Юрій Марченко. – І куди дивляться військові та міліція? Здається, там навіть табличка “Продається” була.
Виїхавши на місце 13 вересня, ми дійсно побачили бронетранспортер за огорожею, на території автостоянки біля одного з ресторанів. Втім, таблички на ньому вже не було. Дорогою таксист, котрий віз нашого кореспондента, пожартував, що саме БТР-ом нашими дорогами й їздити.
Чоловік на місці, який стояв поруч із БТР-ом, дуже здивувався нашому приїзду. Мовляв, він щойно його продав. До речі, за неофіційними джерелами, коштує така техніка близько 200 тис. грн.
“А звідки ви дізналися?”
Продаж списаної техніки не є порушенням закону, запевняють експерти. Якщо її габарити не перевищують допустимі, то водій навіть може вільно їздити місцевими дорогами.
Новий власник бойової машини категорично відмовився назвати ім'я. Проте розповів, що використовуватиме БТР або для полювання, або як тягач для великогабаритної техніки.
- А звідки ви дізналися про те, що тут продають бронетранспортер? - здивувався він. - Ця машина тут недавно стоїть. Дивно, як люди так швидко звернули на неї увагу. Тим більше скоро я її звідси заберу, тому писати тут немає про що.
Про те, що це була за техніка і чи мали право її продавати, ми запитали командира Тернопільської 11-ї окремої гвардійської артилерійської бригади полковника Сергія Корнійчука.
Такі БТР випускали у 60-90-ті роки
Побачивши фото, пан Корнічук повідомив, що це військова техніка — БТР-60 ПБ. Її використовують для перевезення піхоти і ведення бою. Вона витривала, всюдипрохідна, броньована. Розвиває швидкість до 80 кілометрів за годину, а ще може плавати зі швидкістю до 10 кілометрів за годину.
У нашій частині також є такі, проте вони оснащені додатковими засобами зв'язку та приладами навігації, - розповідає пан Корнійчук. - Але сьогодні армія користується сучаснішою технікою. Такі машини випускали ще у 60-90-ті роки. Загалом їх виготовили біля 25 тисяч штук. Я припускаю, що продажем цих БТР зайнявся державний департамент надлишкового майна. Адже військові частини не мають права продавати техніку чи озброєння. Думаю, що ця машина і не з Тернопільщини. Її хтось деінде купив, а вже тут перепродав. Але це все - в рамках закону. Швидше за все, в департаменті машину списали, зняли озброєння та інше оснащення, а “коробку” продали. Хоча вона у дуже хорошому стані. Напевне, її тримали на зберіганні.
“Забавка” - не з дешевих
За словами командира артилерійської бригади, бронетранспортер, який придбали у Тернополі, судячи з фото, не оснащений ані жодною зброєю, ані антенами зв'язку. З нього зняли башту, де встановлюють кулемет, і навіть фари нічного бачення з інфрачервоним освітленням. Це означає, що його переобладнали під звичайний засіб перевезення.
Тому люди, які мають багато грошей, можуть собі придбати таку недешеву “забавку”. Адже така машина може переїхати через півметрову стіну чи двометровий рів, - зауважує пан Корнійчук. - Проте вона дуже дорога в обслуговуванні. Таку розкіш можуть собі дозволити не всі. На один кілометр дороги потрібно приблизно півтора літри бензину. Тобто на 10 кілометрів - 15 літрів. Враховуючи, що бензин сьогодні коштує біля 10 гривень, сума виходить немаленька.
Потрібно зареєструвати
В облуправлінні ДАІ підтвердили, що за наявності спеціальної категорії прав, яку дають в армії чи категорії С, українці можуть вільно пересуватися у бронетранспортері дорогами державного значення.
- Для цього власник повинен лише зареєструвати такий транспорт в управлінні сільського господарства і отримати номерні знаки, - каже керівник сектора зв'язків з громадськістю обласної ВДАІ УМВСУ Микола Лецкалюк. - Для цього габарити такого транспорту не повинні перевищувати допустимі згідно із Законом України “Про правила дорожнього руху”. Це — ширина, не більша ніж 2,65 метра. В іншому випадку водію доведеться брати одноразові дозволи в управлінні ВДАІ для проїзду конкретною дорогою. До того ж, потрібно зважати на дорожні знаки, котрі обмежують рух вантажного транспорту.
До речі, за інформацією “Вікіпедії”, ширина БТР-60 — 2,83 метра. Тож на дороги Тернополя йому не можна.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (20)
  • Anonymous
    Нормальный БТР коштує 65-110 тисяч гривень. Він тобі і поїде і поплаває, але списаний і якщо купити маленький і він не буде важкий по закону можна буде їздити по нашим дорогам
  • Anonymous
    Той камандір все правильно сказав. 150літрів на 100км ;) то шо 120 літрів з тих 150 продаються на лє - то не рахується. Головне списати є куда.
  • Anonymous
    Ото Тернопіль село ))) З такої дрібниці журналюги скандал хотіли зробити))) По всьому світу уже давно списана і переоснащена військова техніка вільно продається колекціонерам і просто цінителям. Зовсім недавно передачу про американця дивився який цілком вільно по дорогам на "шермані" їздить, а то вже техніка посерйозніше буде чим БТР чи БРДМ .
    Anonymous reply Anonymous
    Ото була б хохма - купаєшся в озері а перед тобою перископ виниряє ні з того ні з сього.
  • Anonymous
    Це я так розумію,для полювання на зайця така техніка використовуватиметься?(((((
    Anonymous reply Anonymous
    Але якщо серйозно,то дуже навіть потрібний(а саме головне безпечний) засіб пересування для тих, хто ошукує Тернополян різного роду махінаціями,як от дольова участь у зведенні будинків(ошуканих за такою системою хватає не тільки в Тернополі.а і по Україні).
    Anonymous reply Anonymous
    Хоча як подумати... Виїде господар цього БТРа на полювання,а звірина то любопитна , захоче подивитись хто ж то так "реве" мотором і почне збігатись ,щоб подивитись, а він її із кулемета,із кулемета! Так не тільки зайців, а і кабанчика можна підстрілити,дивись і паливо окупиться)))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:00 Передепідемічний рівень: на Тернопільщині росте кількість хворих на грип та ГРВІ 22:00 Наводить гармату, мріє про дім: історія навідника артбригади 21:00 Євробачення-2025: де дивитися, як голосувати і які прогнози play_circle_filled 20:03 М’ясо дорожчає: скільки коштує у супермаркетах Тернополя та де дешевше photo_camera Від читача 08:11 У програмі "Акценти" на телеканалі TV-4 – про актуальні програми служби зайнятості 19:00 У День матері в Теребовлі ярмаркували заради пам’яті, підтримки і віри в Перемогу photo_camera 18:00 Кабмін спростив оформлення паспортів для чоловіків за кордоном 17:25 15-річний водій мотоцикла та 20-річна дівчина постраждали в аварії на Тернопільщині 16:50 Уряд виплатив українцям рекордний кешбек за березень — 443 млн грн 16:05 У поліції розповіли деталі скандалу з 18-річною няненю, яку звинуватили в образах дитини 15:46 Суд вдруге скасував рішення щодо будівництва на Слівенській-Малишка. Але вартість нерухомості росте 15:10 На Тернопільщині затримали чоловіка, який за тисячі доларів відправляв військовозобов'язаних за кордон 14:40 Де не буде світла у Тернополі 13 травня — адреси 14:09 Автомобілі ввезені, як допомога для ЗСУ, продавали онлайн: поліція про затримання трьох осіб на Тернопільщині 13:45 В аварії на Чортківщині загинув чоловік 13:30 Нічні заморозки і дощі: прогноз погоди на 13-15 травня 13:00 «На щиті» повертається до рідного дому Герой зі Збаражчини Іван Тимків 12:35 Банки зріжуть ліміти: скільки можна буде переказати за карткою з 1 червня 12:35 Смертельна ДТП у Збаражі. Збили жінку 12:05 Музична школа №2 у Тернополі оголосила набір на навчання
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up