Макет центральної частини Тернополя початку ХХ ст, який виготовили з бронзи почали встановлювати у середу, 27 квітня. Урочисте відкриття відбудеться на Пасху, 1 травня, о 8.30 біля Архикатедрального собору.
- Близько року над проектом "Макет центральної частини міста Тернополя початку ХХ століття” працює команда більше як з 20 людей, - розповідає краєзнавець, консультант проекту Тарас Циклиняк. - В Європі таких макетів доволі багато, а в Україні це перший. Це гранітна глиба вагою близько 3200 кг, на яку встановлять макет старого міста з бронзи. Автором об’єктів на макеті є Володимир Кріса.
За основу для макету розробники взяли план міста 1938 року, каже Тарас. Також під час створення макету команді дуже допомогла аерозйомка 1917 року, яку Тарас знайшов на німецькому eBay .
- Межі макету - це Старий Замок, Надставна церква, синагога на вул. Паращука, Філармонія, Вокзал, вниз по вул. Хмельницького, по Крушельницькій і назад до Старого замку, - розповідає чоловік. - ми вклали в цей проект душу, всі свої знання, вміння та матеріали. Тому дуже тішимось, що нарешті нам вдалось його встановити.
Вирішили зробити макет саме центральної міста, оскільки Центр це найцінніше, що є у будь-якому місті, вважає голова оргкомітету Вадим Перець.
- Будь-що цінне, що є у будь-якому місті - це центральна частина, або старе місто, як ще називають, - каже Вадим. - А чому того періоду? Бо саме тоді Тернопіль зазнав розквіту, а після другої світової він був зруйнований.
Про вартість єдиного в Україні такого макету наразі мовчать. Але відеоспостереження за макетом уже встановили.
- Не знаю, яка вартість цього макету, - каже Вадим Перець. - Щодо безпеки, то ми уже подбали про це. Зараз почали ввести відеоспостереження, яке контролюватиме поліція.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
І не було ніякої Великої Вітчизняної, була Друга світова!
P.S. А ти, зеленко, краще спостерігай за тим, як руйнують твоє місто у наш час. Ти ще пожалкуй, що не збереглася печера, де сиділи біля вогнища твої пращури.