Перших п'ять контейнерів, де можна залишити вживані речі для малозабезпечених тернополянам, встановлять у різних мікрорайонах міста вже найближчим часом.
Тернополяни зможуть поділитися з нужденними взуттям, одягом, книгами, іграшками тощо. Їх розсортують волонтери та передадуть нужденним. Автор проекту - Віктор Гунька.
Перші п"ять контейнерів закупили по 11 780 гривень, каже Ігор Костюк. Нагадаємо, проект "Контейнери для благодійності" виграв у "Громадському бюджеті-2017". Вартість 10-ти контейнерів, згідно з проектом, - 180 200 грн.
П'ять контейнерів вже в Тернополі, наразі вирішують, де їх встановити.
- Такі благодійні контейнери встановлять у Тернополі вперше, - розповідає керівник благодійного фонду «Фонд добрих людей» Ігор Костюк. – Контейнери замикатимуться на ключ, і перед тим, як віддати речі потребуючим, їх відсортують волонтери. Ми постараємося встановити такі контейнери в різних мікрорайонах міста. Один з них буде знаходитися на вулиці Острозького, 32 - біля благодійного фонду, куди вже кілька років тернополяни приносять одяг. Тому буде логічно, аби такий контейнер для збору одягу стояв уже в знайомому для людей місці. Наразі в Тернопіль привезли таких п'ять, стільки ж привезуть згодом. Якщо тернополяни активно долучаться до збору речей, то кількість контейнерів з часом збільшать.
Збір речей планують запустити наприкінці квітня. Забрати речі потребуючі тернополяни зможуть на Острозького, 32.
- Практично у кожного у шафі є речі, які ще у придатному стані, але ви точно знаєте, що їх не носитимете і просто перекладаєте із місця на місце бо не знаєте куди можна їх подіти. Із проблемою «зайвого» одягу, взуття, іграшок зіштовхуються абсолютна більшість населення і логічне вирішення це викинути на смітник. Проте, ці речі можуть справді стати у нагоді людям, які із певних причин не можуть собі придбати нові речі. А свідченням того, що населення не в змозі придбати необхідні речі є велика кількість секонд-хендів. Ці контейнери дадуть змогу соціально-незахищеним людям отримати речі, які вони не можуть придбати. До того ж, ми навчаємо людей ділитися з ближнім та створюємо умови для росту менталітету тернополян, - зазначив автор проекту Віктор Гунька.
Контейнери для збору одягу вже встановили у Львові, Луцьку, Ужгороді, Івано-Франківську та Вінниці.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
От скажіть, хтось повірить, що та залізна будка коштує 18 тисяч? А давайте порахуємо. Лист металу 1мм 1,25*2,50 - 700 грн. Там пішло, нехай, 5 листів. І то, якщо, ще щось всередині буде. разом 3500. Стінки з гнутим профілем, тому кутника там, напевно нема. Ну, нехай, добавимо ще на 2500 металу, якого там насправді нема, але нехай. Ще на тисячу фарба і зварка. Це 7к. Далі, робота. Навіть за польськими розцінками 2-2,5 тисяч грн одна скриня. Все! скільки то вийшло? А всього менше 10 тисяч. І НЕ БІЛЬШЕ! І то по максимуму!!! Тобто, фактично, половину грошей тупо відкатали!
Сірожа, ти хоть краплю совісті маєш? Чи в тобі людського вже нічого не залишилось