На храмове свято у церкву Успіння Пресвятої Богородиці щороку йде чимало тернополян. Одягають красивий, святковий одяг, найчастіше - це вишиванки. Малеча теж у вишиванках. Не пропускають свято й депутати міської та обласної рад, міський голова, очільник ОДА, які теж одягають вишиванки.
До початку Літургії в церкву сходиться кілька сотень людей, а ще кілька сотень збирається біля церкви.
- Ми ще вчора (27 серпня) ввечері з чоловіком були на вечірній службі Божій, потім трішки були на нічному чуванні, - розповідає пані Єлизавета. - А вранці 28 серпня щороку традиційно сповідь, йдемо на службу. Це сімейне свято, ми молимось до Богородиці, щоб вона оберігала нас.
Щороку жінка обов'язково до свята Успіння Пресвятої Богородиці та Дня міста одягає вишиванку. Жінка реставрувала вишиванку своєї мами.
- Тканина була уже трішки зношена, тому я вирізала саму вишивку і перешила її на нову сорочку і вишила ще кілька елементів, - каже пані Єлизавета. - Цій вишивці вже дуже багато років. Моїх батьків колись вислали у Сибір. Я ще маю багато фото, де видно, як там жінки вручну вишивали сорочки, і з мережевом робили.
Юлія Холод живе у Великих Гаях, але на свято прийшла у церкву Успіння Пресвятої Богородиці.
- Найбільше це свято відзначають саме у цій церкві, - каже жінка. - Тут це храмовий празник, тому вирішила прийти сюди. А ввечері святкуватиму День міста.
Пані Юлія до свята теж одягнула вишиванку, яку вишивала сама протягом трьох місяців. Жінка розповідає, що сорочка вишита на борщівський мотив, але хрестиком.
- Мені дуже подобається борщівська вишиванка і я зараз вивчаю цю техніку, хочу вишити ще одну сорочку, але уже борщівською технікою, - додає Юлія Холод.
У костюмі з вишитою сорочкою від української дизайнерки Оксани Полонець на урочисту Літургію прийшла депутат міської ради Оксана Яциковська.
- Моя приятелька Оксана Пекун виступала на "Слов'янському базарі" і була у такій сукні, - розповідає пані Оксана. - Вона мені сказала, де взяла таку красу і я поїхала купила. У мене уже є кілька речей цієї дизайнерки, я їх колекціоную.
Щодо сімейних традицій святкування, то, як розповідає Оксана Яциковська, її сім'я дуже шанує Богородицю, бо без неї нікуди.
- Богородиця - наша мати і, якщо її шанувати, то вона тебе почує, - каже жінка. - А взагалі, я пригадую своє дитинство і це свято мені запам'яталось ще змалечку. В Тернополі це завжди був храмовий празник в усіх церквах. Це зараз вже церкви поділились і їх в цей об'єднує День міста. А тоді всі об'єднувала церква. І бабуся тоді завжди з храмового свята привозила хрестики. Вона давала їх всім дітям, внучкам.
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
№ 11 від 15 березня 2023
Читати номер