Ветеран військової служби обурений порушенням права на пільговий проїзд у Тернополі

Ветеран військової служби обурений порушенням права на пільговий проїзд у Тернополі

Житель Тернопільської області пан Юрій звернувся до редакції “20 хвилин” із повідомленням про те, що йому, ветерану військової служби, не дозволили пільговий проїзд у міському тролейбусі №8.

"Ви просто не хочете платити", - сказала кондуктор тролейбусу №8 у Тернополі пану Юрію, який хотів скористатись законним правом на пільговий проїзд та показав посвідчення ветерана військової служби.

Пан Юрій живе на Тернопільщині. Пенсіонер розповів, що зазвичай документ у нього навіть не переглядають, а у цьому випадку, коли кондуктор побачила напис на посвідченні пана Юрія “ветеран військової служби”, попросила чоловіка оплатити, а законних підстав для оплати назвати не могла.

В Україні існує 8 законів, які передбачають право на проїзд пільговиків. Серед них і окремі статті Конституції України, - каже пан Юрій.

Чоловік зауважив, що сам він рідко буває в Тернополі, тому раніше не звертав увагу на проблему, але найбільше його зачепило те, що під обмеження пільгового проїзду в місті потрапляють іногородні діти-інваліди, солдати строкової служби, батьки військовослужбовців, які загинули під час виконання службового обов’язку теж змушені платити.

- Я не розумію, як місцева рада може втручатись у дію закону, який діє на всій території України, - каже пенсіонер, - я хочу знати, який документ аргументує таку заборону. Бо мені, наприклад,  відомо, що якщо Верховна Рада видає закони, то вони вступають у чинність після оприлюднення в друкованій періодиці. А як я маю знати про місцеві рішення, які діють в області?

У прес-службі Тернопільської міської ради пояснюють: щодо пільг на проїзд у місті керуються рішенням виконавчого комітету "Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті, незалежно від форм власності» № 820 від 15.11.2017 року.  Відповідно до даного рішення виконкому, право на безкоштовний проїзд мають пільговики, які отримали "Соціальну карту тернополянина" і зареєстровані у місті Тернополі.

Пан Юрій планує звертатись до правоохоронних органів, аргументуючи це Законом України “Про автомобільний транспорт”. У 37 статті цього закону йдеться, що безпідставна відмова від пільгових перевезень тягне за собою відповідальність згідно із Законом.  

- Я вже звернувся з офіційним листом до Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, - говорить пан Юрій, - та отримав відповідь, у якій йдеться, що місцева влада не може змінювати пільговий проїзд, встановлений на рівні держави.

 

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (7)
 • Garbarets Sergiy

  Пане Юрію прошу вас зв'язатися зі мною, бо на фоні підняття тарифів в тернополі до 8 гривень з 1.11.2018 та тотальної сліпоти представника ТТУ є необхідність для переконання у їх неправоті надати ваш лист до пана Омеляна, чи хоча б фотокопія з офіційними реквізити міністерства про отримання листа і надання відповіді.
 • Urij Medved

  Я просто шокований.

  Але не тим, що ТМР порушила цілу низку законів, бо то звична для них справа. А шокований я тим, що невже нарешті до людей потрохи почало доходити.

  Я ще в березні-квітні місяці, як тільки почався отой дурдом з забороною пільгового проїзду та вимаганням шматка пластику писав в якомусь з дописів в мордокнизі перелік законів які порушила ТМР, а у відповідь отримав цькування захисників/прибічників нашого "вельмиповажнобруківкошановного" мера.

  Завжди для реалізації гарантованого державою права на пільговий проїзд лише пред'являв посвідчення встановленого зразка. Кілька разів мав конфлікти з кондукторами та контролерами, але після пропозицій викликати правоохоронні органи для обов'язкового складання на мене адміністративного матеріалу нібито за відмову оплатити проїзд, і для того, аби в мене були законні підстави звернутись до суду, всі хто мали якісь претензії просто розвертались та виходили з транспорту.

  Дуже прикро, що наше суспільство виглядає як звичайне "стадо овець" яке  "пастух" веде туди куди він хоче наплювавши на закони та бажання отих самих овець.  П.С. прошу звернути увагу на те, що слова "стадо овець", "пастух" і.т.д. взяті в лапки.
 • Юрій Пелюшенко

  Ну, добре – закони. Але є Конституція країни. Ст.8 "В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та ІНШІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ОСНОВІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ І ПОВИННІ ВІДПОВІДАТИ ЇЙ.”

  Ст.19 "Органи державної влади та ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ЇХ ПОСАДОВІ ОСОБИ зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України." ……

  Ст.24. "громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень ЗА ОЗНАКАМИ … МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ АБО ІНШИМИ ОЗНАКАМИ".

  Ст. 92. "Виключно [!!!!] законами України визначаються: 1) права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод;….".

  Хто не знає - відкрию таємницю: норма Законів щодо пільговиків про “безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту…”, не містить жодних обмежень в жодному нормативному документі для її практичного реалізації і не встановлює залежності її виконання від будь-чого: часу доби, від місця проживання, наявності відшкодування, якихось “договорів” про пільгові перевезення, землетрусу на Філіпінах, кількості пільговиків у салоні [так-так, обмеження у 2-3 пільговика в автобусі – це також свавілля] і т.д., за винятком наявності в кішені людини посвідчення встановленого зразка. Все це – відволікання, маніпуляції і неправомірні дії у виконанні Терн. міськради. Якщо є проблеми або взаємні претензії між Радою та перевізником, то вирішувати їх слід у суді, а не шляхом порушення прав громадян. Пільговики користуються своїм правом згідно законів і претензій до них бути не може. Закони України про пільгові категорії громадян продовжують діяти і право пільговиків на безоплатний проїзд нікуди не зникає до тих пір, поки ІНШИМ законом (саме Законом!) не буде проведена зміна/заміна/відміна, а не бажанням чергової сільської/міської і т.п. Ради. Навіть 10 надалів і 8 мединьських не можуть посунути ані літери у чинному законодавстві. От дивлячись на таких “діячів”, які дозволяють собі нехтувати законами, громадяни відчувають розчарування, байдужість і зневіру до держави в цілому.

  Заспокоює одне – у 1-му абзаці ст.19 Конституції країни є такі слова: “Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством”. Тому, як їздив, так і буду їздити. І нехай мені щось хтось скаже.

  ПС. Невеличкі поправки до тексту.

  - “Верховна Рада видає закони, то вони вступають у чинність після оприлюднення в Урядовому кур’єрі…” – ВРУ оприлюднює закони у “Голосі України”, в “Урядовому кур’єрі” друкується Кабмін.
 • Юрій Пелюшенко

  От що відповів на моє звернення з означеного питання Міністр інфраструктури В.Омелян (звичайно, не особисто міністр писав мені – у нього і без мене турбот вистачає, а його юрист – напевно, не гірше від таких в Терн. М. Раді), перерахувавши статті законів, згідно яких пільгові категорії громадян мають право на безоплатний проїзд (і які, відповідно, порушила ТМР) так закінчив свій лист:

  “Під час практичного впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті органи місцевого самоврядування повинні створити для осіб, які відповідно до законодавства мають пільги на проїзд, НЕЗАЛЕЖНО ВІД МІСЦЯ ЇХ РЕЄСТРАЦІЇ, умови для отримання ними електронного квитка на безоплатній основі. Наприклад, це може і разовий пільговий електронний квиток, який можна буде отримати в рухомому складі або на зупинці (у кіоску), тощо на безоплатній основі. Вирішення цих питань належить до повноважень органів місцевого самоврядування”.

  Тобто, міністр підтверджує і фіксує, що:

  - в Україні існують пільгові категорії громадян;

  - ці пільгові категорії громадян, згідно діючого законодавства, мають пільги на проїзд, незалежно від місця їх реєстрації (проживання);

  - органи місцевого самоврядування повинні не перешкоджати, а створювати для пільговиків умови користування їхнім законним правом;

  - Терноп. МР порушила діюче у державі законодавство.

  Перераховує пільгові категорії громадян і підтверджує дію щодо них у державі законів і Постанова Кабміну  №197 від 14 березня 2018 р. Пропоную п. Надалу розтлумачити прем’єру Гройсману та міністру Омеляну, у чому вони помиляються.

  Сьогодні у Вас у статті “Безкоштовному проїзду для учасників бойових дій бути! І без монетизації” керівник управління регіонального розвитку, інфраструктури та дорожнього господарства облдержадміністрації Володимир Шашкін повідомляє: “Закон має вищу силу, аніж постанова Кабміну [а тим більше ухвали і рішення сільських/міських і т.п. рад]. І якщо на законодавчому рівні гарантовані пільги людям – це має виконуватись. І це, якщо брати транспорт, - стосується і автобусів та маршруток місцевого і міжобласного значення, так і залізничного транспорту”. Значить, і облдержадміністрація не згідна з такими діями ТМР. Дивно тільки, чому вони не поставили цих сепаратистів на місце.

  Шокує інше. Виявляєть, що на сайті самої Терн. МР також знаходиться перелік категорій громадян, котрі мають право безоплатного проїзду, і навіть вказується підстава для такого проїзду, тобто називаються державні нормативно-правові акти: 8 Законів України і 3 Постанови КМУ. Тобто, все вони там, у ТМР, знають. Але плювати вони хотіли на ці закони, тому що знають стан правової підготовки населення і мають пригодованих кишенькових юристів.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:01 Тернопіль отримав бейбі-бокси від благодійників: хто зможе отримати play_circle_filled photo_camera 11:01 На фронті загинув заступник командира танкового батальйону, родом з Тернопільщини 10:02 Корисно і для здоров'я, і для фігури: легкі салати з буряком photo_camera 09:05 Зеленський подякував тернопільським артилеристам за влучність play_circle_filled Від читача 10:43 Заліщики. Старшокласникам - про вибір професії 08:00 Сьогодні, 25 березня: День служби безпеки України 21:01 Мало виповнитися 34: світлій пам'яті тернопільського кордівця Віктора Мельниченка, який загинув у Бахмуті play_circle_filled photo_camera 20:21 Тарифи на електроенергію з 1 квітня не підвищать – рішення Уряду 20:00 Проти прапорів на трусах і горілці. Як тернополяни ставляться до патріотичної символіки на товарах? 19:00 Піти на «Дизель Шоу», постояти на цвяхах і помалювати піском: куди піти у Тернополі 25-26 березня? 18:00 У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою: що вже зробили 17:30 Замінюють труби на проспекті Злуки (ФОТО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera 17:03 Скільки коштує насіння для розсади та де дешевше купувати – у магазинах чи на ринку. Ми перевірили photo_camera 16:30 Обленерго оновило Графік погодинних вимкнень електрики на Тернопільщині з 27 березня по 2 квітня 16:00 У Тернополі продають червонокнижну черемшу: скільки просять за пучечок і які штрафи загрожують 15:31 Ремонт доріг у Тернополі – після перемоги наші герої-воїни повинні повернутись в оновлені міста (ПРЕССЛУЖБИ) 15:00 У Тернополі змінили графік подачі гарячої води на 25 та 26 березня 14:37 Захисники з Терноноля можуть отримати індивідуальні аптечки 14:03 Дорогу не ремонтували ще з радянських часів, а їхати можна лише зі швидкістю пішохода 13:18 Нове обладнання допоможе рятувати онкохворих діток Тернопільщини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up