На дільницях виникали черги і плутанина зі списками виборців, однак тернополяни все одно показали найвищу явку в Україні
Лідером на виборах до міської ради, за даними на обідню пору 28 березня, є Блок Юлії Тимошенко. До першої трійки входять “Народний союз “Наша Україна” та Український народний блок Костенка і Плюща. На час виходу газети було опрацьовано 70% бюлетенів (див. мал. унизу — прим. ред.). “Розклад” сил до облради був схожий.
Цікаво, що на виборчому окрузі №165 не зареєстрували жодної скарги від членів комісій чи спостерігачів, повідомила член окружної комісії Наталія Шиманська.
Три хвилі черг
— Черга на дільницях зранку виникла тому, що люди спершу пішли до церкви, а вже потім — голосувати, — повідомив “RIA плюс” член комісії дільниці №16 Святослав Скалатський.
Вдруге черги утворились після обіднього богослужіння, і втретє — перед сутінками, зазначив він. На дільниці в педуніверситеті натовп зібрався, коли студенти почали приїздити з домівок під вечір. Щоб пришвидшити голосування члени комісій майже підбігали до виборців, запитували номер запрошення і показували, куди підходити.
Окремою проблемою в день виборів була плутанина зі списками виборців.
— Сьогодні було 3-4 випадки помилок у прізвищах та іменах виборців, — розповів голова комісії дільниці №16 Юрій Воробець. — Я виправив помилки і записав це в примітках.
Не виправдались і твердження деяких політиків, що люди не розберуться в бюлетенях.
— Голосувати не було важко, адже ми знаємо за кого треба віддати голоси, — розповіла нам тернополянка пані Валентина.
На ТВК — без метушні
Територіальна виборча комісія (ТВК), як бачили наші кореспонденти, в день виборів теж працювала без надзвичайних випадків. Особливої метушні, яку можна було спостерігати під час президентських виборів-2004, не було.
— Результати голосування до місцевих органів влади будуть готові не раніше ніж у вівторок після обіду, — повідомила голова ТВК Богдана Васильків. — Всюди були черги і не відомо як швидко на дільницях порахують оті бюлетені-“рушники”.
Перші протоколи виборчих комісій почали надходити на ТВК близько другої години ночі. Процес затягнувся до обіду 27 березня, адже членам комісій було складно обробляти таку кількість бюлетенів. Остаточні дані на ТВК і ТВО обіцяли оголосити не пізніше 5 квітня, чого вимагає закон про вибори.
Спостерігачі з усього світу
У день виборів на Тернопіллі працювали 20 спостерігачів від Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), повідомив нам спостерігач від цієї організації Вілл Смайлі (Will Smily).
— У Тернополі працюють 4 спостерігачі від ОБСЄ, — зазначив він. — Ми намагаємось відвідати якомога більше дільниць. Жодних значних порушень не помітили.
Спостерігач відмовився давати якісь коментарі щодо виборів, адже він не може коментувати вибори в день голосування. Висновки оголосять згодом, пояснив він.
Також за голосуванням у місті стежили спостерігачі від Канади і Молдови, повідомив голова комісії дільниці №16 Юрій Воробець. ТВК 26 березня, окрім того, відвідали спостерігачі від Росії.
Довідка “RIA плюс”
У Тернополі було 87 дільниць. Місто входило до складу Територіального виборчого округу №165. Область складалася з 8 округів — з 165 по 172. До них входило майже 1200 виборчих дільниць.
За перебігом виборів в області спостерігали 38 іноземних спостерігачів та 487 — з інших регіонів України. Найбільше їх перебувало в Гусятинському, Монастириському та Чортківському районах.
В області проголосували 76,06% виборців від загальної кількості. Це найвищий показник в Україні, повідомив голова ЦВК Я.Давидович. Однак, за його даними, порівняно з виборами-2002 активність тернополян була дещо нижчою. Тоді брали участь 78,93% виборців.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.