У селі Коропець Монастириського район від стихії постраждало 42 домогосподарства. Люди і досі не можуть оговтатись від того, що сталось. Хоча і кажуть, що їм не звикати, адже село вже затоплювало у 2008-му. Потім - у 2010-му.
На ранок 26 червня рівень води у Дністрі впав, і вона відступила від людських домівок.
Більше читайте у матеріалі: ""Вночі виносили меблі та образи. Ночуємо в церкві": жителі Монастирищини, у яких затопило будинки (РЕПОРТАЖ)
- Вода вже пішла. Нам на згдадку залишила озеро на городі, - каже місцева мешканка Галина Василик. - Городину вже не врятувати, але добре, що у людських хатах вже немає.
Понад півметра води було всередині людських будинків.
Мешканці розповідають, що як тільки вода почала підійматись - взялись виносити із хатів усе. Бо знали: якщо залишать - забере вода.
- Люди вже можуть зайти у свої домівки, - каже пані Галина. - Зараз вимивають мул, який залишила вода. У болоті все: стіни, підлога. Роботи на них чекає чимало.
Місцеві кажуть, що на багатьох подвірях та городах вода ще залишилась. Її треба відкачувати вручну. Але техніки для цього в селі наразі немає.
Затопленими залишаються і людські підвали. Ймовірно, кілька місяців люди залишатимуться без питної води у криницях. Щоб вона очистилась, треба чекати, коли впаде рівень води у Дністрі.
26 червня Коропець відвідав голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш. Також людям доставили питну воду.
Як повідомив голова ОДА, на місці працюють комісії, які оцінюють наслідки негоди. Для відшкодування збитків, за словами голови Володимира Труша, буде розроблено механізм компенсації, адже у кожному домогосподарстві - втрати різні.
Коропчани вказали на потребу човна, який би знаходився у селі для надзвичайних випадків.
Окрім того, на місцевих зборах говорили про те, що Тернопільщині наразі не виділили коштів із держбюджетуу на ліквідацію наслідків повені.
Як повідомив голова ОДА, Тернопільщину включили у список пізніше, тому що затоплення сталось пізніше, ніж в інших областях.
- Є методика обрахування збитків, - сказав Володимир Труш. - Ми будемо відкачувати воду із криниць та дезінфікувати її, щоб була питна вода. Таблетки для очищення води вже закупили. Далі обраховуємо збитки, подаємо їх на Кабмін, і зі стабілізаційного фонду ці збитки будуть відшкодовані. Також для відкачки води з угідь будуть доставлені помпи, але зараз рівень Дністра ще не дозволяє цього зробити.
Місцеві волонтери також збираються організовано постраждалим людям. Проте наразі одного рахунка для допомоги немає. Як тільки він з'явиться - опублікуємо інформацію.
Якщо ви бажаєте допомогти людям, які постраждали від затоплення, телефонуйте волонтерці Світлані Дрозд за номером: 096-609-81-67.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер