Відсутні підстави вважати, що місце розташування земельної ділянки для учасника АТО не відповідає містобудівній документації. Відмову міськради у цій справі можна оскаржити в суді, переконана адвокат Олена Степанова.
- Якщо я вірно зорієнтувалась у місці розташування земельної ділянки, то вона знаходиться в зоні Ж-3, - коментує Олена Степанова після вивчення наданих журналістами матеріалів та копій документів. - Відповідно до містобудівної документації «м. Тернопіль. Внесення дострокових змін до плану зонування території міста», зона Ж-3 визначена для розташування багатоквартирних (від 4 до 9-ти поверхів) житлових будинків, супутніх об'єктів повсякденного обслуговування, некомерційних комунальних об'єктів, а також окремих об'єктів загальноміського та районного значення.
Нагадаємо, АТОвця кинули і з землею, і на гроші.
Відповідно до Пояснювальної записки до вказаної містобудівної документації, в зоні Ж-3 дозволяється розміщувати споруди комунальної та інженерної інфраструктури, необхідної для обслуговування даної зони. Відповідно до Настанови про склад та зміст плану зонування території (зонінг) ДСТУ-Н Б Б.1.1-12:2011, до об’єктів інженерної інфраструктури відносяться автостоянки, паркінги та гаражі, каже адвокат.
- Таким чином, відсутні підстави вважати, що місце розташування земельної ділянки не відповідає містобудівній документації, - переконана Олена Степанова. - Відмову органом місцевого самоврядування у наданні адміністративної послуги «Надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» у цій справі можна оскаржити в суді. І, як показує практика, суди задовольняють позови і зобов’язують орган місцевого самоврядування розглянути проект рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на сесії. А надалі - справа за депутатами.
Під час підготовки коментаря адвокат звернула увагу на те, що заява про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою адресована міському голові. Хоча, як відомо, дозвіл на розроблення проекту землеустрою надає сесія, а не міський голова, каже адвокат.
- На мою думку, доцільніше було б, аби заява, адресована міському голові, містила б у собі не прохання надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою, а прохання винести проект рішення «про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою» на розгляд сесії міськради, - підсумувала Олена Степанова.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.