Для того, щоб стримати пандемію коронавірусу після новорічно-різдвяних свят, Уряд запровадив локдаун з 8 по 24 січня. Однак чи почався ріст захворюваності в цей період? Як змінюється ситуація в місті, області та Україні загалом – дивіться на графіках.
Медики та Уряд очікують, що після святкувань може збільшитись кількість хворих. Після ажіотажу на ринках та в магазинах напередодні свят, після Різдва та Нового року минуло достатньо часу. Ми склали графіки захворюваності за останні півтора місяці.
У місті спостерігається «хвилеподібний» розвиток захворюваності. Вона то зростає, то падає. Однак від початку грудня нема помітного росту чи спаду захворюваності.
Протягом останніх десяти днів у місті в середньому 55 нових випадків щодня. За десять днів до католицького Різдва щодня виявляли в середньому 58 нових випадків. На початку грудня кількість хворих була більшою – майже 72 випадки щодня.
Пік захворюваності в період грудень-січень – 103 випадки. Найменше у місті виявили нових хворих 5 січня – усього 14 нових інфікованих.
Загалом у області кількість хворих поступово зменшується від початку грудня, незважаючи на свята.
На початку грудня кількість хворих за добу була в межах 250-359 нових хворих. Пік припав на 5 грудня – 359 випадків. Після свят хворих поменшало. Від нового року максимум хворих за добу – 209. У середньому ж, з 1 по 15 січня в області щодня фіксують 101-го нового хворого. Середній показник за грудень – 199 інфікувань за добу. Будемо сподіватися, що тенденція зниження захворюваності буде продовжуватися.
На графіці помітно, що хворих від початку груддя зменшилось. Після святкування Нового року кількість хворих різко впала. У середньому за добу впродовж кількох днів фіксували 4500-5500 нових хворих. Імовірно, що це може бути пов’язано з вихідними. Однак згодом кількість хворих почала рости. Наразі ми спостерігаємо поступове збільшення кількості хворих. Після Різдва та масових скупчень людей у храмах, домашніх застіллях хворих може значно побільшати.
Жорсткий карантин запровадили після свят для того, щоб люди менше відвідували громадські місця та поширювали коронавірус. Однак очільник МОЗ заявив, що посилення перетворюються у «квест» для деяких людей.
– В Україні карантинні обмеження сприймаються деякими так званими експертами, політичними діячами, деякими верствами населення, як квест під назвою "обійти заборони", – заявив Максим Степанов. – У жодній європейській країні ще не було такої лояльності з боку влади й одночасно такої зневаги та неповаги до встановлених обмежень. І в жодній країні так активно не йшли обговорення щодо доцільності дій влади під час пандемії. Коли ми вводимо ті чи інші обмеження, ми враховуємо так звані закони епідеміології, які при всьому бажанні неможливо обійти. Воно все розвивається за певними принципами по траєкторії розвитку епідемії в країні та з протидії епідемії. І саме з епідеміологічної точки зору ми й вводимо карантинні обмеження
Сприйняли локдаун тернопільські підприємці по-різному. Дехто продовжує працювати, однак більшість все ж пішли на карантин.
Читайте також:
Завмерло все — тиша та пусті ряди, продавці бідкаються. Репортаж із Центрального ринку
Чи реально купити «заборонені» товари у тернопільських супермаркетах? Ми перевірили (ЕКСПЕРИМЕНТ)
Ринки майже порожні, ресторани працюють на виніс чи доставку, ТРЦ припинили роботу. Багато магазинів у місті зачинені. Чи допоможуть ці заходи у протидії коронавірусу – дізнаємось згодом.
А що ви думаєте про запровадження локдауну? Пишіть у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер