А от із обмороженнями наразі пацієнтів нема. Обморожували люди кінцівки раніше, коли погода була сирою. Особливі ті, хто стояв у варті по 30 годин. Про це повідомила тернопільський лікар, голова ГО «Асоціація лікарів-католиків» Леся Копач.
- Після простудних захворювань, найчастіше люди звертаються через травми м’яких частин, рук, ніг, травми очей, пов’язані із отруєнням сльозоточивим газом, спаленням шин, черепно-мозковими травмами, - каже вона. – Були переломи ключиці, ребер. Після травм, найбільше скарг на підвищення тиску, безсоння, адже стресу тут вистачає.
Людей із високою температурою медики, за словами пані Лесі, відправляють додому додому, аби не створювати епідеміологічної ситуації.
- Ми призначаємо лікування і відправляємо додому, - каже вона. - І знаєте, вони не хочуть їхати звідси. Пояснюємо, що як тільки вони ви здоровіють, ми чекаємо їх знову тут. Загалом, настрій у нас – бойовий. Ми не збираємось відступати, адже президент не виконує наших умов. Не підписує скасування драконівських законів, пішов на лікарняне. Та у нас хлопці із температурою 37 на морозі стоять, і не йдуть з барикад, а він захворів!
У медпунктах майдану, за словами пані Лесі, нині вдосталь і медпрацівників, і ліків. Так, свого часу відчували певну допомогу у забезпеченні ліками під час різдвяних свят. Нині ж ліків вистачає цілком.
- Нині має додаткові медпункти на вулю Грушевського, - додає вона. – І два в Українському домі. Вони стали чи не основними, оскільки діаспора допомогла з обладнанням, якого навіть в обласних лікарнях нема. Допомагала діаспора із ліками – на тисячі.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер