Зареєстрований квартирант не набуває жодних прав на орендоване житло

Зареєстрований квартирант не набуває жодних прав на орендоване житло

Зареєструвавши своє місце проживання на орендованій квартирі, квартирант не набуває жодних прав на житло. Втім, чимало тернопільських орендодавців, плутаючи таку категорію українського права як «реєстрація» і стару з радянського періоду «прописка», навідріз відмовляють у реєстрації квартирантам.


Причому, якщо є договір оренди житла, дозвіл на реєстрацію від власника фактично не потрібен, роз’яснюють юристи. Утім, це вже питання іншої площини – що влаштує власник житла тим квартирантам, які без його дозволу, зареєструвались, можна тільки здогадуватись. Як мінімум – скандал та дзвінки в поліцію. 

читайте також: Чи дозволили б тернополяни квартирантам зареєструватись в орендованому житлі
Зареєстрували квартиранта - чи будуть субсидії?

- Якщо є письмовий договір про оренду, навіть не засвідчений нотаріусом, то квартирант має право зареєструвати своє місце проживання, - каже юрист Ростислав Небельський. – Бо необхідність реєстрації передбачає сам факт укладення договору на строк більше ніж шість місяців. Якщо ж письмового договору немає, то власник має підтвердити під час реєстрації свою згоду, тобто, він має бути присутнім під час здійснення реєстрації місця проживання.


Закінчення договору оренди є підставою для зняття з реєстрації. Причому, реєстрація там неповнолітніх дітей квартирантів не може стати перепоною для зняття з реєстрації у випадку закінчення договору оренди. 

- Договір важливий для обох сторін, адже він захищає права як однієї сторони, так і іншої. У ньому слід прописати все – умови, оплату, строки оренди, - додає він. – Причому, квартиранту варто переконатись у тому, що договір підписує саме з власником житла, а не з якимось посередником.

Якщо ж власнику стало необхідно виселити квартирантів, то він має попередити квартирантів про це не пізніше як за два місяці до виселення. І це лише тоді, додає юрист, коли виселення обґрунтовано тим, що це житло стало необхідним власнику та його родині. Квартирант про розірвання договору має повідомити власника за три місяці до виселення. 

- Договір про оренду може бути й усним, - каже він. – Однак це не означає, що викинути квартирантів можна у будь-який час. Рішення про примусове виселення постановляє суд, а виселяє виконавча служба. В іншому випадку – це може розцінюватись як самоуправство. 
 
 

Відео дня

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (12)
  • Проня Кисілюк
    Їдьте у свої села та приймайте активну участь,  у його розбудові, поки дають можливість і фінансують, бо з такими розкладами, на ваші землі приїдуть варяги скоро і поприписуються на ваших паях, полях,лісах, річках, хатах. Святе місце пустим небуває. Істанете ви пройдисвітами. Місто вас непропустить і там варяги все повідбирають. Бумеранг вже недалеко, ще трішечки.......
    Anonymous reply Проня Кисілюк
    Давно з села втекло, убоге?
    Проня Кисілюк reply Anonymous
    Тернопіль — місто юності моєї,

    Із щемом в серці згадую тебе,

    Карпенка вулиці каштанові алеї,

    Педінститут — студенство золоте!

    Тернопіль — ти моя щаслива доле,

    Затишно тут і легко, як ніде,

    Було раніше тут тернове поле,

    А нині — місто, гарне й молоде!

    До тебе я спішу завжди, Тернопіль.

    На світі міста кращого нема,

    Без тебе на душі не жар, а попіл,

    Ти — моя радість і печаль моя...
  • Проня Кисілюк
    Виженіть тих квартирантів та йдіть на їхні роботи
  • Роман
    А чи знають вельмишановні юристи, що якщо житло не приватизовано і якась особа там зареєстрована, то через якусь кількість років та особа буде мати право притендувати на те житло?
  • Anonymous
    Найсмішніше в тій ситуації те, що основними орендодавцями житла є те ж саме сільське бидло, яке купило си квартиру в місті за гроші, які мама заробила, підмиваючи чиїсь сраки, ніде не працює, ніякі податки не сплачує, бо живе за ті самі мамині гроші, і найголосніше кричить про чужих дітей, бо воно ж, то бидло, ну вже чисто міське.

    А ті, хто орендує квартири, навпаки, в загальній масі працюють в місті, сплачують податки і ще й годують те саме бидло.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Колекція Театру мод Галицького коледжу отримала перше місце на Всеукраїнському конкурсі photo_camera 21:00 У «Дії» з'являться всі документи про освіту: яку матимуть важливу опцію 20:35 У Тернополі запрацював ще один фонтан 20:01 Обіцяють понад 1000 євро на місяць: які сезонні роботи актуальні на Тернопільщині та в Європі Від читача 16:51 Тернополяни можуть вивчати італійську мову на безоплатному онлайн-курсі: деталі 19:30 Куди піти, що побачити у Тернополі у вихідні 3-4 травня 19:03 72-річна, яку збив автомобіль, померла у лікарні. Як покарав суд водія 18:30 Житлові субсидії: що треба знати отримувачам допомоги по завершенні опалювального періоду 18:00 Дикий кабан і далі гуляє Тернополем. Усім байдуже? 17:58 На об’їзній потрійна ДТП. Рух транспорту — ускладнений 17:30 Грози, град і похолодання: як зміниться погода на Тернопільщині 17:06 У Тернополі постраждав чоловік, намагаючись загасити вогонь в квартирі 16:27 Затримали чоловіка, який за 10 тисяч доларів обіцяв військовому посприяти у звільненні зі служби 16:03 На Коперника почали відновлювати фасад будинку: скільки коштів мають витратити на роботи? photo_camera 15:30 Ще 20-тьом захисникам присвоїли звання «Почесний громадянин міста Тернополя» посмертно 15:00 Вирок ексзаступнику начальника ОВА Гайдуку розглянуть  в апеляції. Йому загрожує 8 років ув’язнення 14:30 У Тернополі попрощалися із загиблим поліцейським Василем Паньківим play_circle_filled photo_camera 14:06 Як оформити спадщину в Україні, якщо ви перебуваєте за кордоном 13:45 Проколола медичною голкою око трирічному синові: суд призначив покарання жінці з Бережан 13:20 Ліки з наркотиками розповсюджували на Тернопільщині: судитимуть п’ятьох осіб
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up