"20 хвилин" спільно з управлінням Патрульної поліції Тернополя розпочала проект "Знайомтесь – ваш коп", у рамках якого ми розповідатимемо цікаві історії про тернопільських патрульних.
У попередній публікації ми розповідали про боксерку Марʼяну Москалюк, яка перед службою у патрульній поліції працювала у охороні торгового центру.
Теперішня історія – про 32-річну тернополянку, маму двох дітей Наталію Катерняк
До роботи у патрульній поліції жінка 10 років працювала у косметичній компанії, намагалась створити свій бізнес.
– У мене освіта магістра зі спеціальності банківський бізнес. Навчалась у ТНЕУ, – каже Наталія. – Але за спеціальністю я не працювала, бо виховувала дітей. У мене їх двоє – 10-річний хлопчик і 13-річна дівчинка.
Хоче зробити місто безпечним
У вільний час жінка читає українську художню літературу. Серед улюблених авторів – Ліна Костенко та Галина Вдовиченко. Улюблений твір – «Півʼяблука» Галини Вдовиченко. Окрім того Наталія любить подорожувати з подругами.
– Я маю трьох хороших коліжанок і ми любимо подорожувати Україною, – розповідає Наталія. – Кожного кварталу ми їдемо у якесь місто. Наразі ми обʼїздили уже половину країни до Дніпра. Поки катаємось Західною Україною.
Previous Next
Подруги об’їздили усе Закарпаття. Жінка каже, що обожнює кататись на лижах.
– Я – за активний відпочинок, активні види спорту, – продовжує співрозмовниця. – Якщо ми їдемо у якесь місто, то йдемо на екскурсії. Повністю його обходимо.
Нова робота активному відпочинку Наталії Катерняк не заважає. А пішла жінка у патрульні, бо хоче, щоб Тернопіль був безпечним.
– Хочу, що моє місто було безпечним і красивим для моїх дітей, – каже Наталія. – Мене ніхто до цього не спонукав. Я дізналась про патрульну поліцію і відразу туди захотіла. Хотіла зробити свій внесок.
Бабусі кличуть на чай
Серед викликів, які надходять у поліцію, є чимало кумедних. Один з таких, пригадує Наталія, був виклик через собаку перед дверима.
– Зателефонували і сказали, що перед дверима лежить велика собака, – розповідає патрульна. – І хотіли, щоб ми її забрали. Ще у нас в місті є веселі бабусі, яким сумно і скучно. Вони викликають поліцію, щоб просто поговорити.
Такі виклики зазвичай вважають неправомірними і, згідно з законом, порушникам виписують постанову, але бабусь поліцейські не карають.
– Які там постанови, коли та бабуся з 1937 року і вона одинока, самотня, – каже Наталія. – Зазвичай вони дзвонять і кажуть, що сусіди шумлять. Ми приїжджаємо, а там нікого немає. Тоді бабусі нас запрошують на чай, котлети. Їм напевно просто не вистачає спілкування.
Previous Next
Патрульні коректно відмовляють бабусям, щоб ті не образились і йдуть. Найбільш болючі випадки на службі, каже жінка, це смертельні ДТП.
– Коли ми приїжджаємо і бачимо труп, то психологічно все добре, – пояснює Наталія. – Некомфортно і тяжко тоді, коли приїжджають рідні бачать це все – їхні емоції пережити найважче. Ти розумієш, що людині, яка померла, ти нічим не допоможеш, а от рідних можна підтримати.
Попри такі випадки, Наталія ще жодного разу не шкодувала про те, що обрала таку професію.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер