Цей грецький острів має дві назви: Корфу і Керкіра, - розповідає жінка. - Остання походить від романтичного міфу - про красуню-німфу, яка покохала Посейдона. Бог морів виніс її на зелений острів. Від їхнього кохання народився син Феак — прародич древнього міфічного народу - феакійців.
Згадки про Корфу є також у Гомерівській “Одіссеї”. Вирвавшись з обіймів Каліпсо, герой Троянської війни збудував пліт, яким помандрував на батьківщину. Проте на півдорозі до Ітаки його “підловив” давній недруг - Посейдон. Гнів бога моря був страшним: він миттю здійняв сильну бурю, а пліт перетворив на камінь.
Ледь живого Одіссея хвилі винесли до узбережжя Корфу, в казкове королівство гостинного царя Алкіноя. Мандрівника зачарувала краса міста, його багатство, пристань з кораблями, що пливли самі по собі, читаючи думки своїх пасажирів...
Дітей на пляж не затягнеш
Ми з племінницею та сестрою відпочивали в містечку Гувія, що на північному сході Керкіри, - продовжує наша героїня. - Це давнє рибацьке поселення. Зараз його не впізнати: фешенебельні готелі, вілли, кемпінги і бази для занять водними видами спорту.
Розваги, які пропонують на цьому курорті, на будь-який смак: водні лижі, скутери, віндсерфінг, парашути.
Люди приходять вранці у центр водних видів спорту і займають чергу, - додає Галина. - А дітей від екстріму взагалі не відірвеш! Вони гасають на водних лижах, надувних матрацах, бананах і диванах. Заманити їх на пляж — проблема!
Один із видів екстриму тернополянка випробувала на собі - стрибнула з водним парашутом. Каже, вражень — хоч відбавляй!
Я не екстремалка за характером і зважилася на таке вперше в житті. І то не одразу, а десь на шостий день відпочинку, - пригадує жінка. - Спершу я летіла, міцно заплющивши очі. Глянути униз було дуже страшно. Але потім поступово звикла і насолоджувалася неповторною красою.
Острів розміщений між південною частиною Італії і Грецією. Однак звідти найближче до... Албанії — якихось 3-4 км Іонічним морем. Її добре видно з узбережжя, - розповідає жінка. - Помітно, що місцевість там — здебільшого гориста, немає навіть натяку на пляжі.
На Корфу можна замовити оглядову екскурсію в столицю острова, круїз на материк, острови Паксі і Антипаксі, а також в Албанію.
Ми їздили в столицю на таксі, - додає українка. - Це — основний вид транспорту на Корфу. Проїзд порівняно недорогий — дорога в Керкіру обходилася нам у 10-15 євро.
Сезон на Корфу триває рівно півроку. Тоді туристів значно більше, ніж місцевих. Клімат на острові м'який, субтропічний. Середня температура влітку +30°C, взимку +10°C. Спеку пом'якшує вологе повітря.
Ми намагалися не вирушати в місто серед дня. Їхати в обідню пору в таксі неможливо! Якщо водій відкриває вікно — дує, закриває — задихаєшся від спеки, - зауважує наша героїня. - Натомість ввечері комфортно. А яка краса довкола!
На острові — безліч церков і монастирів. Населення - дуже побожне.
У Керкірі ми заходили у візантійську православну церкву Агіос-Спірідонас - дуже красиву та величну, - пригадує жінка. - Її назвали на честь святого Спірідона — небесного покровителя Корфу.
Святий Спірідон був єпископом Кіпру. Після смерті його мощі зберігали у Константинополі, а коли столицю Візантії захопили турки, біженці забрали останки з собою. З тих пір їхнє місце - на Керкірі.
За легендою, цей святий врятував жителів острова двічі: від холери і під час турецької облоги. Перевтілившись у монаха, Спірідонас очолив групу янголів і вселив паніку у ворогів, тримаючи в одній руці хрест, а в іншій — запалену свічку, - розповідає Галина Когут.
Палац збудувала королева Сісі
Населення острова - близько 11 тис. Більшість — фермери. Керкіряни вирощують оливки, виноград, цитрусові, зокрема кумкват. Це сорт маленького китайського апельсина, з якого готують запашний лікер. У Європі кумкват росте лише у двох місцях: на сонячній Сицилії і Корфу.
Однак коронний продукт — оливкова олія, - каже співрозмовниця. - Це друга стаття доходів острів'ян після туризму.
За свою насичену історію жителі Корфу дали відсіч готам і вандалам, пережили окупацію римлян, венеціанців, наполеонівських військ і гостей з “Туманного Альбіону”. Попри це, острів зберіг не лише пам'ятки, а й мову, традиції. Це особливо відчутно в столиці - Керкірі. У місті є дві оборонні споруди: Стара фортеця і Нова, або Берегова.
Втім, Стара фортеця - не одна оборонна споруда у місті. На стару бухту “дивиться” Нова, або Берегова фортеця, яку спорудили для захисту від турків. Звідти видно всю Керкіру.
Жодного разу туркам не вдалося захопили острів, - додає тернополянка. - Керкіряни цим гордяться, кажуть: “Ми — справжня Греція!”.
Ще одна принада Корфу - палац “Ахіллеон”. Його збудувала наприкінці XIX ст. імператриця Австро-Угорщини Єлизавета, більше відома як Сісі. Згодом маєток придбав німецький кайзер Вільгельм ІІ.
І сам палац, і парк зі скульптурами - дуже красиві. Чого варта бронзова статуя героя Троянської війни Ахілла заввишки 11,5 м, - не стримує вражень Галина. - Здається, наче ти потрапив у казку...
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер