Я раджу завітати у місто з ароматом кави. Місто Львів притягує допитливих та емоційних відвідувачів, перш за все, своєю енергетикою та дружньою аурою, яку створили за десятиріччя доброзичливі львів’яни. Це - місто-історія, місто-музей. Під час екскурсії по Львову ви побачите як змінювались епохи і стилі, зберігались традиції.
Найбюджетніше добиратися на електричці. Вже за 2.5 години ви відчуєте цей загадковий аромат кави та подих часу.
Найперше можна відвідати Високий замок. Високий Замок – найвищий пагорб Львова, – віддавна манить до себе туристів. Зійшовши на цю гору,побачите місто з висоти пташиного польоту. Звідси видно Старе місто з Ратушею в центрі, будинки знаних львів’ян, храми збудовані у різних стилях. Влітку львівські будівлі потопають у зелені, а взимку видно біле покривало, що встеляє старі кам’яні вулиці. На горизонті проступають обриси Головного залізничного вокзалу та стадіону “Арена Львів”…
Тут дуже багато храмів різних часів, і кожен із своєю історією. Бернардинський костел св. Андрія вважається найбільш розкішним з львівських храмів. Не залишають байдужим фрески та скульптурне оздоблення інтер’єру святині. В дворику храму – чудовий закуток середньовічної архітектури. Не залишить байдужою також Каплиця Боїмів, названа на честь своїх засновників. Збудована на початку XVII ст. і збережена до сьогодні в чудовому стані. З каплицею пов’язана легенда про давній підземний хід. Головна Святиня Української Греко-Католицької Церкви. У липні 1700 р. тут було проголошено акт з'єднання Львівської архидієцезії з Римом. Перший храм на Святоюрській горі існував ще за часів давньоукраїнської Галицько-Волинської держави. Його не раз руйнували завойовники, але завжди храм відновлювався. У XVIII ст. він постав у теперішній величі та красі.
Ще раджу завітати у музей-ресторан «Львівська копальня кави», за адресою пл. Ринок, 10.. Запашний аромат цього терпкого напою чути на цілий квартал.На великій площі першого поверху та підвальних приміщень, Ви можете спробувати кавового напою на різний смак. Тут Ви також знайдете крамнички, в яких за бажанням, зможете придбати каву в зернах або мелену, а також великий вибір сувенірної продукції. В підвальних приміщеннях власники кав’ярні створили унікальну атракцію – єдину в Україні кавову шахту, відвідуючи яку Ви ознайомитеся із унікальним нетрадиційним львівським способом видобутку кави.
Чи не найпопулярнішою кнайпою міста, яка належить до мережі, на сьогоднішній день є відома у всій країні та за її межами «Криївка». Розташувалося це оригінальне, підпільне кафе за адресою пл. Ринок, 14. Часто відвідувачі, котрі вперше відвідують заклад, годинами марно шукають вивіску, рекламу чи просто вказівники до ресторану. Слід зауважити, що жодного інформаційного знаку про кафе Ви не знайдете, оскільки «Криївками» називали замасковані землянки, в яких проживали воїни УПА, і місце розташування яких не потребувало розголошення, вивіски або реклами. І це насправді так, адже варто лише спитати кого-небудь із перехожих де знаходиться Криївка, як Вам одразу покажуть вхід до ресторану, що розташувався в підвалах, за непримітними на перший погляд дерев’яними дверима старої кам’яниці, одразу навпроти Львівської міської ради.
Львівська майстерня шоколаду – найсолодший заклад міста, був відкритий у 2009 р. З моменту відкриття він залишається одним з найпопулярніших і найвідвідуваніших місць історичного Львова. Ввічливий персонал закладу прийме Ваше замовлення в кав’ярні першого поверху, ознайомить з різними рецептами приготування кави і шоколаду та допоможе підібрати один з авторських тістечок власного приготування. А за великим склом зліва того ж першого поверху, Ви також зможете на власні очі побачити техніку виготовлення та переплавки шоколадних виробів різної форми та величини. Другий, третій та четвертий поверхи повністю переобладнані в єдиний у свому роді «шоколадний супермаркет», який неодмінно вразить Вас найширшим асортиментом шоколадних виробів на будь-який смак.Трішки пройтися і, до речі, можна побачити пам’ятник Леопольду фон Захер-Мазоху.
За бажанням можна відвідати Личаківський цвинтар, бо це не лише кладовище, а справжній пантеон мистецтва та краси, місце, де час зупинив свій хід, де історія кожної окремо взятої особистості різних епох та національностей, яка знайшла тут свій останній спочинок, тісно переплелась в єдине ціле.На території кладовища є поховання таких відомих постатей: Соломії Крушельницької, Івана Крип’якевича, Івана Франка, Станіслава Людкевича, Маркіяна Шашкевича, Володимира Івасюка, Анатолія Кос-Анатольського, Артура Гротгера, Францішека Смольки, Леопольда Левицького, Віктора Чукаріна та ще багатьох інших.
Марія Козловська
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер