11 лютого у більшості областей пориви вітру 15-20 м/с; в Карпатах значний сніг, пориви вітру 20-25 м/с, хуртовина (I рівень небезпечності жовтий).
Мінімальна та максимальна температура повітря за останні 130 років 11 лютого:
МАКС: 10.0° (1958)
МІН: -24.4° (1953)
Обережно, сильний вітер. Погода від Наталки Діденко.
Сильний вітер завтра в більшості країн Європи, включно з Україною, втримається. Обережно!
Напрямок у нас - південно-західний.
Температура повітря в Україні очікується високою, 11-го лютого протягом дня +1+6 градусів, на Півдні місцями до +8 градусів. Навіть вночі суттєво потепліє, до нуля, хіба на Сході ще побуде -3-8 градусів.
Атмосферний фронт несе в Україну опади - дощ та мокрий сніг. Зона поступово проходитиме від заходу до сходу впродовж доби.
У Києві опади вже сьогодні на підході, завтра дощ та мокрий сніг очікуються вночі та вранці, потім, у вівторок вдень, - припинення та прояснення, а ввечері - знову з`являться опади. Вітер - південно-західний, ще залишається сильним, вдень у вівторок трохи зменшиться. Температура повітря найближчої ночі до +2 градусів, завтра вдень до +5 градусів.
Погода - складна, уважно стежте за здоров`ям, за уточненнями та подальшим розвитком синоптичних подій.
В Україні змінилася тривалість сезонів - температура рекордно зростає
З кінця 1990-х років в Україні не було жодного «холодного» року: середня температура за рік завжди перевищувала норму.
Про це повідомила вчена-кліматолог, наукова співробітниця Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух в інтерв’ю «Текстам», передає Укрінформ.
За словами Балабух, «в Україні суттєво змінюється термічний режим, режим зволоження, вітру. Ріст температури помітний протягом усього року, а найбільше – взимку та влітку. З кінця 90-х років в Україні не було жодного, що називається, холодного року. Середня температура за рік була вищою за норму. З 2007 року річні аномалії перевищили півтора градуса, а в окремі роки – навіть два».
за словами кліматолога, підвищення температури призвело до зміни тривалості сезонів – холодний період і зима стали значно коротшими і теплішими, а теплий період та літо більш тривалими і спекотними.
Суттєво зросли і кількість спекотних днів та тривалість спекотного періоду. Змінився і режим опадів. Взимку при високих температурах все частіше випадає дощ, а не сніг. Тому стійкого снігового покриву немає не лише на півдні країни, а й у північних областях, зазначила Балабух, йдеться у повідмлені.
: 11 лютого відзначається перенесення мощів священномученика Ігнатія Богоносця. У минулі часи цього дня наші пращури слухали ліс: якщо він шумів – чекали відлиги. Вважається, що з 3 до 11 лютого проходять сім морозних ранків, коли мороз особливо лютує. Погода цього дня часто бувала мінливою, тому про неї говорили: “і теплом приголубить, і морозом віддубасить”.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 39 від 27 вересня 2023
Читати номер