Парк "Кременецькі гори" та катакомби: що приховує знамените підземелля, якому понад 500 років?

Парк "Кременецькі гори" та катакомби: що приховує знамените підземелля, якому понад 500 років?
  • Карантин є чудовим приводом відкрити для себе незвідані місця на Тернопільщині.
  • Адже задля того, щоб побачити таємничі тунелі карстових катакомб, не потрібно їхати в Одесу, і тим паче за кордон.
  • Зробити це можна вже за 70 кілометрів від Тернополя – на Кременеччині.

Представники НПП «Кременецькі гори» розповіли про катакомби та історію їх походження.

Однак вивчати природу Кременеччини ми розпочнемо з самого національного природного парку «Кременецькі гори». Його площа – майже 7 тисяч гектарів, саме на цій території знаходяться безліч тварин та рослин, занесених до Червоної книги України.

Відео дня

Дивовижними місцями парку та катакомб пройшовся і журналіст «20 хвилин».

Відчуйте природу на дотик

Одразу біля будівлі адміністрації відвідувачі можуть відчути природу на дотик, адже там є доріжки, встелені природними матеріалами: шишками, горіхами, корою тощо.

– Улітку діти та дорослі можуть пройтися босими цими доріжками, – розповідає начальниця відділу еколого-освітньої роботи національного природного парку «Кременецькі гори» Оксана Тимошенко. – Ви відчуєте певне єднання з природою, а також отримаєте приємний масаж стоп.

Привчають дітей любити природу

НПП «Кременецькі гори» — молода установа, яка діє лише з 2011 року, політика парку орієнтована, зокрема, на дітей, аби привчити їх любити природу та оберігати її для майбутніх поколінь.

Тому біля будівлі адміністрації парку можна зустріти безліч місць, де діти в формі гри можуть дослідити природу. Наприклад, порівняти свій зріст зі зростом інших звірів.

Пташине молоко існує

Пані Тимошенко розповіла, що «Кременецькі гори» є прилистком для дуже цікавих та рідкісних птахів, наприклад, для горлиці.

– Тільки сім видів птахів у світі можуть вигодовувати своїх пташенят молоком, один з них є в нас. Тому ви можете сміливо казати про те, що пташине молоко існує, – каже Оксана Тимошенко. – Щоправда, організм пташки виробляє його в гортані, а харчуються їм пташеня в перші два тижні після вилуплення.

Начальниця з захопленням розповіла про деяких ссавців та птахів, які мешкають в парку.

«Таких дерев в Україні півсотні»

Одним з найрідкісніших представників рослинного світу у парку є береза Клокова. Вона надзвичайно рідкісна і росте тільки тут.

– Лише в НПП «Кременецькі гори» росте півсотні беріз Клокова, більше в Україні ніде їх немає, адже вони просто не приживаються в інших куточках України, – продовжує Оксана Тимошенко.

Популяцію беріз активно відновлюють і осінню працівники парку висадили ще сотню беріз, але лише навесні стане зрозуміло, скільки з них приживуться.

До того ж, з 24 видів орхідей, що є в Україні, у парку зростають 22. Тому весна та літо – найкращі пори року, щоб зробити світлини на фоні пахучих та гарних квіток.

Кременецькі катакомби

Довжина кременецьких каменоломень (катакомб) – 3 000 метрів , а вік – понад 500 років.

– Значну частину цих печер вирили люди, а заблукати ними важко, адже в різних місцях є чотири виходи, – каже Оксана Тимошенко. – Знаходяться вони на околиці Кременця.

До 2016 року цей об'єкт був занедбаним, під час прибирання працівники вивезли три причепи сміття, серед якого шприци, матраци та бите скло. Уже чотири роки під час весняного періоду тут регулярно прибирають територію каменоломень.

У самих печерах можна зустріти декілька видів кажанів, які і перебувають тут всю зиму.

Читайте також, економно, але неймовірно: як за один день побачити усю красу Дністровського каньйону. РЕПОРТАЖ "20 хвилин".

А ви вже бували в Кременецьких катакомбах? Діліться своїми думками в коментарях.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Саша Шашкун

    Вщоїно. Відкриваєте. Пичери. Було. Тоді. Відкривати
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:25 Поліція подякувала школяру з Кременця за свідому позицію у протидії ворогу 15:45 Розшукують водія, який на Кременеччині збив велосипедиста photo_camera 15:10 Приберіть за своїм улюбленцем: де і в якому стані вбиральні для тварин у Тернополі photo_camera 14:35 Між селами Чернихів та Плесківці незаконно вирубали 90 дерев Від читача 10:27 Сильна громада – це громада, де кожен мешканець має можливість реалізувати свій трудовий потенціал 13:40 У центрі Тернополя читають поезії 13:10 У Центрі сімейної медицини працює кабінет медсестри — які послуги надають 12:31 Планували побратися і народити донечку, але потрапив у полон. В Україну повернули Романа Проця 11:45 На Тернопільщині з'являться нові Центри життєстійкості 11:00 У пожежі в Великих Бірках загинула собака 10:02 14-річна дівчина намагалася вчинити теракт у Тернополі — поліція play_circle_filled photo_camera 10:00 Росія масовано атакувала Україну, запустивши понад 200 дронів. Скільки збила ППО 09:35 Помер громадський діяч з Чортківщини Степан Кобіс 09:00 «На щиті» повертається Герой з Підволочиської громади Микола Тимошик 08:00 «Оркестра Волі» запрошує на концерт: усі благодійні внески передадуть на підтримку ЗСУ 22:00 Оживили лозу: студенти створили унікальні скульптури-лелеки, що підкорюють серця photo_camera 21:00 ​​​​​​​Заступнику голови Великоберезовицької громади дали штраф за несвоєчасно подану декларацію 20:02 Арттерапія, психологи, масажі: у лікарні Тернополя облаштовують центр безоплатної реабілітації photo_camera 19:03 По 125 грн за кілограм: у Тернополі вже продають молоду картоплю photo_camera 18:43 На об’їзній ДТП за участю службового авто поліції. Легковик — на боці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up