- Апетитна свиняча рулька з рум’яною скоринкою — таку смакоту можна скуштувати на літньому майданчику „Байда” від ресторану „Наталі”, що на вул. Живова.
- Рульку подають з аджикою, шашличним соусом, печеною картоплею та домашніми соліннями.
- — М'ясо має бути світло-рожевого кольору, а жировий прошарок і шкірка — білого, — пояснює шеф-кухар Наталя Козлюк. — Це гарантує, що свинина молода, а отже, страва вийде ніжною на смак.
— Зі свинини готують багато смачних страв: шашлик, відбивні, котлети, бульйони. Також м’ясо запікають, варять і смажать, — розповідає шеф-кухар Наталія Козлюк. — Особливо смачною виходить запечена свиняча рулька. Ця страва може бути окрасою святкового столу. Щоб свинина вийшла смачною, потрібно знати, як правильно її готувати.
Для приготування свинячої рульки, за словами жінки, потрібна передня свиняча нога.
— М'ясо має бути світло-рожевого кольору, а жировий прошарок і шкірка — білого, — пояснює пані Наталя. — Це гарантує, що свинина молода, а отже, страва вийде ніжною на смак. Чим темніше м'ясо в цій частині туші, тим старша свиня.
Рульку перед приготуванням слід ретельно пошкрябати гострим ножем і добре промити під проточною водою, додає співрозмовниця.
— Далі ногу кладемо у велику каструлю, заливаємо водою і ставимо на вогонь, — коментує шеф-кухар свої дії. — Як тільки вода закипить, зливаємо її, рульку добре промиваємо у холодній воді. Тоді заливаємо новою водою, додаємо сіль, духмяний перець горошком, лавровий лист, корінь петрушки. Як закипить, знімаємо піну, додаємо пиво і варимо м’ясо дві-три години на слабкому вогні. Як бачите, це процес тривалий.
Поки вариться свиняча нога, пані Наталя готує соус для її змащування перед запіканням. Для цього змішує соєвий соус, мед та гостру аджику у певних пропорціях.
Рульку до столу у закладі подають разом із печеною картоплею, соусами та домашніми соліннями. Тож кухар береться чистити картоплю, а також готувати аджику і шашличний соус. Потім посипає розрізані начетверо бульби сухими прянощами, додає олії та солі.
Нарешті рулька зварилась. Пані Наталя витягує її з бульйону і відразу змащує медово-соєвим соусом.
— Спочатку ми поставимо запікати картоплю, — каже вона. — За 10-12 хвилин до готовності картоплі покладемо у параконвектомат свинячу ногу. Вона буде готуватися 20 хвилин. Перші 10 хвилин — при температурі 200С і 20% вологості, наступні 10 хвилин — при 220С і 100% жару, щоб утворилася хрустка рум’яна скоринка.
Якщо рулька була охолоджена чи заморожена, перед тим, як її запікати, треба покласти ногу у параконвектомат на 10 хвилин і нагріти її при 130С і вологості 30%. Тоді вона стане всередині теплою і рівномірно нагріється при запіканні, додає кухар.
Коли пані Наталя винесла в літню альтанку „Плато з рульки” і поклала на стіл, я не змогла стримати свого захоплення. Рум’яна рулька лежала на дошці в оточенні гірки печеної картоплі, политої олійкою з часником, маринованої крижалки, солених огірочків, салатного листя і двох соусниць — з гострою аджикою та лагідним шашличним соусом. Гастрономічне задоволення на наступну годину мені було забезпечене!
Скільки чого треба:
Свиняча рулька вагою 500-600 г, 400 г картоплі, олія, сіль і прянощі для маринування м’яса, 100 г квашених огірків, 200 г маринованої крижалки, 100 г шашличного соусу, 30 г аджики, 40 г салатного листя, 0,5 л пива.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.