Вишиті ікони, картини, сукні, блузки, сорочки, а також кофти та інші вироби, плетені гачком, представлені на дебютній виставці «Пісня барв і кольорів» тернопільської вишивальниці, учасниці творчого об’єднання «Берегиня» Галини Переймибіди. Експозицію відкрили 27 лютого у Тернопільській бібліотеці № 4 для дорослих «Етно-центр». Оглянути рукотвори майстрині і записатися до неї на безкоштовні майстер-класи можна до 15 березня.
Галина Переймибіда розповіла, що захоплення вишивкою передалося їй чи не на генетичному рівні. Адже цим видом народного мистецтва займалася її бабуся Ганна Володимирівна і мама Лариса Павлівна. На виставці пані Галина представила дві картини, які вишила її мама ще в юному віці. Цим роботам уже майже 60 років.
– Ці картини я не реставрувала, – каже майстриня. – Вони для мене дуже дорогі, бо в них залишилась часточка душі і старання моєї мами.
Галина Переймибіда зізналася, що ніколи не думала, що стане вишивальницею . Це захоплення прийшло з часом. Тому порадила молодим людям, які прийшли на відкриття виставки, приглянутися до її робіт, зачерпнути натхнення і самим почати щось творити власноруч.
Майстриня розповіла, що першими її роботами були ікони та картини. Їй до вподоби великоформатні роботи.
– У кожного в житті бувають складні моменти, – каже Галина Переймибіда. – Я почала вишивати ікони, коли помер мій батько. Відтоді вишиття стало для мене душевною розрадою, підтримкою. Після ікон я перейшла на картини. Дуже люблю квіти. Вони в мене всюди – і на картинах, і на блузках, і в саду. Люблю садити квіти і доглядати за ними.
Ще одним захопленням жінки є фотографування. Це заняття припало до душі з дитинства. Вдома має чималу колекцію фотоапаратів, починаючи від найперших «Смена 8М».
Блузки почала вишивати 5 років тому. Якось пані Галина вподобала собі блузку, вишиту настилом. Придбати її було задорого, а вишити власноруч не могла, бо не володіла даною технікою. Згодом їй порадили звернутися до майстрині Вікторії Кривоніс, яка знає чимало технік і швів і навчає цьому всіх охочих. Так Галина Переймибіда опанувала нові техніки вишивки і стала однією з майстринь творчого об’єднання «Берегиня».
Пивітати вишивальницю із дебютною виставкою прийшли студенти Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької Марія Домарацька, Василь Свинтівський, Тетяна Стисла.
У захопленні від робіт Галини Переймибіди майстриня із творчого об’єднання «Берегиня» Світлана Галущак, постійна відвідувачка «Етно-центру», вишивальниця, педагог Галина Гуменюк, майстриня Євгенія Войнарська, редактор журналу «Вишиванка» Оксана Коломієць, вишивальниця Оксана Ситник.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 11 від 12 березня 2025
Читати номер