Традесканція й аспарагус можуть викликати тривогу, а плющ - красти енергію. Лілії можуть спричинити запаморочення, а олеандр, який буйно квітне, – додати головного болю
Вважається, що вазони вдома є першою ознакою затишку. Втім, вибираючи рослини додому, варто насамперед звертати увагу не на красиве листя чи квіти. Не знаючи всіх особливостей зелених улюбленців, можна наразити своє здоров’я і здоров’я родини чи тварин на небезпеку.
– Рослини мають давати користь і милувати око, а не створювати вашим рідним зайвих клопотів, - пояснює науковець Теодозій Кухарський. – Тож, вибираючи рослини для дому, варто керуватися кількома основними критеріями.
Насамперед необхідно правильно оцінити клімат своєї квартири – скільки сонця, яка вологість, температура, розмір та призначення кімнат. Варто уникати незнайомих рослин, або тих, які можуть завдати шкоди.
- Особливо уважно слід підходити до вибору кімнатних рослин, якщо в сім’ї є маленькі діти та люди, схильні до алергії, - наголошує співрозмовник. - І категорично не можна вирощувати рослини, щодо яких є наукові дані, що вони завдають шкоди людському організму. Наприклад, їхній сік, стебла чи листя є отруйними.
Вважається, що вдома не можна вирощувати виткі рослини (ліани) – перш за все плющ, який сприяє втраті енергії, зазначає пан Кухарський. Кажуть, що у домі, де росте пишний плющ, живуть люди-енергетичні вампіри.
Є рослини, які можуть викликати тривогу та занепокоєння – це традесканція та аспарагус. Небажаними вдома є також рослини, які треба вирощувати за схемою «бонсай» - це туя і кипарисовик. Вони мають отруйні плоди. Тож якщо в домі є діти, ці рослини не можна вирощувати категорично.
У спальні не варто розміщувати рослини з великими листками і ті, які під час цвітіння виділяють сильний аромат. Науковець не радить влаштовувати на невеликій площі цілі ботанічні сади. Адже надмір рослин шкідливий перш за все самим рослинам.
- Лілії здатні викликати запаморочення і навіть можуть спровокувати втрату свідомості, - зазначає пан Кухарський. - Не можна вирощувати в кімнаті індійську хризантему та аглаонему мінливу, яку дуже полюбляють за її красиве декоративне листя. Перша рослина здатна викликати дерматити, а друга - порушення серцевого ритму, вона є особливо небезпечною для сердечників.
Вкрай небезпечним є дурман, який останнім часом став популярною кімнатною рослиною. Вважається, що ця рослина викликає порушення зору, параліч дихальних шляхів, може призвести до втрати свідомості, коми і летального результату.
- Олеандр може викликати головний біль, якщо рослина цвіте занадто буйно, - каже фахівець. - Слід зазначити, що шкідливих рослин дуже багато. Часто трапляється, що в одній рослині поєднуються і корисні, і шкідливі властивості.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Петро Білецький
Анонім