Через нерозбірливий запис назви медичного препарату чи дозування у світі трапляються тисячі лікарських помилок. Неправильне лікування може бути травматичним для пацієнта. Небезпека поганого почерку у тому, що це може мати і смертельні наслідки.
З проблемами через поганий лікарський почерк не раз зіштовхувалися і читачі «20 хвилин».
- Одного разу рецепт від дерматолога не могли розібрати у кількох аптеках, - розповідає тернополянка Лілія. – Врешті молоді провізори сказали шукати старших, мовляв в них вже набите око на такі почерки. І справді старша працівниця однієї із аптек без проблем розібралася з тим рецептом. Але ж це не вихід бігати від аптеки до аптеки поки хтось розшифрує, що там понаписував лікар.
Ще одна читачка розповідає, як була свідком того, що в аптеці відмовилися відпускати ліки пенсіонеру, бо не могли розібрати почерк. Провізор сказала, що не може прочитати, який препарат вказаний, бо є ліки, які відрізняються лише однією буквою, і є ризик дати не те, що треба. Порадила чоловікові ще раз сходити до лікаря і перепитати.
Нещодавно проблеми поганого лікарського почерку порушила і Міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун. Вихід у цій ситуації – електронні рецепти, але їх впровадження – питання часу.
Звісно, медики роблять це ненавмисне, пояснює Міністр. Основна причина не найбільш каліграфічного почерку – кількість писанини та темпи, в якому лікарі зазвичай працюють. Існують різні вимоги щодо документів, заповнення журналів, виписок та багато інших папірців, на які лікарі витрачають свій час. Зокрема, вони змушені писати дуже швидко в пікові години навантаження або ж почерк може ставати все більш нерозбірливим через втому.
Форми письмової документації вже давно застарілий формат ведення записів. Світ переходить на електронні записи в системі охорони здоров’я. В США, Канаді та багатьох європейських країнах електронні записи в тій чи більшій мірі вже впроваджено в систему. Україна теж відходить від перенавантаження медицини папером та невиправданими записами й переходом до електронного формату ведення документації. Електронна система охорони здоров’я відіграє ключову роль у трансформації.
Чи виникали у вас проблеми через лікарський почерк? Як розшифровуєте почерки? Чи завжди розумієте дозування, яке написав лікар у рецепті? Чи можуть провізори у аптеках прочитати рецепт? Пишіть про це у коментарях до статті.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер