Гуляти і провітрювати спальні. Вимоги до температурного режиму у садочках і школах

Гуляти і провітрювати спальні. Вимоги до температурного режиму у садочках і школах

У зв’язку зі зниженням температури на вулиці і підвищенням рівня захворюваності серед дітей, Держспоживслужба нагадує вимоги до температурного режиму в дитячих навчальних закладах.

У відповідності до вимог чинного санітарного законодавства, зокрема відповідно до «Санiтарного регламенту для дошкiльних навчальних закладiв», затвердженого наказом Мiнiстерства охорони здоров’я України 24 березня 2016 року №234, оптимальною температурою у групових осередках дошкiльних навчальних закладів є +19–23°C, у залах для занять музикою та фiзичною культурою +18–19°C, у теплих переходах - не менше +15°C і у примiщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торцi будівлі дошкiльного навчального закладу, температура повiтря повинна бути не менше +21°C. Природна вентиляція приміщень дошкiльних навчальних закладів має здiйснюватись через вентиляцiйнi канали. Окремi системи вентиляції повиннi бути в харчоблоцi, iзоляторi, роздягальнях і туалетних кiмнатах.

За вiдсутностi дiтей, приміщення дошкiльних навчальних закладів повиннi періодично провiтрюватися. Ефективним є наскрiзне або кутове провiтрювання. Забороняється провiтрювання через туалетнi кiмнати. Тривалiсть провiтрювання залежить вiд температури зовнішнього повiтря, напрямку вiтру та ефективностi роботи опалювальної системи. Наскрiзне провiтрювання треба проводити кожнi 1,5–2 години, тривалiстю не менше 10 хвилин. У спальнях наскрiзне провітрювання здiйснюється до та пiсля сну дiтей.У холодну пору року провiтрювання повинно бути закiнчене не пізніше нiж за 30 хвилин до приходу дітей iз занять або з прогулянки i за 30 хвилин до сну. Пiсля короткочасних провiтрювань допускається зниження температури повiтря у групових осередках до +19°C для дiтей 4–5 рокiв i до +18°C для дiтей старше 5 рокiв. Вiдносна вологiсть повiтря в примiщеннях, де перебувають дiти, повинна бути в межах 40–60%.

 Лабораторний контроль показників мiкроклiмату (температура, вологiсть) у дошкiльних навчальних закладах органiзовує засновник (власник) не рiдше двох разiв на рiк.

Для дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади, прогулянки на вулицi дозволяється проводити при температурi повiтря не нижче -16°C. Прогулянки на вiдкритому повiтрi повиннi проводитися не рiдше 2 разiв на день. Оптимальний час перебування на вiдкритому повiтрi - 3,5–4 години на день з достатньою руховою активнiстю. Допускається скорочення тривалостi перебування на свіжому повiтрi при погiршенні самопочуття, стану здоров’я дiтей та при ускладненні метеоумов.

Щоб запобігти розповсюдженню захворюваності у школах, органи місцевого самоврядування мають ухвалювати рішення щодо тимчасового призупинення навчання учнів початкових класів – при зниженні температури повітря до мінус 20°C, при швидкості руху повітря 5 м/с і при вологості повітря вище 80%, для учнів 5-12 класів – при температурі повітря мінус 24°C.

Можливе проведення занять фізичною культурою з учнями 1-4 класів в холодні пори року на вулиці при температурі повітря не нижче мінус 8°C, 5-7 класів – не нижче мінус 12°C, 8-12 класів – не нижче мінус 15°C.

Відповідальність за виконання санітарних правил і норм покладається на засновника (керівника) навчального закладу. Щоденний контроль за виконанням чинних санітарних правил і норм здійснює керівник та медичний персонал навчального закладу, а також відповідальна особа, призначена наказом керівника закладу. Окрім того, відповідальним особам слід приділяти увагу забезпеченню заходів з попередження травматизму, обморожень, а саме: розчищенню територій і під’їзних шляхів до навчальних закладіввід снігу і криги, а також організації підвезення дітей на «шкільних автобусах».

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:00 Дев'ятиповерхівка виросте на вході у парк «Здоров'я». Ми дізналися, чи законно photo_camera 18:15 Перестало битися серце тернопільського краєзнавця, журналіста та письменника Михайла Ониськіва 17:55 В Україні планують повернути довоєнні податки та перевірки бізнесу 17:08 Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив релігійну організацію «Почаївська лавра» play_circle_filled Від читача 14:50 Питання-відповідь. Чи потрібно пред’являти військовий квиток під час реєстрації особи як безробітної? 16:33 59-річний чоловік вкрав самокат у парку «Сопільче» 16:00 Реставрують арку у центрі Тернополя. Що там намалюють? (ФОТО ДНЯ) photo_camera 15:45 Писанку висотою понад метр розпишуть на тернопільському фестивалі «Великодні мотиви» 15:13 Передчасно відійшла у вічність доцент ЗУНУ Олександра Марцінковська 14:09 Водій, якого дістали з салону машини у Копичинцях, потрапив до реанімації. Стали відомі обставини аварії 13:35 Захищаючи Україну, загинув молодий снайпер з Ланівців – Микола Юрчишин 13:05 Житель Тернопільщини незаконно «нарубав дров» на 270 тисяч гривень 13:05 Велике прибирання: У Тернополі стартувала загальноміська толока (пресслужби) 12:01 У Західноукраїнському університеті обиратимуть ректора. Чи балотуватиметься знову Андрій Крисоватий? 11:10 Дошкільнят із Заліщиків навчали дорожній грамоті, а учнів – поведінці на канікулах 10:27 У Кордишеві горів православний храм. Чи був це підпал? photo_camera 09:55 Робота у Тернополі: свіжі ваканcії від тернопільських компаній 09:39 У промисловому районі Тернополя вимикатимуть світло. В Обленерго пояснили причину 09:00 На Тернопільщині прогнозують холодну та вітряну погоду. Будьте обережні на дорогах 08:01 Сьогодні, 29 березня – Всесвітній день фортепіано і шанувальників Кока-Коли
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up