Всю інформацію про стан вашого здоров’я матиме лікар первинної медичної допомоги завдяки електронному реєстру. В тому числі і про ваші попередні захворювання. А також може визначити, на якій стадії потрібне втручання профільного спеціаліста. Навіть коли пацієнт перейде до іншого лікаря, уся інформація про його захворювання буде для лікаря доступна.
Які зміни чекають на нас завдяки медреформі, коли потрібно буде підписати декларацію з сімейним лікарем, яким чином потрапити до профільного спеціаліста і що робити іногороднім – пояснила заступник головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Надія Боднар.
Старт медреформи посунули на півроку
- Запуск медичної реформи, яка повинна була стартувати вже з 1 січня 2018 року, відкладено на півроку, - каже Надія Боднар. - З 1 січня 2018 року в Україні мала розпочатися реформа охорони здоров'я. Але, незважаючи на те, що Верховна Рада схвалила необхідне для її запуску законодавство, тільки в кінці минулого року прийняли певну нормативно-правову базу, що дозволяє реалізувати закони на практиці. Саме тому старт медичної реформи відклали на півроку.
Тепер Міністерство охорони здоров'я та Кабінет міністрів мають прийняти необхідну нормативно-правову базу, каже медик. У 2018 році зміни в системі охорони здоров'я торкнуться тільки первинної ланки, тобто роботи сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів.
З ким підписувати декларацію?
Для того, щоб це сталося, кожен українець повинен буде підписати декларацію з обраним ним сімейним лікарем. На підставі цього документа медустанова, де працює цей сімейний лікар, буде отримувати гроші з держбюджету.
Для того, щоб медустанова отримувала кошти за своїх пацієнтів безпосередньо з державного, а не з місцевих бюджетів, вона повинна зробити другий крок: підключитися до системи електронної охорони здоров'я - eHealth.
Третім основним кроком буде проведення приписної кампанії. Тобто, сімейні лікарі мають провести роз'яснювальну кампанію з населенням, щоб простимулювати людей підписати декларації з сімейними лікарями.
Ці три кроки лікувальні заклади мають пройти в першому півріччі.
27 грудня 2017 р. рішенням Кабміну створений новий державний орган - Національна служба здоров'я.
- Саме з цією організацією медустанови будуть укладати договори, за якими вони будуть отримувати кошти за обслуговування пацієнтів, - пояснила Надія Боднар. - Таким чином, фактичне створення центрального офісу Національної служби здоров'я відбудеться приблизно у квітні-травні.
Як обрати сімейного лікаря
Ви можете обрати будь-якого сімейного лікаря для себе або своєї родини незалежно від місця вашого проживання чи реєстрації, запевнила медик.
Якщо ви вирішили змінити свого лікаря, то дізнатися про сімейних лікарів, які працюють у найближчих до вас амбулаторіях сімейної медицини можна на сайті http://www.medical.te.ua. На сайті є інформація про лікаря, графік і місце прийому, а також фото лікаря.
Вибираючи лікаря, врахуйте думку інших пацієнтів, розпитайте сусідів та знайомих, чи подобається їм їхній сімейний лікар, чи влаштовують їх його методи профілактики, обстеження та лікування. Врахуйте і місце прийому лікаря, адже важливо, як ви будете, захворівши, добиратися до нього.
Завдяки електронному реєстру лікар первинної медичної допомоги бачить інформацію про ваші попередні захворювання, а також може визначити, на якій стадії потрібне втручання профільного спеціаліста. Інформація про стан здоров’я пацієнта буде міститися в електронній системі охорони здоров’я. Навіть коли пацієнт перейде до іншого лікаря, уся інформація про його захворювання буде для нового лікаря доступною.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер