На Тернопільщині перевірили якість питної води. Які результати?

На Тернопільщині перевірили якість питної води. Які результати?
  • Спеціалісти ДУ "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України" провели відбір та дослідження води із 69 точок централізованого водопостачання.
     
  • Всього проведено 996 досліджень, з них не відповідає нормативній документації – 15 проб (1,5%).

В результаті проведення моніторингових досліджень питної води (аналіз питної води складається із 14 показників) виявлені невідповідності в основному відмічаються за вмістом аміаку та загальній жорсткості.

Окрім моніторингу централізованих джерел водопостачання проводиться також і моніторинг децентралізованих джерел водопостачання за вмістом нітратів з метою профілактики виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей перших років життя.

У першому кварталі 2021 року із джерел децентралізованого водопостачання досліджено всього 106 взірців питної води на вміст нітратів, яку споживають вагітні на останньому триместрі вагітності та діти до 3-ох років, з них 23 (21,7%) не відповідали вимогам за вмістом нітратів:

Відео дня

- в Заліщицькому районі – не відповідали 6 взірців із 45 відібраних (83,3%);

- в Тернопільському районі – 1/6 (16,6%);

- в Теребовлянському районі – 15/65 (23,0%);

- в Підволочиському районі - 2/4 (50,0%);

У 2020 році найбільший відсоток невідповідностей за вмістом нітратів було виявлено у Борщівському - 60,0%, Заліщицькому - 60,0%, Гусятинському – 28,5%, Підволочиському – 66,6%, Теребовлянському - 0,8% районах.

У кожному випадку виявлення невідповідностей якості питної води, повідомлялись органи місцевого самоврядування, медична служба та безпосередньо власники джерел з наданням відповідних рекомендацій.

Рекомендації щодо профілактики отруєнь та захворювань

Для попередження негативного впливу нітратів на здоров’я населення та з метою профілактики виникнення отруєнь і захворювань, пов’язаних з водно-нітратною метгемоглобінемією фахівці рекомендують:

- не вживати для потреб харчування питну воду із колодязів (криниць, свердловин тощо), в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (не більше 50,0 мг/дм. куб.), а також не використовувати її для приготування сумішей в дитячому харчуванні (до нормалізації лабораторних показників);

- використовувати для споживання воду із альтернативного джерела водопостачання лише гарантованої якості, а для харчування дітей віком до 3- ох років бутильовану воду, яка відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною»;

- у разі наявності на Вашій присадибній території джерел забруднення питної води (купи гною, вигрібні ями, мінеральні добрива, надвірні туалети, тощо) на відстані менше 20 м від криниці - здійснити їх ліквідацію;

- ні в якому разі не використовувати для приготування сумішей колодязну воду, якщо не впевнені в її якості;

- забруднену нітратами воду можна використовувати лише для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях, тощо.

ВАЖЛИВО! Наголошуємо, що вода з підвищеним вмістом нітратів на вигляд чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком. І кип’ятіння такої води не зменшує, а збільшує її токсичність на 39 - 86%.

Для підтвердження якості води питної, яка споживається населенням, а особливо - вагітними та дітьми до 3-ох років, можна звернутися до ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» за адресою: м. Тернопіль, вул. Федьковича, 13 та до територіальних відділів ДУ "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України".

Вартість дослідження одного зразка питної води на вміст нітратів - 74,04 грн.

Контактний телефон: відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ДУ "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України" – (0352) 25-24-15.

Немає опису світлини.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:02 «Ти тільки живи!..» Після прильоту в бліндаж рятував побратимів і отримав серйозні опіки 20:01 Новий ветеранський простір уже працює в поліції Тернопільщини: як отримати допомогу 19:00 Майже 58 тисяч на дезінфекцію від кліщів: коли і які парки Тернополя планують обробити 18:10 Батьки зможуть працювати вдома під час дистанційного навчання дітей: Зеленський підписав закон Від читача 16:51 Тернополяни можуть вивчати італійську мову на безоплатному онлайн-курсі: деталі 17:20 Підтвердили загибель Героя з Тернопільщини Петра Литвинюка, якого понад півроку вважали зниклим 16:40 Лавандову міні-плантацію в центрі Тернополя посадили матері та дружини загиблих Героїв photo_camera 16:10 Скільки коштує долар та євро в обмінниках та банках Тернополя: дивіться, де вигідніший курс photo_camera 15:47 За підозрою в торгівлі гранатами на Тернопільщині затримали чоловіка з Херсонщни 15:25 «На щиті» повертається тернопільський захисник Ярослав Петришин play_circle_filled 14:54 Скільки коштує покататись на теплоході в Тернополі: нові ціни 14:15 Затримали тернополянина, який налаштував канал незаконного переправлення чоловіків за кордон 14:00 Помер професор Тернопільського медуніверситету Богдан Бойчук 13:31 Біля зупникнки Центральний ринок демонтують кіоски photo_camera 12:56 У Кременці мотоцикліст потрапив під колеса автомобіля 12:45 Визначили нових перевізників на міських автобусних маршрутах в Тернополі 12:20 До смерті побив співмешканку: поліція завершила розслідування гучної справи в Тернополі 11:55 Командир з Тернопільщини отримав «Хрест Хоробрих» від Сирського 11:28 На місяць обмежать рух транспорту на перехресті вулиць Дружби – Миру photo_camera 10:50 Кого з медиків позбавлять бронювання, пояснили у Міноборони
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up