На ділянці в тернополянина Петра Олексюка є більше 20 видів лікарських рослин.
Найцікавіша з них — стевія медова. У рослини дуже солодке листя. Кілограм сухого листя цієї трави заміняє 30 кг цукру. “Листя трави треба висушити, подрібнити на порошок,
На ділянці в тернополянина Петра Олексюка є більше 20 видів лікарських рослин.
Найцікавіша з них — стевія медова. У рослини дуже солодке листя. Кілограм сухого листя цієї трави заміняє 30 кг цукру. “Листя трави треба висушити, подрібнити на порошок, 1 ч. л. залити окропом, — розповідає пан Олексюк. — А потім цей розчин додавати до чаю чи печива”. З його слів, солод стевії корисний для діабетиків: він знижує рівень холестерину у крові, позитивно впливає на жировий обмін, не є калорійним.
Разом із тим, цей солод оздоровлює серцево-судинну систему, полегшує протікання багатьох захворювань, омолоджує організм. В Японії 70% цукру у харчовій промисловості замінює стевія. Родом вона з Перу. В Україні нею зацікавилися, коли йшлося про створення штучної їжі для космонавтів. Нині стевію вирощують у Криму для промислових потреб.
За словами Петра Миколайовича, придбати розсаду стевії у нього є багато бажаючих. Він показав нам відгук про стевію від Валентини Гребенюк з Дніпропетровська: “Мій чоловік хворий на цукровий діабет. Через три місяці після вживання цієї диво-рослини нормалізувався вміст цукру в крові. Лікарі дивуються, як йому це вдалося, і не вірять, що допомогла ваша стевія”.
“Оскільки рослина насичена мікроелементами, я її також застосовую як засіб для запобігання грипу, — підсумовує пан Петро. — З початком епідемії я кладу сушений листок стевії на ніч під язик. І у роті солодко аж до ранку. Так само роблять члени моєї родини. Ми уже кілька років не хворіємо на грип”.
P.S. У наступному числі читайте розповідь Петра Олексюка про те, як лікувати печінку і жовчний міхур розторопшею.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.