Тернополяни уже активно вакцинуються від COVID залишками вакцин. Куди звертатися?

Тернополяни уже активно вакцинуються від COVID залишками вакцин. Куди звертатися?

Попри те, що в першу чергу на вакцинацію потрапляють медики, які працюють з хворими на коронавірус, можливість отримати щеплення з’явилася і у пересічних тернополян. Розповідаємо, як це можливо.

 

Вакцинація у Тернополі стартувала 25 лютого. На думку медиків, завдяки щепленню від коронавірусу може відбутися переломний момент пандемії. Але, звісно, для цього потрібно імунізувати значну частину населення.

Читайте також: Я вже вакцинувалася: Ольга Дивоняк – перша лікарка в області, яку щепили від COVID. Як усе минуло?

З метою популяризації вакцинації серед населення, в Україні дозволили щеплювати громадських діячів проти COVID-19, коли існують залишки доз вакцин. Так, 1 березня 2021 року, Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав Наказ, яким дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації проти коронавірусної хвороби.

Відео дня

Тернопільські громадські активісти та навіть пересічні тернополяни уже скористалися цією можливістю.

Відгуки тернополян про вакцинацію

У соцмережах знаходимо кілька постів, де тернополяни дякують обласному Центру громадського здоров'я та агентці змін з вакцинації ГО "Батьки за вакцинацію" Богдані Пруські.

«Сьогодні ми це зробили. Дякуємо за інформацію та можливість бути захищеними від вірусу Богдана Пруська. Чарівниця. Дівчина, яка інформує про вакцинацію та допомагає тим, хто вагається», – пише у Фейсбук Катерина Антонишин.

Знаходимо і інші розповіді тернополян, які вже зробили перший крок у боротьбі з коронавірусом.

«Маємо в сім'ї першого щепленого від ковіду – чоловік сьогодні скористався можливістю вакцинуватися залишками вакцини в Тернопільській райлікарні, за що щиро вдячні ГО "Батьки за вакцинацію", Тернопільський обласний Центр громадського здоров'я і Богдана Пруська. До імунної відповіді готовий. А якщо буде щось цікаве (запрацює 5g, NFC, PayPall і подібне) - напишу обов'язково, і зі всіма деталями», – пише Ірина Прокопенко.

«Завдяки змінам до дорожньої карти, затвердженим МОЗ України 01.03.21 я отримала змогу вакцинуватись за рахунок залишкових доз», – розповідає Роксолана Маковська.

Це далеко не всі, хто вже має перше щеплення. Тернополяни задоволені, адже саме вакцинація попри всі негативні відгуки та сумнівні аргументи лишається єдиним науково обґрунтованим методом боротьби з інфекційною хворобою.

Як записатися на щеплення?

Цікаво, хто ж може скористатися такою можливістю? Розкажемо, як це зараз відбувається у Тернополі. Деталі розповідає агентка змін з вакцинації ГО "Батьки за вакцинацію" Богдана Пруська.

– Вакцина Covishield/AstraZeneca поставляється в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон містить 10 доз препарату. Після його відкриття, вакцина  має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. У таких випадках, невикористані дози вакцини мають бути утилізовані. Щоб не розтрачати препарати, на рівні держави прийняли рішення дати можливість щепитися не тільки медикам, а і пересічним громадянам, – пояснює пані Богдана.

Кожен день їздить мобільна бригада по лікарнях, і якщо їм на кінець дня залишається відкритий флакон, залишками можуть щеплювати тернополян – не медиків.

– Я на добровільних засадах допомагаю координувати цей процес. З різних причин протягом дня можуть щепити не ту кількість медпрацівників, яку запланували (люди хворі чи відмовилися), тоді мобільна бригада повідомляє, скільки залишку і в якому закладі. Ми даємо повідомлення у соцмережах, що можна прийти і щепитися. Публічні особи, лідери громадської думки можуть вакцинуватися поза чергою, щоб своїм прикладом надихнути інших. Насправді щеплення – це захист і це не страшно, після нього роги не виростають. Декотрі люди просто начиталися фейків. Особисто я подбала про вакцинацію своїх найрідніших і сьогодні щаслива за них. Вакцинувалася і я, і мій чоловік, – наголошує Богдана.

Приїхати потрібно протягом години

Особливої підготовки перед вакцинацією не потрібно. Єдине – на момент проведення процедури потрібно бути здоровим. У медзакладі вам виміряють температуру тіла.

– Єдина незручність поки що – це те, що приїхати потрібно швидко. Я сама, наприклад, приїхала за 10 хвилин. Бажано до години часу з’явитися у вказаний медичний заклад, – продовжує Богдана Пруська. – На місці пацієнт підписує згоду на проведення імунізації. Його дані вносять до інформаційної медичної системи щеплення, записують контактні дані. Після того, як буде виконане повторне щеплення, можна буде видрукувати довідку.

Наразі, за словами співрозмовниці, залишками вакцин від ковіду щепили орієнтовно 20 осіб. Що буде з ревакцинацією через 28 днів, поки що невідомо.

– Краща імунна відповідь, коли інтервал між щепленнями більший. Поки що не знаємо, як відбуватиметься повторне введення вакцини. Але всі дані тернополян є в медичній інформаційній системі, тож логічно, що їх будуть кликати на ревакцинацію, – каже вона.

Про щеплення та всі можливі побічні реакції після нього потрібно повідомляти свого сімейного лікаря, наголошує Богдана.

– З досвіду інших країн ми бачимо, де щепили багато людей, там є результати. На мою думку, тільки так ми можемо перемогти ковід, – говорить агентка.

У довідці ви можете знайти контакти до пані Богдани.

Що відомо про вакцину?

Наразі тернополян щеплюють лише вакциною індійського виробництва. В Україну надійшло 500 тис. доз. Тернопільщина з першої партії отримала 16 тис. доз – а це 8 тис. вакцинованих, оскільки щеплювати треба двічі з проміжком у 28 днів.

Щоб отримати колективний імунітет, 70-75% населення повинні мати імунітет до вірусу. Це допоможе здолати пандемію. Але цю цифру можна досягти не лише завдяки щепленню. Частина населення перехворіла, тож має набутий імунітет.

Стосовно індійського Covishield, тернопільський професор–інфекціоніст Михайло Андрейчин заспокоює – те, що її виготовляють в Індії, не означає, що вакцина неякісна.

– Вакцину виготовляють в Індії, але в цьому немає нічого поганого, – каже Михайло Андрейчин. – Її виготовляють за технологією розробників. Чи буде вона краща за вакцину від Pfizer – не можу сказати. Це покаже час. Однак потрібно розуміти, що в Індії виготовляють багато різних вакцин для передових держав. Там виготовлення обходиться значно дешевше.

Вакцинація допоможе, і її необхідно проводити. Передові країни це розуміють і заздалегідь подбали про те, щоб закупити вакцини найбільш авторитетних фірм. Водночас, існує так-званий антивакцинальний рух, наголошує професор.

– На жаль, він є скрізь. Він був раніше і є зараз. Його представники широко використовують соціальні мережі, розсилають різні повідомлення, фільми з відвертою брехнею про щеплення. І це стосується не лише щеплень проти коронавірусу. Вони розповідають, що з вакциною людей будуть чіпувати, що люди стануть залежними та інші дурниці. Звичайно, вірити в таке мракобісся не можна. Але не брати до уваги це все також не можна. Ми маємо покращувати популяризацію вакцинації. Потрібно, щоб авторитетні люди виступали на телебаченні, на радіо, у пресі та проводили роз’яснювальну роботу, – говорить він.  

Корисно знати!

Згідно з Дорожньою картою з проведення вакцинації від COVID-19 в Україні, імунізація відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. На цьому етапі вакцинація здійснюватиметься мобільними бригадами. На другому до них долучаться пункти щеплення.

Де можна подати заявку на вакцинацію

Є кілька варіантів:

  • на порталі державних послуг "Дія" або в мобільному додатку "Дія";
  • за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-60-20-19;
  • у свого сімейного лікаря.

На підставі електронних заявок українців на порталі або в додатку "Дія" буде сформована "мапа попиту", яка допоможе оперативно розподіляти вакцину згідно з чергою.

ДОВІДКА

Щоб записатися на вакцинацію, потрібно написати у приватні повідомлення у Фейсбуці Богдана Пруська.

 

Читайте також:

Як швидше стати в чергу на вакцинацію від ковіду? Ми перевірили різні способи (ІНСТРУКЦІЯ)

Чим нас щеплюватимуть? Ми порівняли ефективність різних вакцин (ГРАФІКА)
 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Наталія Жовтюк
    Я не розумію, доя чого писати цілу статтю, якщо у цієї Богдани Пруської на сторінці пише, що вона допомагає вакцинуватись лише своїм рідним та друзям. На коментарі теж не відповідає.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан 11:41 Як бізнес Тернопільщини може зменшити витрати на енергоресурси? (Прес-служба компанії Yasno) 11:22 У Бариші чоловік самовільно чистив потічок та отримав кримінальну справу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up