Трихомоніаз: недуга, яка може "спати"

Трихомоніаз: недуга, яка може "спати"
Хоча ця недуга може призвести до статевих розладів і безпліддя, часто спершу жінок ніщо не турбує. Лише згодом, коли трихомоніаз призводить до ускладнень, пацієнтка дізнається про проблему. Трихомоніаз, як свідчить статистика, - одне з найпоширеніших захворювань в Україні, яке передається статевим шляхом.

Збудником є найпростіший одноклітинний організм, що "живе" тільки в сечостатевих органах людей. Щороку він "ловить" десятки тисяч українців сексуально активного віку.
- Рясні пінисті виділення жовтуватого забарвлення з вагіни почали турбувати мене два місяці тому, - каже тернополянка Олена. - Вони були рідкої консистенції і мали неприємний запах.
Спершу жінка цим не особливо переймалася. Сподівалася, минеться. Як виявилося, даремно. Виділення нікуди не зникали. З'явився свербіж. Стривожившись, Олена звернулася в жіночу консультацію. Оглянувши пацієнтку, лікар порадила зробити лабораторне дослідження мазків із вагіни, каналу шийки матки та уретри. У дівчини була гостра форма трихомоніазу.
Проявів майже немає
- Трихомоніаз - досить підступна хвороба, - пояснює лікар-гінеколог жіночої консультації №2 Людмила Флентей. - Вона може ніяк себе не проявляти і протікати непомітно.
Але, навіть якщо жінку ніщо не турбує, трихомоніаз слід лікувати що швидше, то краще. Інакше недуга може спричинити запальні процеси в матці, вагіні, яєчниках і сечовому міхурі. 
-Врешті може дійти до викиднів і безпліддя.
Якщо хвора перериває лікування або намагається позбутися недуги самотужки, хвороба переходить у хронічну форму. Зарадити їй тоді стає значно важче.
- Часто до трихомоніазу приєднується гонорея, хламідіоз, а також бактеріальна або вірусна інфекція, - додає лікар. - Це можна визначити тільки за допомогою лабораторних аналізів в шкірно-венерологічному диспансері.
Ця недуга може з'явитися після випадкових статевих контактів. Причому наслідки можуть бути незворотними для жінки.
- Підступність трихомоніазу в тому, що він любить “дрімати”. Симптоми тоді - слабкі або майже непомітні, - розповідає лікар. – Причому хвороба однаково часто зустрічається як у чоловіків, так і в жінок.
До жіночої консультації пані Оксана зайшла за компанію - з подругою. Дівчину ніщо не турбувало, але вона хотіла переконатися, що здорова. Виявилось, що у неї - трихомоніаз. 
- Прихований період, тобто час, коли недуга нічим себе не проявляє, триває від кількох днів до місяців, - зауважує Людмила Флентей. – Утім, інколи він затягується до пів року. Найчастіше жінки скаржаться на свербіж, подразнення статевих губ, пінисті жовті гноєподібні виділення з вагіни. Інколи - на болі внизу живота і під час статевого акту. Якщо інфекція поширилася на сечовипускний канал, хвору турбує часте і болісне сечовипускання.
У чоловіків трихомоніаз зазвичай протікає без симптомів. Лише зрідка у них бувають виділення з уретри.
- Тому звернень від сильної статі значно менше, - пояснює гінеколог. - Хоча для них ця недуга - не менш небезпечна, адже може призвести до безпліддя.
Імунітет не виробляється
Зазвичай інфікування відбувається статевим шляхом. У побуті "підхопити" трихомоніаз - майже неможливо.
- Розвитку недуги сприяють різні хвороби статевої та інших систем, що супроводжуються збоями в обміні речовин. А також - зниження кислотності вагінальної мікрофлори, - пояснює пані Флентей. – Імунітет до збудника не виробляється, тож можна заразитися повторно.
Якщо жінка відмовляється від лікування, через три-чотири тижні трихомоніаз стає хронічним. Недуга то загострюється, то “стихає”. До нових “ривків” можуть призвести переохолодження, зловживання алкоголем, надто активне статеве життя і порушення правил особистої гігієни.
- З уретри інфекція поширюється на інші органи сечостатевої системи, - додає співрозмовниця. - Це призводить до серйозних ускладнень. Скажімо, запалення сечового міхура, нирок, безпліддя.
Особливо небезпечна ця недуга для вагітних. Адже під час пологів вона може передатися дитині.
- Вагітні, які мають трихомоніаз, потребують невідкладного лікування, - пояснює гінеколог. – Адже у немовлят трихомонади вражають слизові очей, органи дихання та статевої системи.
Щоб захиститися від зараження, лікар радить не забувати про особисту гігієну й уникати випадкових статевих контактів. А також - завжди користуватися презервативом. Він вбереже від трихомоніазу та інших хвороб, які передаються статевим шляхом.
Захворіла повторно
- Основна небезпека цієї недуги - не її прояви, а незворотні наслідки, до яких вона може згодом призвести, - додає гінеколог. – Причому під час лікування доведеться відмовитися від статевого життя і дотримуватися дієти. Зокрема не їсти гострої, соленої, жирної їжі, не вживати алкоголь. Якщо після закінчення місячних трихомонад у мазку немає - лікування було успішним.
Якось до Людмили Флентей звернулася 45-річна жінка з району. Її турбували кров'янисті виділення з піхви після статевого акту.
- Шийка матки в пацієнтки була яскраво-червоного кольору замість нормального блідо-рожевого. Це свідчило про наявність ерозії, — пояснює гінеколог. — До того ж після аналізів виявилося, що в жінки є трихомонади. Вони й викликали запальний процес.
Після завершення курсу лікування від трихомоніазу ерозія в жінки значно зменшилася. Однак через місяць пацієнтка прийшла знову - інфекція розвинулася повторно.
- Лікувати трихомоніаз, як і інші захворювання, що передаються статевим шляхом, повинні одночасно обидва партнери, - наголошує Людмила Флентей. - Але в тому випадку чоловік не хотів лікуватися.
Привела чоловіка
Хоча інколи жінкам буває дуже важко вмовити партнера, зробити це необхідно. Адже від цього, наголошує лікар, залежить статеве здоров'я пари.
- Коли одна з моїх пацієнток поскаржилася на ту ж проблему, я порадила їй привести чоловіка, - каже лікар. - Він спершу опирався, та потім послухав. Ми довго спілкувалися утрьох. Усвідомивши всю серйозність проблеми, чоловік погодився на лікування.
Якщо трихомоніаз не вилікувати повністю, він, за словами лікаря, нікуди не зникне.
- Аби вчасно діагностувати недугу, жінкам потрібно приходити до гінеколога на огляд мінімум раз на півроку, - продовжує лікар. - Якщо один курс лікування не дасть бажаного ефекту, знадобляться два-три курси. При цьому слід дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Є такі жінки, які по п’ять-сім років не бувають в гінеколога. А це - неприпустимо! Треба дбати про своє здоров’я, думати про майбутнє, дітей.

Симптоми трихомоніазу:
- пінисті виділення  з вагіни жовтуватого забарвлення;
- біль під час сечовипускання та близькості;
- почервоніння і свербіння зовнішніх статевих органів.

Як вберегтися від трихомоніазу

- Близькість – лише із постійним партнером, якому ви довіряєте.
- Відмова від випадкових статевих контактів.
- Обстежуватися у гінеколога - мінімум раз на пів року.
- Звертатися до лікаря за найменших підозр про зараження.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Топ-10 місць Тернопільщини з неймовірними краєвидами, куди можна поїхати на вихідні чи просто зробити фото 21:00 Хто з тернополян отримав стипендії від Президента України 20:00 Наводить гармату, мріє про дім: історія навідника артбригади 19:00 Працюючий Зарубинський спиртзавод виставили на продаж. Стартова ціна 162 мільйони Від читача 16:03 Тернопільський обласний центр зайнятості долучився до обговорення безпечного та інклюзивного робочого середовища 18:40 На Торговиці дерево впало на припарковані автомобілі photo_camera 18:00 Грози та шквали прогнозують на Тернопільщині: штормове попередження 17:03 У Тернополі можуть облаштувати новий підземний перехід: що відомо? 16:30 15 тисяч за «порозуміння»: на Тернопільщині чоловік запропонував хабар, щоб уникнути штрафу 15:50 У парку Сопільче встановлюють нові гойдалки photo_camera 15:15 Як покарали водія який без документів на несправному мотоциклі збив жінку з дитиною на руках 14:40 На Тернопільщині податківці викрили АЗС без ліцензії: штраф – 365 тисяч гривень 14:03 Біля Копичинців сталась смертельна аварія 13:20 Тариф на газ в Україні з першого травня: скільки коштуватиме кубометр 12:45 Загинув за два дні до 30-річчя, так і не зустрівши свого сина: вшануйте пам'ять Героя Олександра Катинського 12:35 СТО Тернополя: ТОП автосервісів, які обирають досвідчені водії (партнерський проєкт) 12:20 Тернопільський національний педагогічний університет відзначив 85-річчя з дня заснування photo_camera 11:40 Коли буде вирок? Понад три години тривав виступ захисника Михайла Головка у судових дебатах 11:10 П'ять років у в'язниці отримав водій таксі за домагання до неповнолітньої пасажирки 10:55 У тернополянки вкрали 14 тисяч гривень, коли вона намагалась продати фотоапарат
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up