Уреаплазмоз: цю інфекцію “будять” холод і стреси

Уреаплазмоз: цю інфекцію “будять” холод і стреси
Більшість хворих на уреаплазмоз почуваються цілком здоровими. Адже тривожні симптоми - відсутні, а непокоїтися й змінювати звичний ритм життя не треба. Втім, насправді це зовсім не так, каже лікар-гінеколог жіночої консультації №2 Людмила Флентей.

“Спляча” інфекція може проявитися під час вагітності й пологів, внаслідок переохолодження чи стресів і призвести до важких ускладнень. Наприклад, самовільного аборту, запальних процесів сечостатевої системи, новонародженого і плоду. Врешті у хворої навіть може розвинутися безпліддя.
Дитина може заразитися від мами
Близько місяця тому тернополянку Вероніку почали турбувати вкрай неприємні симптоми. В 27-річної жінки з’явилися болі і неприємні відчуття під час сечовипускання. А також - незначні виділення з вагіни. Вони були прозорі і жодного запаху не мали.
Спершу тернополянка цим не особливо переймалася. Сподівалася, що дискомфорт є тимчасовим. Але, як виявилося, - марно. Коли додалися неприємні відчуття під час статевого акту, Вероніка стривожилося не на жарт і звернулася до гінеколога. Виявилося, що у неї - уреаплазмоз.
Збудник цієї недуги може потрапити від однієї людини до іншої під час статевого акту або оральних контактів, - пояснює Людмила Флентей. - Інший шлях передачі - від матері до дитини. Малюк може заразитися під час пологів, коли проходить через родові шляхи.
Симптомів не помічають
Прихований період недуги здебільшого триває від трьох до п'яти тижнів. У цей час уреаплазмоз нічим не нагадує про себе. Втім, це не зменшує серйозності проблеми. Адже людина, яка стала носієм інфекції, може заражати інших.
Потім розвиваються симптоми уретриту: печія та біль під час сечовипускання, поява виділень, особливо вранці, - продовжує співрозмовниця.
Втім, у більшості випадків уреаплазмоз протікає майже без симптомів. Прояви недуги такі незначні, що хворі навіть на них не зважають.
Якщо людина не розпочне лікування, через кілька днів симптоми уретриту минають самі собою, - каже гінеколог. - Але, на жаль, це не кінець. Інфекція осідає в стінці сечовипускного каналу, у вагіні та матці. Але - до пори - до часу.
Коли знижується імунітет, хвороба проявляється наповну. До цього можуть призвести переохолодження, значні фізичні навантаження, тривалі стреси, будь-яка інфекційна недуга.
Після цього у чоловіків часто розвивається простатит, - додає лікар. - Інколи запальний процес поширюється на сім'яні міхурі та яєчка.
“Дружить” з іншими інфекціями
Коли збудники недуги “приживуться” в організмі, позбутися уреаплазмозу  значно важче. У жінок розвивається кольпіт (запалення піхви), ендометрит (запалення стінки матки). Рідше - цистит та пієлонефрит.
За статистикою, в жінок уреаплазмоз зустрічається вдвічі частіше, ніж у чоловіків. Проте для останніх ця недуга - така ж небезпечна, хоча переважно протікає без жодних симптомів.
Хвороба нагадує про себе лише тоді, коли в ураженому органі розвинеться запальний процес, - розповідає Людмила Флентей. - Наприклад, може бути печія під час сечовипускання (уретрит - прим. ред.), затримка сечовипускання, особливо вранці, незначні мутні виділення з уретри.
Нерідко цю недугу виявляють у жінок, які не мають жодних скарг. Часто - разом з іншими інфекціями. Наприклад, трихомоніазом, хламідіозом або гонореєю.
Задавнений уреаплазмоз може призвести до безпліддя в обох статей, - веде далі лікар. - Внаслідок запального процесу у жінок відбуваються зміни в слизовій оболонці матки і маткових трубах. У чоловіків знижується кількість сперматозоїдів та їхня рухливість.
У малят може бути пневмонія
 Приховані форми недуги зазвичай проявляються під час вагітності. А це украй небезпечно. Ця недуга може спричинити самовільний аборт, передчасні пологи, пієлонефрит. А також - народження дитини з малою вагою або вадами розвитку.
- Вагітні жінки, які мають таку проблему, потребують негайного лікування, - пояснює гінеколог. - Хвилюватися не варто. Антибіотики, які їм призначають, безпечні для дитини.
Людмила Флентей пригадала випадок, коли уреаплазмоз виявили в однієї з її пацієнток. Майбутня мама була на 12-му тижні вагітності. Жінка пройшла відповідне лікування, і її первісток народився здоровим.
Ризик інфікування плоду в материнській утробі дуже високий, - наголошує Людмила Флентей. - Потрапивши на слизові оболонки очей, дихальних шляхів і статевих органів дитини, хвороботворні мікроорганізми швидко розмножуються. Так, у новонароджених може розвинутися кон'юнктивіт, пневмонія, менінгіт.
Головне тут - не втрачати час. Якщо жінка негайно звернеться до лікаря і буде виконувати всі його поради, і з нею, і з дитиною усе буде гаразд.

Лікуватися повинні обидва партнери
Людмила Флентей наголошує, що ця інфекція призводить до важких ускладнень. Причому незалежно від того, наскільки виражені симптоми.
Звернутися до лікаря потрібно якнайшвидше: одразу після незахищеного статевого акту або як тільки хвора зауважила у себе тривожні симптоми, - каже лікар.
Щоб остаточно пересвідчилися, що все гаразд, слід провести діагностику двічі. Бажано - в різних лабораторіях. Лікувати уреаплазмоз, як і інші захворювання, що передаються статевим шляхом, повинні одночасно обидва партнери. Інакше можна заразитися повторно. Імунітету до цієї недуги немає.
Лікування уреаплазмозу можна починати лише після проведення всіх необхідних обстежень, - продовжує гінеколог. - Його основа - антибактеріальна терапія. Медикаменти та схему прийому підбирають дуже ретельно.
Окрім того, призначають імуномодулюючу терапію, фізіотерапію тощо. Все залежить від місцезнаходження процесу та особливостей перебігу хвороби.
Лікування може тривати від двох тижнів до кількох місяців, - підсумовує співрозмовниця. - Найчастіше - два-три тижні.

Симптоми уреаплазмозу у жінок:

Мізерні прозорі виділення рідкої консистенції з вагіни.
Незначний біль і печія під час сечовипускання.
Біль внизу живота (при запаленні матки і придатків).
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Тернопіль прийматиме чемпіонат України з греко-римської боротьби 21:00 Заліщицька гімназія однією із перших втілюватиме реформу старшої школи 20:01 Уперше за майже чотири місяці дали зарплату. Що буде зі спортивним диспансером у Тернополі? 19:00 Дали два роки обмеження волі за побиття сусідки Від читача 16:34 У Тернополі людей літнього віку навчатимуть цифрової грамотності на тренінгу — як долучитися? 18:00 Скульптури з лози покажуть в ботанічному саду Кременця 17:35 Водій намагався перехитрити патрульних, але отримав понад 40 тисяч штрафу 17:10 Залишилося лише два погруддя: що з пам’ятниками, які пошкодили вандали у Старому парку photo_camera 16:30 Судитимуть водія, який збив 51-річну жінку на пішохідному переході у Чорткові 15:50 Що стало зі справою колишнього першого заступника Труша, якого підозрювали у хабарництві 15:35 Шукаєш роботу? Актуальні вакансії, які варто переглянути (оновлено 23 квітня) 15:20 На Дія.Освіта запускають освітні серіали про ШІ, технології майбутнього, цифровий бізнес і працевлаштування 14:45 У тернопільській школі відбувся тиждень волонтерства «Підтримай захисника» photo_camera 14:15 Легендарні українські торти: історія в кожному шматочку (на правах реклами) 14:00 Скільки коштує прогулянка на теплоходах Тернопільським ставом — ціни для дорослих і дітей 13:18 Вантажівка і BMW зіткнулися на Збаразькому кільці 13:01 На Збаразькому кільці обірвалась контактна мережа: утворився затор 12:40 Водійка без права керування вчинила аварію в Ігровиці 12:09 52-річний тернополянин хуліганив на алеї «Незламні» в центрі Тернополя — поліція 11:35 Чоловік з Чортківщини отримав важкі травми в ДТП
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up