Вагітних з ВІЛ на Тернопіллі щороку стає більше

Вагітних з ВІЛ на Тернопіллі щороку стає більше
Якщо в попередні роки на Тернопіллі щороку виявляли 10-15 ВІЛ-інфікованих вагітних, то цьогоріч їх уже 25, - розповідає акушер-гінеколог міської лікарні №2 Наталія Ковальова. - Це - дуже тривожна статистика.

Зазвичай  вагітні не знають, що інфіковані. Адже в Україні не прийнято обстежуватися просто так.
Для них це стає шоком. Більшість навіть не можуть припустити, де заразилися, - продовжує співрозмовниця. - Виняток - ВІЛ-інфіковані жінки, які народжують другу або третю дитину.
Народили здорових дітей
Усіх вагітних обстежують на ВІЛ двічі. Перший раз - під час взяття на облік, другий - на 30-му тижні. Якщо ВІЛ-статус - позитивний, жінкам призначають антиретровірусні препарати. Тривалість і початок лікування залежить від імунітету. Якщо на момент обстеження він - у задовільному стані, тобто хвора є просто носієм вірусу і жодні симптоми її не турбують, препарати призначають з 24-26-го тижнів вагітності.
Жінка продовжує приймати їх аж до пологів, - каже Наталія Ковальова. - Це потрібно для того, щоб малюк народився здоровим.
Після пологів антиретровірусну терапію припиняють. Через місяць жінку обстежують повторно. Лише так вдасться з'ясувати, як на її здоров'я вплинули пологи і чи потрібне їй подальше лікування.
Якщо під час вагітності у жінки виявили низький рівень клітин імунітету, вона одразу починає лікування і продовжує його після пологів, - додає медик.
ВІЛ-інфіковані вагітні народжують, як і решта жінок, в індивідуальних пологових залах.
Медики завжди повинні бути на сторожі, - наголошує лікар. - Інфікованою може бути будь-яка вагітна, адже є так званий період “вікна”. Ймовірність зараження тоді найвища.
Обстежували у період “вікна”
Всі жінки, які пройшли лікування, народили здорових дітей. Вони серйозно поставилися до проблеми і старанно приймали препарати. Новонароджені до півтора року залишалися на обліку у Центрі СНІДу. Адже до цього часу у малечі є материнські антитіла.
Зараз на Тернопіллі ростуть двоє ВІЛ-інфікованих дітей. Одне маля народилося в 2004 році,  друге - в 2008-му.
В одному з цих випадків провини матері немає. Під час вагітності жінку обстежували  двічі. Але це сталося в період “вікна”. Тобто тоді, коли лабораторно діагностувати ВІЛ ще неможливо. В середньому “вікно” триває три місяці після інфікування, - каже співрозмовниця. - Потім дитинка почала часто хворіти, і мама забила на сполох. Виявилося, що в малюка - ВІЛ.
Чоловік приховав, що хворий
Наталія Ковальова наголошує, що ВІЛ-інфекція зараз - далеко не вирок. З нею можна прожити повноцінне життя. Головне - вчасно почати лікування. Тоді вірусне навантаження знизиться майже до нуля. Хворі повинні вести здоровий спосіб життя: не вживати алкоголю, не палити, не перевтомлюватися і добре харчуватися. Адже їхній імунітет - дуже вразливий.
Все залежить від ставлення людини до свого здоров'я, пояснює медик. Наразі хворі повністю забезпечені антиретровірусними препаратами. Ліки можна безкоштовно отримати у Центрі СНІДу.
У країнах Західної Європи, перш ніж одружитися, пари добровільно проходять обстеження на ВІЛ. Звучить, звісно, зовсім не романтично. Але в цьому є здоровий глузд, - додає акушер-гінеколог. - Запровадити таку практику колись намагалися і у нас. Обстежитися на ВІЛ пропонували усім молодятам, які подавали заяви на одруження у РАЦС. Але цю ідею не підтримали. На жаль, кількість добровільних обстежень не зросла.
Лікар пригадала випадок, який стався декілька років тому. Під час обстеження у вагітної виявили ВІЛ-інфекцію. Та жінка пізно вийшла заміж. Це була її перша, дуже бажана вагітність.
Потім з'ясувалося, що її чоловік - ВІЛ-інфікований, - каже Наталія Ковальова. -  Він знав про свій статус, проте приховав його. Його перша дружина померла від СНІДу.
ВІЛ-інфекція - не вирок
Ризикує кожен, хто хоча б раз у житті мав статеві контакти. Проблема ВІЛ-інфекції давно перетворилася з медичної на соціальну.
Для прикладу візьмемо ідеальну ситуацію. Людина має одного статевого партнера і в нього вона також одна, вони не мали жодних контактів з кров'ю і раптом десь на відпочинку хтось із пари мав статевий зв'язок з іншою людиною, - продовжує лікар. - Це вже привід обстежитися.
Перед кожним обстеженням на ВІЛ проводять дотестове консультування. Це - обов'язкова процедура.
Ми пояснюємо людині, що якщо на даний момент у неї буде негативний результат, це ще не означає що вона - здорова. Адже є період “вікна”, - каже гінеколог. - Через три місяці потрібно обстежитися знову. За цей період не має бути інших ризикованих ситуацій.
Мета дотестового консультування - не лише пояснити людині, що таке ВІЛ і підготувати її до будь-якого з можливих результатів, а зміна її поведінки.
Звісно, ми не всесильні і не можемо змусити когось змінитися, якщо він цього не хоче, - підсумовує Наталія Ковальова. - Людина повинна прийняти правильне рішення сама.

Довідка

Обстежитися на СНІД можна в будь-якій поліклініці в кабінетах інфекційних захворювань, в будь-якому лікувально-профілактичному закладі, а також у спеціалізованих закладах: в обласному наркологічному та шкірно-венерологічному диспансерах, в обласному Центрі СНІДУ (вул. Купчинського, 8, тел. 23-18-65). Для обстеження потрібно здати 5-7 мл крові з вени. Попередній результат можна отримати наступного дня. Якщо він позитивний, слід негайно звернутися до лікаря-інфекціоніста в поліклініку за місцем проживання для уточнення діагнозу та призначення лікування (воно безкоштовне). Консультації можна отримати в обласній санепідстанції за тел. 25-38-89 та в обласному центрі Здоров'я за тел. 0-83.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (26)
  • Anonymous
    дохтОри , ви де ? ... скажіть пару слів в захист свого бізнесу
    Anonymous reply Anonymous
    Який там бізнес ???!!! Мені здається, що кожна жінка повинна хотіти знати , на що вона хвора, чи носієм якого вірусу вона є... І не лише вагітна... Тим більше, що в сучасному суспільстві моногамність не є превалюючою - іншими словами статевих партнерів є кілька. А як каже популярна реклама - ви можете довіряти своєму партнерові, але не можете бути впевненою у його партнерках... І нічого страшного в тому, щоб здати кров на ВіЛ немає...
    Anonymous reply Anonymous
    те що вам здається - це лише маніакальний психоз ... ви дохтОр - жертва реклами ... по вашому , тільки кожна жінка повинна хотіти знати , бо вона легше піддається впливу реклами , а чоловік це знати не повинен хотіти ? ... якщо у вас теоретично може бути безліч партнерів , то ваша жінка по вашій логіці мусить після кожного сексу бігати здавати кров щоб бути впевненою ? ... а ви вкурсі , який в країні відсоток помилковості будь-яких аналізів ?
    Anonymous reply Anonymous
    о, а ви бачу, знавець маніакальних психозів??!! Та ще й , напевно, носій безлічі вірусів :)))) А провірятися повинна кожна свідома людина.. А помилковість в аналізах є всюди. Саме тому його переробляють мінімум 3 рази - і якщо хоча би один із них є негативним, то діагноз ВІЛ знімається.
    Anonymous reply Anonymous
    тобто , після кожного спання з жінкою ви для власної впевненості робите по 3 аналізи і радите це робити й іншим ?
    Anonymous reply Anonymous
    якщо кожного разу спати з іншою жінкою - то, звичайно, не завадило би хоча б іноді перевірятися :)))
    Anonymous reply Anonymous
    так і треба робити, на жаль
  • Anonymous
    в 1997 году группы исследователей в Соединенных Штатах, во Франции и Германии вновь не сумели выделить вирус, даже при том, что на сей раз они следовали всем правилам выделения ретровирусов. если бы ВИЧ действительно существовал, то было бы просто выделить его от личностей, имеющих высокие значения вирусной нагрузки. А раз нет вируса, то не может быть никаких диагностических тестов, приготовленных якобы из частиц этого вируса. Нет вируса, нет и никаких частиц. Белки, из которых состоят диагностические тесты на обнаружение антител, не являются составными частями мифического вируса. Следовательно, они не являются указателями на наличие какого-либо вируса, а дают ложноположительный результат с имеющимися уже в организме антителами, которые появляются у человека в результате любых прививок, а также при множестве различных, уже известных в медицине болезней: гриппе, туберкулезе, экземе, гепатите, ревматизме, при грибковых инфекциях, ревматоидном артрите, системной красной волчанке, рассеянном склерозе, гемофилии и множестве других состояний (их более 60). Ложноположительный тест может быть выявлен и при беременности, с чем можно связать возросшее в последнее время число женщин среди "ВИЧ-положительных".
    Anonymous reply Anonymous
    То всьо дуже так правдоподібно пише, але одне але... від чого чахнуть і помирають люди? Можна скільки завгодно писати про міфічні змови людей котрі заробляють на ВІЛ, але факт є фактом. А найголовніше які "свіжі" дослідження, і всі датовані 90-ми роками. А на вулиці за тиждень 2012-й...
    Anonymous reply Anonymous
    Состояния ослабленного иммунитета, то есть иммунодефицита, известны медикам с давних времен. Есть социальные причины иммунодефицита - нищета, недоедание, наркомания и др. Есть экологические причины: радиация в местах ядерных испытаний, избыток мышьяка в воде и почве, наличие других отравляющих веществ, воздействие больших доз антибиотиков и т. п. В каждом конкретном случае ослабления иммунитета необходимы добросовестное и тщательное обследование больного для нахождения причины иммунодефицита, периодические обследования в процессе лечения. Синдром приобретенного иммунодефицита был, есть и будет. Так же, как были, есть и будут болезни, возникающие в результате ослабленного иммунитета. Надо признать, что сегодня проблема иммунодефицита глобальна. Но она глобальна не из-за мифического вируса, а в силу того, что современное общество в процессе своей деятельности создало огромное количество факторов, оказывающих на иммунитет подавляющее действие. Вот несколько из них: 1. Антибиотики, сульфаниламиды, противовоспалительные и бактерицидные препараты, кортикостероиды, противогрибковые препараты, которые довольно часто используются бесконтрольно. Возьмем, например, препарат "Парацетамол", синонимом которого является "Панадол". Кто из нас не слышал часто повторяемую рекламу о детском, якобы безвредном, ''Панадоле'' или ''Колдрексе'', в состав которого также входит парацетамол? Парацетамол химически близок к препарату "Фенацетин", который уже в конце 70-х годов был резко ограничен в применении в связи с его токсическими проявлениями. Они заключались в том, что вызывали так называемый "фенацетиновый" нефрит, что приводило к почечной недостаточности, которая, между прочим, может давать ложноположительную реакцию при тестировании на ВИЧ. В 1996 году Нефрологическое общество ФРГ призвало производителей фармацевтических препаратов отказаться от выпуска лекарств, в которых используется комбинация различных обезболивающих субстанций, особенно сочетание ацетилсалициловой кислоты (аспирина) с парацетамолом и кофеином. Эти препараты вызывают негативные побочные эффекты - длительные головные боли и постепенное ухудшение деятельности почек. Но фармпроизводители пытаются убедить широкие круги потребителей в безвредности и даже полезности подобного рода комбинаций, несмотря на то, что квалифицированных научных доказательств этого тезиса не существует. Другой препарат - "Фенилбутазон" - противовоспалительное средство, вызывающее угнетение костного мозга, в 1983 году этот препарат вызвал 1200 смертельных случаев. Но этот факт замолчали, и препарат до сих пор применяется. А как активно рекламируется мыло "Сэйфгард" (Safeguard)! Это же просто кощунство - рекламировать вещество, которое предназначено для уничтожения бактерицидного слоя кожи, являющегося первым защитным слоем организма человека и составной частью иммунитета. Ну, а что касается самих препаратов, которыми якобы лечат СПИД, - АЗТ (ретровир, зидовудин, азидотимидин) и ДДИ (дидеоксиинозин, диданозин, видекс) - то лечение такими токсическими препаратами грозит большей опасностью, чем само наличие иммунодефицита. По мнению некоторых вирусологов, что бы ни случилось, использование АЗТ и других препаратов, фактически убивающих клетки без разбора (и, в конечном счете, весь организм), должно быть остановлено немедленно. С особым беспокойством отмечается, что АЗТ и его аналоги в первую очередь влияют на те клетки, которые делятся наиболее быстро, а именно, на клетки кишечника (вызывая диарею и мальабсорбцию) и костного мозга, который, по иронии судьбы, производит клетки самой иммунной системы. 2. Наркотики, которые сами по себе токсичны для иммунных клеток. И никакой вирус иммунодефицита здесь ни при чем. Иммунная система разрушается от наркотиков, а не от вируса. И говорить надо об эпидемии наркомании. 3. Пищевые консерванты и другие вещества, добавляемые в пищу. генетически модифицированный картофель, соя , оказывает вредное воздействие на организм, значительно снижая иммунитет.
    Anonymous reply Anonymous
    Цей СЛЮСАРЧУК із скачаною інфою вже дістав! Чуєш, мЭдик, а своїми словами переказувати - слабо?...
    Anonymous reply Anonymous
    вчи іноземні мови , або найми перекладача
  • Anonymous
    специалисты, которые занимаются этим всю свою жизнь, кто тщательно, скрупулезно изучили все вирусологические данные, фотографии "открытого вируса", пришли к мнению, что ВИЧ и его изображение является лабораторной фантазией. То, что "открыватели" представляли на фотографиях как вирус, на самом деле является клеточными частицами. Об этом на альтернативной конференции в июле 2002 года в Барселоне говорил в своем докладе "ВИЧ никогда не был выделен" заслуженный профессор патологии, 30 лет занимающийся электронной микроскопией, Этьен де Харве (Dr. Etienne de Harven). Он представил многочисленные научные доводы, подтверждающие, что ни Люк Монтанье, ни Роберт Галло, ни Джей Леви никогда не выделили вирус, который мог бы называться вирусом иммунодефицита человека.
  • Anonymous
    Так называемый вирус иммунодефицита человека никогда не был открыт, в чем уже признались его "открыватели" Люк Монтанье (Франция) и Роберт Галло (Америка). Это "открытие" было подтасовкой фактов, для Галло не первой. В результате этого в 1992 году Р. Галло был объявлен виновным в научных проступках комиссией честных исследований Национального института здоровья (США). признание одного из "открывателей" вируса иммунодефицита Люка Монтанье из Института Пастера, которое он сделал 23 декабря 1990 года в печатном издании "Майами Геральд". "Имеется слишком много недостатков в теории, которая говорит, что ВИЧ вызывает СПИД. Мы видим ВИЧ-положительных людей в течение 9-10-12 лет или больше и они находятся в хорошем состоянии, их иммунная система все еще хорошая. Маловероятно, что эти люди позже окажутся больными СПИДом". это заявление сделано вирусологом, считающимся "открывателем" вируса.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Тернопіль прийматиме чемпіонат України з греко-римської боротьби 21:00 Заліщицька гімназія однією із перших втілюватиме реформу старшої школи 20:01 Уперше за майже чотири місяці дали зарплату. Що буде зі спортивним диспансером у Тернополі? 19:00 Дали два роки обмеження волі за побиття сусідки Від читача 16:34 У Тернополі людей літнього віку навчатимуть цифрової грамотності на тренінгу — як долучитися? 18:00 Скульптури з лози покажуть в ботанічному саду Кременця 17:35 Водій намагався перехитрити патрульних, але отримав понад 40 тисяч штрафу 17:10 Залишилося лише два погруддя: що з пам’ятниками, які пошкодили вандали у Старому парку photo_camera 16:30 Судитимуть водія, який збив 51-річну жінку на пішохідному переході у Чорткові 15:50 Що стало зі справою колишнього першого заступника Труша, якого підозрювали у хабарництві 15:35 Шукаєш роботу? Актуальні вакансії, які варто переглянути (оновлено 23 квітня) 15:20 На Дія.Освіта запускають освітні серіали про ШІ, технології майбутнього, цифровий бізнес і працевлаштування 14:45 У тернопільській школі відбувся тиждень волонтерства «Підтримай захисника» photo_camera 14:15 Легендарні українські торти: історія в кожному шматочку (на правах реклами) 14:00 Скільки коштує прогулянка на теплоходах Тернопільським ставом — ціни для дорослих і дітей 13:18 Вантажівка і BMW зіткнулися на Збаразькому кільці 13:01 На Збаразькому кільці обірвалась контактна мережа: утворився затор 12:40 Водійка без права керування вчинила аварію в Ігровиці 12:09 52-річний тернополянин хуліганив на алеї «Незламні» в центрі Тернополя — поліція 11:35 Чоловік з Чортківщини отримав важкі травми в ДТП
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up