Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги — вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії, кажуть медики.
Лікар первинної допомоги, згідно з відповідним протоколом лікування, обстежує пацієнта та призначає необхідні аналізи, більшість з яких будуть проводитися одразу в амбулаторії. На основі отриманої інформації сімейний лікар приймає рішення про лікування як гострих, так і хронічних станів пацієнта.
Чи можна пацієнтові самостійно звертатися до профільного спеціаліста вторинного рівня надання медичної допомоги? Так можна, але в такому випадку консультація буде оплачуватися за рахунок пацієнта. Визначати необхідність консультації може сімейний лікар, а не пацієнт.
Якщо лікар, з яким підписана декларація, захворіє, чи буде у відпустці, на курсах підвищення кваліфікації - в такому випадку заклад первинної меддопомоги або сам лікар, якщо це приватна практика, забезпечує на цей час заміну.
Якщо з вибором лікаря ви визначилися, то одразу ж після оголошення про початок приписної кампанії, ви зможете підписати декларацію із сімейним лікарем. Для цього необхідно особисто прийти до лікаря, мати при собі паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон. Ви можете підписати декларацію у будь-який час, під час першого звернення.
Декларація підписується безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите змінити лікаря.
Поки лікар не набере 2000 пацієнтів, він не може відмовити в підписанні декларації.
Довідка
Аби уникнути черг під кабінетом лікаря, пацієнти можуть записатися на прийом до сімейного лікаря через інтернет ( http://www.medical.te.ua ), або зателефонувавши до реєстратури.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер