За обстеженням й аналізами – до сімейного лікаря

Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги — вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії, кажуть медики.

За обстеженням й аналізами – до сімейного лікаря
  • А також надати невідкладну допомогу при гострих станах і раптових погіршеннях стану здоров’я, - каже заступник головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Надія Боднар. – І при високій температурі тіла, гострому і раптовому болю, порушенні серцевого ритму, інших станах, захворюваннях, отруєннях і травмах, що потребують невідкладної допомоги.

Лікар первинної допомоги, згідно з відповідним протоколом лікування, обстежує пацієнта та призначає необхідні аналізи, більшість з яких будуть проводитися одразу в амбулаторії. На основі отриманої інформації сімейний лікар приймає рішення про лікування як гострих, так і хронічних станів пацієнта.

  • За необхідності сімейний лікар дає направлення до профільних спеціалістів, - пояснила Надія Боднар. - Консультація профільного спеціаліста на вторинному рівні буде для пацієнта також безкоштовною, якщо він матиме скерування від сімейного лікаря. 

Чи можна пацієнтові самостійно звертатися до профільного спеціаліста вторинного рівня надання медичної допомоги? Так можна, але в такому випадку консультація буде оплачуватися за рахунок пацієнта. Визначати необхідність консультації може сімейний лікар, а не пацієнт.

Якщо лікар, з яким підписана декларація, захворіє, чи буде у відпустці, на курсах підвищення кваліфікації - в такому випадку заклад первинної меддопомоги або сам лікар, якщо це приватна практика, забезпечує на цей час заміну.

  • Якщо ви перебуваєте у чужому місті, і вам необхідна первинна медична допомога, можна буде звернутися до найближчого центру первинної медичної допомоги, - каже Надія Боднар.

Якщо з  вибором лікаря ви визначилися, то одразу ж після оголошення про початок приписної кампанії, ви зможете підписати декларацію із сімейним лікарем.  Для цього необхідно особисто прийти до лікаря, мати  при собі паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон. Ви можете підписати декларацію у будь-який час, під час першого звернення.

Декларація підписується безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите змінити лікаря.

Поки лікар не набере 2000 пацієнтів, він не може відмовити в підписанні декларації.

Довідка

Аби уникнути черг під кабінетом лікаря, пацієнти можуть записатися на прийом до сімейного лікаря через інтернет ( http://www.medical.te.ua ), або зателефонувавши до реєстратури.

 

Коментарі
16:17 Фото дня: для птахів і тварин у дворі поставили пляшки з водою photo_camera 16:00 Тернопільська "Нива" на виїзді обіграла "Арсенал-Київщину" play_circle_filled 15:00 Прокат сукні від дизайнера для випускнів садочків коштує від 200 до 1000 грн 14:00 На випускний у садочку треба більше 3 тис. грн 13:30 У Тернополі активізувалися кишенькові злодії 13:00 Ціна мігрантів: що значать "заробітчани" для сучасної економіки України 11:45 На Лесі Українки збили двох скутеристів photo_camera 11:30 "СтудМіс Тернопільщини 2018" стала Христина Куліковська з медуніверситету play_circle_filled photo_camera 10:15 У Тернополі - велодень. Дороги в Центрі, частині "Східного" і " Сонячному" на час проїзду колони будуть перекривати photo_camera 10:00 "Приймати наркотики тоді вважалося круто, а я прагнув до крутого ось і докотився" play_circle_filled photo_camera 09:00 У Тернополі на місяць раніше зацвіли липи. Чи достигнуть швидше ягоди? 08:00 Цей день в історії, 26 травня: почалися бої за Донецький аеропорт 07:01 Погода у Тернополі: 26 травня, без опадів, +23°
photo_camera

Про аварію по вулиці Лесі Українки в 11 годині ранку повідомив читач Василь. "На Лесі Українки, біля магазину "Славутич"...

Концерт рок-гурту BARAHTA,  Jam Session у «Козі», концерт гурту «БУДУ» у «Бункермузі», Психологічна ЙОГА для Жінок, «Вар’яти-шоу»,...

photo_camera play_circle_filled

14 красунь з усіх ВУЗів Тернополя змагались за корону та звання "СтудМіс Тернопільщини 2018" 25 травня у драмтеатрі. Найбільше...

Ще одне ноу-хау, яке вдарить по кишеням тернополян. Ймовірно, що з нового навчального року батькам доведеться платити за...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up