Тарифи на гарячу воду в Тернополі знову перерахували. Тепер у липні жителі міста у платівках побачать ціни нижчі на 30 відсотків. А скільки платять за гарячу воду в інших обласних центрах та чому вдалося знизити ціну тарифу жителям Файного міста?
Перерахунок платежів Комунальним підприємством «Тернопільміськтеплокомуненерго» проводять вже не вперше. Так, замість фіксованих 98,95 за кожен куб води в будинках з полотенцесушителями та 91,36 за куб води в будинках без полотенцесушителів, тернополяни сплатять 64,65 та 60,48 грн відповідно.
Для порівняння ми взяли Рівне та Львів, обласні центри, які знаходяться неподалік від Тернополя. Як виявилося, ціна на гарячу воду в містах змінювалася рівномірно. Щоправда, починаючи з другої половини 2019 року, ціна на гарячу воду в Тернополі поступово спадає.
Перерахунки почали робити ще в жовтні. За три наступних місяці ціна на гарячу воду зменшилася в середньому на 16,5 відсотка, порівняно з плановими цінами.
В інших обласних центрах ціна на гарячу воду є сталою півтора року. Разом з тим зауважимо, що за останні п’ять років тарифи у всіх обласних центрах зросли в три-чотири рази.
Якщо на початку 2015 року куб води у Тернополі вартував трохи більше 21 гривні, то зараз без перерахунку він вартує майже 99 гривень.
– Існуючі тарифи ми перераховуємо, адже держава не дозволяє нам вводити нові тарифи, – каже пан Чумак. – Вдалося зробити це завдяки змінам вартості природного газу. Саме цей фактор є найбільш вагомим, але також ми враховуємо і енергоресурси та загальнодержавні податки. Встановивши відповідні коефіцієнти при перерахунках щомісяця, ми існуючий тариф множимо на коефіцієнт і встановлюємо остаточну ціну на гарячу воду.
Також директор розповів, що станом на кінець серпня, для комунального підприємства ціна на газ не зросла, на відміну від ціни газу для населення. Прогнозувати чи вдасться перерахувати в меншу сторону ціну на гарячу воду Андрій Чумак не береться. Каже, що на європейському ринку ціна на газ починає зростати і наступним рішенням Кабінету Міністрів України тарифи можуть змінитися.
– В Тернополі найнижча ціна на гарячу воду, тому що підприємства в інших обласних центрах не роблять перерахунок, – додав пан Чумак, – це не зовсім чесно. Порушення закону в тому немає, але це неправильно.
Також журналісти «20 хвилин» поцікавилися в Андрія Чумака, коли варто очікувати закінчення ремонтних робіт на вулицях Тернополя, адже впродовж літа декілька вулиць міста постійно залишаються без гарячої води.
– Це дійсно проблема, – каже директор. – Вулиці залишаються без гарячої води внаслідок коректив, які вніс карантин. Графік робіт, які проводять на відповідних вулицях, ми мали б виконати ще на початку літа, але через коронавірус і, як наслідок, карантин, план змінився.
З першого вересня роботи розпочнуть ще на вулиці Івана Франка. Всі роботи обіцяють закінчити до початку опалювального сезону.
Чи задоволені ви ціною на гарячу воду в Тернополі? Чи часто у вашій квартирі чи домі виникають перебої з постачанням гарячої води? Діліться своїми думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер