Цигун: давнє мистецтво тепер

Цигун: давнє мистецтво тепер
Курси цигун у Карпатах
У тисячолітній китайській культурі заховані корені практики цигун, популярної в одних колах і загадкової для широкого загалу. Цигун, як систему вправ, рухів, дихання і медитації заради збереження та осягнення здоров'я, духовності практикують і в Тернополі.

Не слід забувати, що цигун тісно пов'язаний із китайською медициною та бойовими мистецтвами. Згідно з дослідженнями істориків, його початки були вже у стародавньому даосизмі та китайській “внутрішній алхімії”. З віками цигун розвинувся у ширше явище, і тепер вчені ведуть мову про буддійський, конфуціанський та даоський цигун та про цигун як окрему практику.

– Усі ми хочемо покращити своє життя, а як зробити це, не знаємо. У кожній людині закладені величезні резерви. Але для того, щоб їх актуалізувати, потрібно розвивати себе, – розповідає тернопільський медик та інструктор школи Чжун юань цигун Ніна Ліхнякевич. – Людина – жива істота, в якій об'єднані дух, енергія і матерія. Цигун – це наука життя, покликана навчити людину жити у цілковитій згоді з істиною та оволодіти своїм внутрішнім світом. Адже кожен, хто оволодів своїм внутрішнім світом, є володарем світу зовнішнього.

Відео дня

Чим саме є цигун?

– Це система оздоровлення і розвитку людини, яка прийшла до нас із Китаю й відома вже тисячоліттями. Ієрогліф “ци” означає “енергія”, а “гун” – ієрогліф на означення роботи з цією енергією. Цигун допомагає працювати за трьома вказаними напрямками – розвивати та оздоровлювати тіло, покращувати якість нашої енергії, розвивати духовні можливості, внутрішній світ, який є дуже важливим. Наприклад, ми впадаємо у відчай, коли не можемо знайти шляхи до відновлення внутрішньої рівноваги. Тому дуже важливими є методи вдосконалення себе, спрямовані на зміцнення та дисциплінування наших психологічних та інтелектуальних факторів. У системі цигун ми навчаємося працювати з енергією, яка може міняти нашу фізичну природу. Це шлях знання, якого набуваємо через особистий досвід. Загалом у цигун зроблено величезний наголос на такому досвіді. Займаючись цигун регулярно, ми покращуємо якість свого життя. Людина не може змінити закони природи. Тому, розвиваючись, вона повинна зрозуміти це, зрозуміти, що потрібно жити в гармонії з природою. Свій негативний емоційний стан потрібно трансформувати в активну позитивну діяльність, яка породжує позитивні емоції. Творячи добрі справи, людина уже починає свій духовний розвиток.

Тобто це не тільки медична практика?

– Це ширше. Передусім це духовна практика розвитку людського духу і самої людини. Займаючись нею, людина стає сильнішою духовно, витривалішою. У неї з'являється більше сил для спротиву негативу, спрямування себе у позитивне русло. А відтак і для покращення свого здоров'я, оскільки негативна енергія його погіршує.

Як ця практика пов'язана із релігійним світобаченням?

– Вона не є релігією, а спрямована на розвиток. Нею може займатися прихильник будь-якої релігії. Я, наприклад, християнка і дотримуюся всіх наших канонів. Це не заважає мені займатися системою цигун. Більше того, у християнстві можна побачити практики, що переплітаються із практиками цигун. Так, були монахи-стовпники, які стояли у позі, дуже подібній до пози великого дерева. Подеколи люди справді запитують, чи можна християнам практикувати цигун. Я їм пояснюю, що наприклад, поняття дао, яке є у цигун, можна перекласти як “шлях” – шлях розвитку всесвіту і людини, який не має релігійного обмеження. Навпаки, ми зобов'язані вивчати цей шлях.

Чжун юань цигун, який ви практикуєте, пов'язаний із буддизмом?

– Буддійські монахи використовували практики цигун, одначе останній – ширший.

Чим вирізняється система Чжун юань цигун?

– Це система високого рівня, у якій особливу увагу приділяють гармонізації людини – золотій середині. У чжун юань цигун є чотири ступені. На першому, інструктором якого я є, закладають основи розуміння того, що таке енергія і робота з нею. Є чотири підготовчі і три основні вправи, що допомагають набору та розподілу енергії, умінню розслабитися. На другому ступені людина вчиться увійти до стану “тиші розуму”, заспокоєння, наприклад, покращення сну. Оволодіння третім ступенем дозволяє входити у стан паузи, коли розум не заважає нам отримати інформацію з космосу. Четвертий ступінь – це нові можливості, навчання нових шляхів набуття мудрості. Усі ступені тісно пов'язані між собою, як ланки одного ланцюга. На четвертому ступені виявляється здатність відчувати серцем і “бачити третім оком”. Люди, які дійшли до нього, вирізняються з-поміж інших. Майстри цигун, приміром Сюї Мін Тан, завжди спокійні і доброзичливі. Від них іде надзвичайно велика любов до всього живого. У них немає агресії і злості – нічого, окрім любові.

У Тернополі багато людей цікавляться практикою цигун?

– Практика цигун у нас з'явилася після того, як Тамара Мартинова із Києва познайомилася із майстром Сюї Мін Таном і в 1997 році приїхала до Тернополя. А через півроку до нас завітав сам майстер. Його предки були шаолінськими монахами і добре знали цигун. Майстер запозичив знання у свого дідуся – майстра кунг-фу, а також в інших майстрів. Сюї Мін Тан – вчений у сфері комп'ютерних технологій і мав можливість залишитися у США, де проходив трирічне стажування. Одначе він сказав: “Людина – цікавіша” і присвятив себе праці з людьми. У Тернополі особливий ріст уваги тернополян до практики був наприкінці 90-х, під час і після цих візитів. Груп було багато. Одначе цигун потребує регулярності, а якщо людина лінується та залишає заняття, то результатів - оздоровлення і розвитку - не буде. Відтак багато хто розчарувався у цигун.

Де у Тернополі збираються люди, які практикують цигун?

– Це об'єднання “Гармонія” (тел. 0-98-620-50-57, 0-68-579-72-79, сайт harmoniya.org – ред.) . Також я займаюся з групою у себе вдома. До мене можна зателефонувати за номером 0-97-752-66-87. Дуже багато інформації про цигун, майстра Сюї Мін Тана є в Інтернеті. Я раджу зайти на офіційний сайт Чжун юань цигун: www.zyq108.com, а також на сайт університету Кундавел, ректром якого є майстер: www.kundawell.cn.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:02 «Ти тільки живи!..» Після прильоту в бліндаж рятував побратимів і отримав серйозні опіки 20:01 Новий ветеранський простір уже працює в поліції Тернопільщини: як отримати допомогу 19:00 Майже 58 тисяч на дезінфекцію від кліщів: коли і які парки Тернополя планують обробити 18:10 Батьки зможуть працювати вдома під час дистанційного навчання дітей: Зеленський підписав закон Від читача 16:51 Тернополяни можуть вивчати італійську мову на безоплатному онлайн-курсі: деталі 17:20 Підтвердили загибель Героя з Тернопільщини Петра Литвинюка, якого понад півроку вважали зниклим 16:40 Лавандову міні-плантацію в центрі Тернополя посадили матері та дружини загиблих Героїв photo_camera 16:10 Скільки коштує долар та євро в обмінниках та банках Тернополя: дивіться, де вигідніший курс photo_camera 15:47 За підозрою в торгівлі гранатами на Тернопільщині затримали чоловіка з Херсонщни 15:25 «На щиті» повертається тернопільський захисник Ярослав Петришин play_circle_filled 14:54 Скільки коштує покататись на теплоході в Тернополі: нові ціни 14:15 Затримали тернополянина, який налаштував канал незаконного переправлення чоловіків за кордон 14:00 Помер професор Тернопільського медуніверситету Богдан Бойчук 13:31 Біля зупникнки Центральний ринок демонтують кіоски photo_camera 12:56 У Кременці мотоцикліст потрапив під колеса автомобіля 12:45 Визначили нових перевізників на міських автобусних маршрутах в Тернополі 12:20 До смерті побив співмешканку: поліція завершила розслідування гучної справи в Тернополі 11:55 Командир з Тернопільщини отримав «Хрест Хоробрих» від Сирського 11:28 На місяць обмежать рух транспорту на перехресті вулиць Дружби – Миру photo_camera 10:50 Кого з медиків позбавлять бронювання, пояснили у Міноборони
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up