У Всесвітній День рибалки, який відзначають 27, червня журналістці “20 хвилин” рибак Богдань Шонь розповів про секрети вдалого полювання та власну історію заняття цією справою.
Богдан Шонь - рибалка із чималим стажем, понад 60 років. Почав він займатись цією справою, коли йому було 5-6 років. Зараз чоловікові 74 роки і він продовжує рибалити.
- Уперше на рибалку мене із собою взяв батько, я тоді ще навіть до школи не ходив. Пам’ятаю, він зробив мені таку скромну вудочку із ліщини, волосінь робили із волосу кінського хвоста або гриви. Гачок тоді був із голки, а поплавок - із пір’я. А хто в той час мав бамбукову вудочку, той був заможний дуже.
За словами пана Шоня, з того часу багато всього змінилося, з’явилися сучасні вудки, величезний вибір гачків, поплавків та інших інструментів. Але улюблена справа для нього не змінилась.
- Я відношусь до рибальства, як до розваги та відпочинку. яке приносить задоволення, - каже рибалка. - Це не спосіб наживи, я не хочу таким чином собі холодильник наповнити. Рибалка – це передовсім єднання з природою, навіть, якщо це пафосно звучить. Я люблю милуватись краєвидами, коли рибалю. А рибу часто відпускаю назад. Хоча моя дружина дуже смачно смажить її, то, звісно, інколи й смачно поїсти рибу люблю. Якщо чесно, жодних секретів вдалої риболовлі немає, головне - це отримувати задоволення і вірити, що ти щось зловиш.
Чоловік розповідає, що не любить рибалити у ставках чи озерах, каже, надає перевагу стрімкій воді - річкам.
- На мою думку, риба у ставку, як у ванні плаває, - жартує рибалка. - А от річки - це зовсім інше. Найбільше я люблю ловити рибу у Чернихівцях та Пронятині.
Найбільшу рибу у своєму житті чоловік зловив навчаюсь ще у восьмому класі на Тернопільському ставі.
- Тоді, пам’ятаю, ще давали човни на прокат за 15 копійок, і я на свою звичайну вудочку зловив щуку, вагою понад 7 кілограм, - згадує чоловік. - Я її самостійно навіть витягнути не міг, згадую, який тоді щасливий був. Після того ловив ще дуже великі риби, але не завжди їх важив, бо відразу відпускав назад.
Зараз пенсіонер, коли має вільну годину, йде рибалити. Розповідає, що це для нього - головна віддушина в житті. Також він є організатором спортивно-розважальних змагань “Рибальські посиденьки”, які покликані привернути увагу до екологічних проблем нашого Ставу.
- Зараз у риболовлі з’явилося багато проблем, - каже пенсіонер. - Наприклад, браконьєрство, через яке бідніють наші ріки. А також - проблеми забруднення наших вод.
Чоловік вважає, що потрібно підростаючому поколінню пояснювати всі ці проблеми, і тоді все у нас буде гаразд.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер