11 людей померло на Тернопільщині від вірусної пневмонії, пов'язаної з ускладненнями від ГРВІ. Серед них - одна породілля та одна дитина.
Летальні випадки зареєстрували у Чорткові, Теребовлянському, Гусятинському, Козівському районі та у Тернополі. П'ятирічна дитина померла у Монастириськах.
Усі випадки пов'язують із надто пізнім зверненням хворих до лікарів. Люди надходили у лікарню у такому стані, що врятувати їх було важко. Інфекція стрімко прогресувала. Висока мутація вірусів вразила клітини і призвела до смерті. Про це повідомив головний держсанлікар України Олександр Біловол, який зараз перебуває у Тернополі з групою столичних фахівців.
Збільшується кількість хворих
Ситуацію із вірусною пневмонією на Тернопільщині характеризують як складну, адже кількість хворих зростає. Смертність від пневмонії була і у минулі роки. Однак цьогорічні випадки особливі тим, що хворіють люди працездатного віку. Хвороба розвивається стрімко, а смерть настає швидко.
- Раніше в області від пневмонії помирали здебільшого діти до року, люди похилого віку і з хронічними ускладненнями. Зараз це молоді люди працездатного віку з важкими формами пневмоній, які звертаються до лікарів на 4-5-й день від початку хвороби, - каже начальник головного управління охорони здоров'я ОДА Богдан Ониськів.
За весь минулий рік в області від пневмонії померло 85 осіб.
- У період похолодання характерний ріст числа хворих на пневмонію. Торік за три місяці померло 33 людини, а тепер за кілька днів - 11, - каже він.
Уражені всі райони
За минулу добу число госпіталізованих із діагнозом пневмонія в області збільшилося у 2,5 рази. 28 жовтня у лікарнях перебувало 326 хворих із попереднім діагнозом "пневмонія, спричинена ГРВІ та вірусом грипу". Серед них - 55 дітей і 22 важких хворих.
Уражені хворобою, за словами пана Ониськіва, усі райони області. Всі лікарні міста працюють у посиленому режимі. У суботу та неділю працюватимуть поліклініки, вирішили 29 жовтня на міськвиконкомі.
Лікарні Тернополя почали готувати до надходження великого числа хворих. Фахівці кажуть: важливо, аби люди надходили у лікарні якнайшвидше та лікувалися на ранніх стадіях.
Вже перепрофілювали терапевтичне відділення на 30 ліжок лікарні швидкої допомоги, відкрили 10 ліжок в обласній клінічній лікарні для вагітних, організували діагностичні відділення на базі міськлікарні №2 та міської дитячої лікарні, повідомив пан Ониськів. Додатково планують встановити ще 300 ліжок, додав пан Біловол.
Обговорюють також можливість створення на базі корпусу поліклініки комбайнового заводу дитячого та дорослого інфекційних відділень. За інформацією головного управління охорони здоров'я ОДА, Тернопільщина - єдина область, яка не має обласної інфекційної лікарні.
Працює комісія зі столиці
Сьогодні Тернопілля отримало від Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ) противірусний препарат "Таміфлю", який повністю покриває потреби лікарень у препараті, каже Володимир Ониськів. Зі слів губернатора Юрія Чижмаря, ймовірне фінансування МОЗ на лікувальні та профілактичні заходи в області у сумі 3,5 млн грн.
Двічі на день в ОДА фахівці розповідатимуть ЗМІ про ситуацію із грипом. Комісія, яка працює в області, має з'ясувати причини росту захворюваності. Вона допомагає керівництву області розробляти заходи профілактики інфекцій. Наразі комісія дійшла висновку, що ситуація під контролем, а медики у повному обсязі надають людям допомогу.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер