«Гальмуєш, а ззаду летить 40-тонна фура. Кожна поїздка, як на голках»

«Гальмуєш, а ззаду летить 40-тонна фура. Кожна поїздка, як на голках»

Відколи закрили Гаївський міст, інтенсивність руху на Об’їздій біля Чистилова збільшилась в десятки разів. Але там лише вузька дворядка - ні тротуарів, ні смуги гальмування… Мешканці бояться випускати з дому дітей. Люди оббивають пороги усіх інстанцій, натомість звідусіль отримують лише відписки.

Мешканці Чистилова б’ють на сполох і вже звернулись до редакції за допомогою.

Люди бояться за своє життя і життя своїх дітей, яких вже самих не випускають з дому.

Все через вузьку дворядну дорогу, якою від часу закриття аварійного мосту на Гаївському перехресті і на час капремонту пустили весь великогабаритний транспорт. Фур побільшало вдесятеро, нарікають мешканці, а ні смуги гальмування, аби безперешкодно повернути до рідного Чистилова, ані тротуару, аби дійти попри вузьку трасу майже 800 метрів до зупинки автобуса – просто немає.

Відео дня

Роками мешканці пишуть листи до всіх можливих і причетних до цього інстанцій. Просять бодай перенести ближче зупинку, аби не наражати людей на небезпеку. Та зробити нормальні заїзди на повороті до села. Проте звідти отримують відписки. І всюди, нарікають люди, в різній формі і різними словами їх просто «футболять».

- Уявіть собі: ти гальмуєш, аби повернути до Чистилова, а ззаду на тебе летить 40-тонна фура, - каже мешканець Чистилова Михайло Винник. – Дорога під нахилом і загальмувати важковаговики просто не в силі. Уявляєте, яка небезпека? Кожна поїздка, як на голках.

Ремонти дороги – це добре, кажуть мешканці Чистилова. Але хто подумає про них, мешканців?

Навіть повітрям може затягнути під авто

- Узбіччя попри трасу засипане глиною, можете уявити, що там робиться, коли починає дощити? – каже пан Михайло. – Цим місивом потрібно дійти з 800 метрів, аби дістатись до зупинки автобуса, який їде до Тернополя. І – жодного тротуару. Весь великогабаритний транспорт зі Збаража, через вул. 15 Квітня і на Березовицю їде туди. Фактично, єдина об’їзна в цьому керунку. Інтенсивність транспорту збільшилась в десяток разів. Люди дітей самих бояться випускати. Уявіть: дощ йде, зверху летить на швидкості важка фура, навіть повітрям може затягнути під авто. Але ж хто про це думає?

Пороги різних владних структур люди оббивають вже роками. Спочатку звернення написали на голову сільради. Той звернувся до будівельних інстанцій. Чиновники виїхали на місце, все обстежили і повідомили, зо зупинку перенести не можна, бо там ухил. Звертались люди і до районної, і до обласної влади, аби зарадили їхній проблемі. Звідусіль – відписки.

- Раніше ця проблема не була настільки гострою, бо транспорту там було мало і ми якось давали собі раду, - каже Михайло Винник. – Тепер – просто біда якась. І нікому немає до нас діла. За годину цією трасою проїжджають 80-100 фур. І біда може статись кожну хвилину.

За коментарем ми звернулись до Служби автодоріг. Там пояснили: це дорога Р-41 – обхід Тернополя (від перехрестя з Білою до виїзду на Львівську трасу). Там саме проводять поточний середній ремонт.

Перенести неможливо, бо аварійна ділянка

- Ремонтні роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-41 обхід Тернополя виконуються згідно з проектно-кошторисною документацією, - повідомили у прес-службі відомства. - На пересіченні доріг підрядною організацією проведено ремонт з`їзду в межах радіуса заокруглення, що передбачено Державними будівельними нормами. Дорога, яка примикає, не є в підпорядкуванні Служби автомобільних доріг у Тернопільській області.

Люди хочуть перенести зупинку. І вказують місце, де вона, на їхню думку, мала бути. Однак, перенести саме туди її неможливо, запевнила заступник начальника управління регіонального розвитку, інфраструктури та дорожнього господарства облдержадміністрації Леся Серетна.

- Адже там – аварійна ділянка дороги. Ні поліція, ні інші структури не дадуть дозволів чи погоджень на розміщення саме в цьому місці зупинки громадського транспорту, - каже Леся Серетна. – Мешканці звертались до нашого управління. На зустрічі також були присутніми перший заступник голови облдержадміністрації, представники поліції, Служби автодоріг і сільський голова. Однак, як бачите, згоди не дійшли.

Мешканцям, каже чиновник, пропонували інші місця. Там, де зупинка і скупчення людей не створюватимуть аварійних ситуацій. Півтора року тому, коли на місце виїжджали представники усіх причетних служб, ніби таке рішення знайшли. Що зупинку перенесуть і облаштують на вуличній мережі села. Люди ніби погодились. Навіть готові це були зробити за власні кошти. Адже місцевість є територією села. Тому платити мають з місцевого бюджету. А облаштування зупинок громадського транспорту на дорозі державного значення відбувається за державний кошт. Ймовірно, саме цього хочуть мешканці.

Наразі зупинка стоїть, де і раніше. Люди відмовляються платити власні гроші, аби її перенесли на сільську вулицю. Хочуть, аби вона була на державній дорозі, проте ближче до села. Цього зробити неможливо, бо аварійна ділянка. Замкнене коло?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Оксана

    Зупинка- не єдина проблема.  На початку ремонтних робіт "дорожники" обіцяли зробити на перехресті доріг Біла -Чистилів  круг .  Дорогу роблять- про круг вже мови не має..  Сьогодні знову була на цьому перехресті аварія...
  • Ярослав

    Для вирішення проблеми на цій ділянці необхідно побудувати додаткову смугу руху, але держава на це не хоче на даний час виділяти грошей, на жаль.
  • David Starr

    Значить потрібно сильно обмежувати швидкість фур.

    Ярослав reply David Starr

    Об'їзна дорога побудована якраз для того, щоб не обмежувати швидкість транзитного транспорту, а навпаки її збільшувати!

    David Starr reply Ярослав

    В першу чергу - люди, а транзитний транспорт переб'ється.

    Ростислав Саюк reply David Starr

    Амінь
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 На Великдень в Тернопільській області порядок охоронятимуть понад 600 правоохоронців play_circle_filled 21:00 6 травня у парку Сопільче проведуть гаївки 20:05 Що класти у кошик і що робити з пасками, які не з'їли: о. Олексій Філюк відповідає на ваші запитання 19:00 Тернопільщина втратила захисників Володимира Солтана, Володимира Попеля і Богдана Добрянського Від читача 17:08 Кіберполіція запустила проєкт "Чатові онлайн" 18:08 На Тернопільщині відкрили оновлений ізолятор тимчасового тримання 17:23 Допомога ЗСУ на Великдень: мер Тернополя Надал вчергове повіз захисникам на передову дрони, Великодні паски та військове спорядження (пресслужба Тернопільської міської ради) 17:03 Дезертира засудили до року дисциплінарного батальйону. Одразу — на передову? 16:00 Передчасно пішла у вічність медсестра-анестезист з 2-ї лікарні 15:03 На Театральному майдані збирають кошти на евакуаційний автомобіль для захисників photo_camera 14:15 Без яєць та молока, з ромом та журавлиною: блогери та господині Тернополя поділилися рецептами пасок 13:30 До смерті побив знайомого: підозрюють 36-річного тернополянина 13:03 На Страсну П'ятницю у храмах Тернополя провели обряди винесення Плащаниці: як усе відбувалося photo_camera 12:27 На Тернопільщині до 10 років ув’язнення засуджено батька, який зґвалтував неповнолітню дочку 12:03 Чи є черги у Тернополі до ТЦК та до коли чоловіки мають оновити дані 11:00 Дружина священника із Чорткова потребує допомоги на лікування 10:30 Понад тисячу дітей писанкували в рамках «Великодньої веселки» від «Контінентал» (новини компаній) 10:06 Митрополит Василій Семенюк омив ноги священникам photo_camera 09:30 У Теребовлі до Великодня облаштували святкові фотозони 09:05 На Тернопільщині 3-4 травня — надзвичайний рівень пожежної небезпеки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up