Вирок водієві 19-ої маршрутки, якого зупинили за порушення перевезення пасажирів карантинних вимог і виявили у нього підроблене посвідчення подія, проголосили днями у Тернопільському міськрайсуді. Нові права, взамін тим, що відібрали за рішенням суду за п’янку за кермом, чоловік, зізнався, придбав в Інтернеті. І щодня виходив на рейс та возив пасажирів.
Чи працює зараз водій? Що каже перевізник і чи готовий знову посадити за кермо маршрутки – дізнавались журналісти «20 хвилин».
Нагадаємо, тернопільські патрульні виявили водія, який перевозив пасажирів маршрутним таксі з підробленими правами. 4 березня близько 13-ї години, патрулюючи на вул. Текстильній, інспектори помітили маршрутне таксі, водій якого порушив правила дорожнього руху, повідомляє Патрульна поліція Тернопільської області. Поліцейські зупинили транспортний засіб та, в ході спілкування з водієм, встановили, що 47-річного громадянина позбавлено права керувати транспортним засобом ще від 2020 року.
Чоловік тоді, і згодом у суді, пояснював, що придбав нове посвідчення водія в мережі Інтернет. Та продовжив працювати водієм маршрутного таксі. Патрульні винесли на громадянина постанову за ч. 4 ст. 126 КУпАП. Йдеться про керування транспортним засобом особою, яка позбавлена такого права. На місце тоді викликали і слідчих. А в біографії водія невдовзі з’явився «кримінал».
«20 хвилин» з’ясували, що чоловік працював на 19 маршруті і звуть 47-річного водія Андрієм. Прізвище нам відомо, проте ми його не називаємо, адже рішення суду ще не набрало законної сили.
З’ясували ми також, за які «подвиги» водія позбавили прав. І навіть знайти у Реєстрі судових рішень постанову про покарання водія.
Події відбувались 8 квітня, 2020 р., близько 19.00, коли водії маршруток не виходили на лінії через карантинні обмеження. Не працював і пан Андрій. Проте їхав власним авто ВАЗ-1118 автодорогою обхід Тернополя.
Його зупинили патрульні. Коли запідозрили, що чоловік напідпитку, запропонували у присутності двох свідків пройти тест на вміст алкоголю у крові за допомогою «Драгера». Той погодився. Результат — 2,50%, що вдванадцятеро більше за допустиму норму. На нього склали протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП – за керування напідпитку. Невдовзі направили його до суду.
Андрій на розгляд справи про адмінправопорушення не з’явився. Про причину суду не повідомив, а у постанові вказано, що його повідомляли про час та місце розгляду справи.
Водій мав право на оскарження постанови в апеляційній інстанції, однак цього не зробив. І вона набула законної сили.
Вже 4 березня 2021 р. водія 19-ої маршрутки зупинили копи та виявили у нього підроблене посвідчення водія. Чоловікові інкримінували ч.4 ст. 358 Кримінального кодексу України (санкцію статті див. у юридичній довідці – прим. авт.)
Посвідчення, яке пред’явив копам Андрій, мало інший відтінок водійського посвідчення та на дотик відчувалося, що пластик, з якого виготовлене дане водійське посвідчення, є товстішим, ніж зазвичай. Результати судової технічної експертизи теж згодом підтвердили, що це була підробка.
У цій справі Андрій прийшов до суду. Визнав все, що йому інкримінували, і підтвердив, що справжнє посвідчення водія у нього вилучили поліцейські, бо він керував напідпитку. Для того, щоб заробити кошти, придбав у невстановленої особи підроблене посвідчення водія, котре пред`явив працівникам поліції 4 березня 2021 року. Усвідомлює протиправність свого вчинку та щиро шкодує про скоєне.
Водій має ще сплатити майже 1 тис. грн. за проведені експертизи, а підробку суд постановив знищити.
Цей вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.
У ТОВ «Менс-авто», де на 19-ому маршруті працював пан Андрій, запевняють: поняття не мали, що його посвідчення водія підроблене. Та стверджують, що водій він хороший. Працював на підприємстві більше ніж 10 років, і за це час на нього не було жодної скарги, а з боку керівництва чи колег — жодної претензії до його роботи.
Водій, каже Андрій Намака, працює у них понад 10 років. Добряк і щирий. До роботи ставився відповідально. Претензій до нього ніколи не було. Ймовірно, хтось запропонував йому підробку, і, щоб не втрачати роботу та годувати сім’ю, він погодився на це.
Андрія, коли ця історія набула розголосу, одразу звільнили з роботи. В автопарку за ним, зізнаються, шкодують, бо дуже добрий чоловік і гарний шофер. Припускають, що поплатився саме через свою довірливість. Впевнені, він усвідомлює, що накоїв і сам про це жалкує. І, кажуть, готові взяти на роботу, щойно справжні права йому повернуть.
Як вдалось нам з’ясувати, зараз пан Андрій принаймні офіційно не працює. Їздить у село, займається домашньою господаркою. Ми намагались поспілкуватись з чоловіком, але додзвонитись до нього не могли — спочатку дзвінок «збивало», а потім телефон, ймовірно, вимкнули. Якщо пан Андрій захоче говорити, обов’язково опублікуємо і його позицію.
Кримінальний кодекс України
Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів
Ч. 4. Використання завідомо підробленого документа - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер