Одна з особливостей Тернополя – розташування залізничного вокзалу. Він знаходиться у самому центрі міста. Ми продовжуємо серію публікацій «З одного ракурсу», де ми відтворюємо старі фото нашого міста. Дивіться, що з цього вийшло.
Перша будівля залізничного вокзалу виникла ще у 1870 році, Однак під час першої світової війни його було зруйновано. Під час Другої світової вокзал зруйновано знову. Його відновили в 1953 році.
За радянських часів вокзал прикрашали портрети вождів та комуністів – Маркс, Ленін, Сталін. Це фото імовірно зроблено до 60–х років, коли існував культ особистості Сталіна.
На цьому фото два чоловіка сфотографувались біля входу на вокзал у 1982 році. Позаду, окрім портрету Карла Маркса, помітний напис «Слава великому советскому народу».
А так виглядала залізнична платформа у 1997 році.
На пероні прибув дизельний пасажирський потяг. Більшість потягів вже морально та фізично застаріли, однак вони продовжують возити пасажирів. Виділяються лише нові потяги «Інтерсіті», ае вони їдуть лише на деяких напрямках.
Після реконструкції Привокзального майдану у 2020–му році було змінено організацію руху транспорту. На Площі з’явилась зупинка громадського транспорту та нові зелені насадження.
Останні опоряджені роботи самого приміщення вокзалу виконали ще в 1999–2000 роках архітектором Данилом Чепілем.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер