Робота у Польщі:‭ ‬за і проти. Тернополяни діляться досвідом

Робота у Польщі:‭ ‬за і проти. Тернополяни діляться досвідом

Більш ніж удвічі збільшили кількість запитів на роботу для тернополян польські підприємці.‭ ‬Тернопільські фахівці кажуть,‭ ‬що основна причина зацікавленості нашими працівниками у тому,‭ ‬що поляки частіше виїжджають до Західної Європи.

Зварювальників,‭ ‬токарів,‭ ‬пекарів,‭ ‬різноробочих,‭ ‬працівників сільського господарства з України потребують зараз у Польщі.‭ ‬Платять їм у середньому по‭ ‬10-15‭ ‬злотих за годину‭ – ‬біля‭ ‬2880‭ ‬злотих,‭ ‬тобто приблизно‭ ‬20‭ ‬тис.‭ ‬грн у місяць.

Кількість запитів на роботу для українців,‭ ‬зокрема тернополян,‭ ‬від польських підприємств зросла більш ніж удвічі,‭ ‬кажуть у рекрутингових агентствах нашого міста.‭ ‬Самі поляки зараз їдуть на заробітки у Голландію,‭ ‬Швецію,‭ ‬Британію,‭ ‬Францію чи Німеччину.‭ ‬Відтак польські підприємства відчувають великий брак робочої сили.

Разом із тим,‭ ‬у нашому місті одна з найнижчих середніх зарплат в Україні‭ ‬-‭ ‬4047‭ ‬грн.‭ ‬Тернополяни кажуть,‭ ‬що часто їхні витрати перевищують доходи.‭ ‬За таких умов їхнім сім’ям нереально прожити на тутешні заробітки.‭ ‬А на тернопільському ринку праці дуже мало вакантних посад із високими зарплатами.‭ ‬Так,‭ ‬сьогодні у регіональному центрі зайнятості можна знайти посаду електрика із зарплатою‭ ‬2300‭ ‬грн,‭ ‬різноробочого‭ – ‬2600‭ ‬грн,‭ ‬кваліфікованого робітника з інструментом‭ – ‬2500‭ ‬грн.

Вища зарплата,‭ ‬кращі умови

Відео дня
  • Чому я їжджу на роботу в Польщу‭? ‬Все просто:‭ ‬там вища зарплата і кращі умови,‭ – ‬розповідає‭ “‬RIA плюс‭” ‬тернополянин Володимир Галушка.‭ – ‬У цій країні був уже двічі,‭ ‬і ще не раз туди поїду.

Тернополянин каже,‭ ‬що він працював у будівельній фірмі на одному з польських курортів‭ ‬-‭ ‬у місті Закопане.

  • Умови праці набагато кращі,‭ ‬ніж у Тернополі.‭ ‬І зарплата більша у декілька разів,‭ – ‬наголошує Володимир.‭ – ‬Я працював різноробочим на одній із будов.

Володимир Галушка додає,‭ ‬що його вразило ставлення власників фірми до простих працівників з України.‭ ‬За три місяці тернополянин від керівників не почув жодного поганого слова.‭ ‬Дружина власника фірми щоразу,‭ ‬як їх бачила,‭ ‬розпитувала про їхні сім’ї в Україні.

Співрозмовник розповідає й те,‭ ‬що більшість польських фірм своїх працівників забезпечує житлом.‭ ‬Їхня не була винятком.‭ ‬Проте Володимир із колегами житло винаймав,‭ ‬тому що довго виробляли документи у Польщу і не встигли приїхати тоді,‭ ‬коли заселяли працівників.‭ ‬За житло вони платили по‭ ‬300‭ ‬злотих на місяць,‭ ‬тобто‭ ‬2000‭ ‬грн.‭ ‬У квартирі проживало четверо осіб.

  • Місця у квартирі нам вистачало,‭ ‬та й проблем із харчуванням не було.‭ ‬На їжу витрачали приблизно‭ ‬10-12‭ ‬злотих щодня на чоловіка,‭ – ‬веде далі Володимир.‭ – ‬А‭  ‬платили мені‭ ‬12‭ ‬злотих за годину,‭ ‬тобто‭ ‬2880‭ ‬злотих на місяць.‭ ‬Це майже‭ ‬20000‭ ‬грн.‭ ‬Робочий день розпочинався о‭ ‬6.00‭ ‬і закінчувався о‭ ‬18.00,‭ ‬а субота і неділя‭ – ‬вихідні.‭ ‬Але я часто просився працювати у суботу,‭ ‬щоб більше заробити.

Єдине,‭ ‬що вимагали від Володимира,‭ ‬коли він працевлаштовувався на фірмі,‭ ‬-‭ ‬це свідоцтво про медогляд.‭ ‬Після того,‭ ‬як він отримав підтвердження,‭ ‬що стан його здоров’я відмінний,‭ ‬керівник будівельної фірми оформив йому офіційне працевлаштування.

  • Мене здивувало,‭ ‬що на цьому підприємстві не було,‭ ‬як у нас:‭ ‬на одного раба два виконроби,‭ – ‬жартує Володимир.‭ – ‬Ніхто над головою не стояв і не казав,‭ ‬що і як я маю робити.

Тернополянина у Польщі вразило й те,‭ ‬що майже щоразу,‭ ‬заходячи у місцевий магазин,‭ ‬зустрічав там українця.

  • Не знаю,‭ ‬чому,‭ ‬але наших людей у Польщі впізнаєш іще здалеку,‭ – ‬розповідає Володимир.‭ – ‬Спільне слов’янське коріння у наших народів,‭ ‬але різниця між нами очевидна.

Польща‭ ‬-‭ ‬як майданчик у Канаду

Кращої долі на чужій землі шукав і тернополянин Тарас Ганущак.‭ ‬Молодий чоловік розповідає,‭ ‬що його у рідному місті майже все влаштовувало.‭ ‬Єдине,‭ ‬з чим не зміг змиритися,‭ ‬-‭ ‬це те,‭ ‬що його фінансові витрати часто в декілька разів перевищували доходи.

  • Я як людина з економічною освітою,‭ ‬ніяк не можу усвідомити того,‭ ‬як таке може бути у розвиненій країні,‭ – ‬каже він.‭ – ‬В Україні я не зміг себе реалізувати.‭ ‬Перестав себе бачити тут.‭ ‬Тому вирішив докорінно змінити життя і виїхати на постійне місце проживання у Канаду.

Після кількох спроб оформити документи на виїзд Тарас зрозумів,‭ ‬що не все так просто.‭ ‬Проте в одній з рекрутингових агенцій йому сказали,‭ ‬що з будь-якої європейської країни він зможе виїхати куди захоче без проблем.

  • Я довго не думав,‭ ‬яку країну обрати стартовим майданчиком для того,‭ ‬щоб виїхати до Канади.‭ ‬Звісно,‭ ‬це була Польща,‭ – ‬каже тернополянин.‭ –‬ Документи на виїзд у сусідню країну зробити було не дуже важко,‭ ‬особливо якщо є польське коріння.

Однак молодий чоловік каже,‭ ‬що після того,‭ ‬як він деякий час пожив у Польщі,‭ ‬зрозумів,‭ ‬що йому і там непогано.

  • З Польщі близько додому,‭ ‬та й рівень життя там набагато вищий,‭ ‬ніж у нас.‭ ‬Звичайно,‭ ‬це не Канада,‭ ‬однак я досить швидко там освоївся,‭ – ‬продовжує він.‭ – ‬Швидко знайшов роботу.‭ ‬Щоправда,‭ ‬не за спеціальністю,‭ ‬оскільки для цього потрібно підтвердити диплом,‭ ‬а я на це часу не мав.

Тарас каже,‭ ‬що на початку працював багато.‭ ‬Бувало,‭ ‬й по‭ ‬16-20‭ ‬годин на добу.‭ ‬Однак після того,‭ ‬як адаптувався,‭ ‬відкрив у цій країні власну справу та співпрацює з польською фірмою.

  • На мене сьогодні вже працюють одинадцять робітників з України,‭ ‬-‭ ‬каже він.‭ ‬-‭ ‬Ще п‭'‬ятнадцять планую найняти до кінця цього року.‭ ‬Уряд Польщі,‭ ‬як я переконався,‭ ‬створив максимально комфортні умови для розвитку і для малого,‭ ‬і для середнього та великого бізнесу.

Тарас пишається тим,‭ ‬що сьогодні вже сам може забезпечити гідні зарплати робітникам,‭ ‬яких найняв.‭ ‬Електрикам він платить по‭ ‬3500‭ ‬злотих‭ (‬24000‭ ‬грн‭)‬,‭ ‬помічникам‭ – ‬по‭ ‬3000‭ ‬злотих‭ (‬20000‭ ‬грн‭)‬.

  • Жодного разу не шкодував,‭ ‬що поїхав у цю країну,‭ ‬-‭ ‬додає чоловік.‭ ‬-‭ ‬Тут зустрів свою дружину,‭ ‬тут народилася наша дитина.‭ ‬Тут мені добре‭!

Працюють за менші гроші

Як пояснює редакції‭ “‬RIA плюс‭” ‬менеджер із персоналу асоціації роботодавців з працевлаштування Світлана Повар,‭ ‬ті поляки,‭ ‬які з певних причин не їдуть в інші країни на заробітки,‭ ‬відмовляються працювати за кошти,‭ ‬за які працюють наші земляки.‭ ‬А це від‭ ‬10‭ ‬до‭ ‬15‭ ‬злотих за годину,‭ ‬тобто від‭ ‬68‭ ‬грн до‭ ‬103‭ ‬грн.

  • Зарплата у поляка сьогодні становить щонайменше‭ ‬15‭ ‬злотих за годину,‭ – ‬продовжує фахівець.‭ – ‬Однак у тих країнах,‭ ‬куди їдуть на заробітки наші сусіди,‭ ‬вони отримують‭ ‬15‭ ‬євро,‭ ‬або‭ ‬446‭ ‬грн за ту ж годину праці.

Як наголошує менеджер рекрутингової агенції,‭ ‬польський уряд,‭ ‬усвідомлюючи‭  ‬небезпеку ситуації,‭ ‬що складається з робочою силою у цій країні,‭ ‬планує з наступного року збільшити зарплати для іноземних працівників,‭ ‬які працюють у Польщі.‭ ‬Тамтешні урядовці також планують збільшити термін робочої візи.

  • Донедавна візу такого типу можна було отримати максимум за два тижні,‭ – ‬пояснює Світлана Повар.‭ – ‬А сьогодні це забере понад два-три місяці.‭ ‬До слова,‭ ‬це ще одна причина збільшення поляками запитів на працю для українців,‭ ‬оскільки все менше наших громадян почало їхати у цю країну.

Отримують понад‭ ‬15‭ ‬злотих за годину

Наразі у Польщі є найбільше вакансій на такі робочі спеціальності,‭ ‬як пекар,‭ ‬касир,‭ ‬пакувальник,‭ ‬будівельник,‭ ‬середньомедичний персонал,‭ ‬прибиральниця,‭ ‬охоронець,‭ ‬різноробочий,‭ ‬майстер легкого ремонту тощо,‭ ‬додає Світлана Повар.‭ ‬Їм платять щонайменше‭ ‬10‭ ‬злотих за годину.‭ ‬Часто трапляються вакансії для працівників із кваліфікацією,‭ ‬які отримують і по‭ ‬15‭ ‬злотих за годину.‭ ‬Це механіки,‭ ‬швачки,‭ ‬маляри,‭ ‬зварювальники,‭ ‬токарі,‭ ‬слюсарі і т.‭ ‬п.

  • Згідно з польським законодавством,‭ ‬робітник повинен працювати вісім годин.‭ ‬Вихідними днями є субота і неділя,‭ – ‬каже вона.‭ – ‬Однак тернополяни за згодою керівництва працюють і понаднормово,‭ ‬навіть у суботу.

Фахівець наголошує,‭ ‬що для того,‭ ‬аби працювати за кваліфікацією,‭ ‬необхідно мати підтверджуючі документи‭ ‬-‭ ‬диплом чи інші сертифікати.‭ ‬Або якщо є відповідні записи в українській трудовій книжці.

  • Часто поляки беруть тернополян на роботу на підставі нашої рекомендації,‭ – ‬каже Світлана Повар.‭ – ‬Але потенційного працівника роботодавець тестує,‭ ‬щоб перевірити рівень його фаховості.‭ ‬Вже за годину-другу ми знаємо,‭ ‬чи та людина пройшла відбір на роботу,‭ ‬чи ні.

Пані Світлана жартома каже,‭ ‬що для того,‭ ‬аби пройти цей тест,‭ ‬потенційному робітнику не обов’язково вставати із власного дивана,‭ ‬оскільки тестування відбувається через інтернет.‭ ‬Більше того,‭ ‬якщо тернополянин не проходить цей тест,‭ ‬то польський роботодавець може взяти його як учня з перспективою працевлаштування,‭ ‬звісно,‭ ‬після перевірки знань.

  • Навчання такого роду відбувається за рахунок роботодавця,‭ – ‬наголошує фахівець.

Отож,‭ ‬робота у Польщі‭ – ‬доволі реальна альтернатива,‭ ‬бо країна-сусід приваблює українців кращими зарплатами й умовами праці.‭ ‬Одначе буває,‭ ‬що й польські роботодавці дурять працівників.‭ ‬Більше того,‭ ‬як кажуть українські роботодавці,‭ ‬вони готові платити пристойно.‭ ‬Тож перед тим,‭ ‬як їхати за кордон,‭ ‬слід пошукати працю вдома.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (20)
  • Анонім

    Слава Україні!!!
  • Анонім

    Важко жити шкода вмерти. Заробітчанство це вже не життя це гірше смерті. І після всього це кінець. Краще вдома мати одну гіляку. А всіх заробітчан довічно непускати назад додому. Бо через їхні бабки той бардак і інфляція. Краще тихо безбабок в спокої. Нічого немати і спокійно спати.

    тойво reply Анонім

    шо ти пишеш всяку херню?якби не заробітчанські бабки то був би тут рівень як в якомусь селі луганської області.

    Дерех Олех reply тойво

    це ти пишеш фігню. підтримую, що то бидло треба один раз випустити за кордон і більше не впускати ніколи в україну. хай воно там і сидить

    тойво reply Дерех Олех

    тільки от є проблема.тут лишилось багато бидла.

    Piter Savka reply Дерех Олех

    Шо вам до того шо хтось кудась їде ?? Ви можна подумати такі патріоти. Це їхня воля, вони там собі вирішили життя построїти, так, непогано живуть, але то і життям не дуже назвеш, до ввесь час йде на заробітки і нема часу коли насолодитись тими грішми. Так що вони самі себе наказали. Іноземець має тиху спокійну і комфортну роботу яка ще й високо оплачується. Має свої хоббі і собі спокійно розвивається. А наші пашуть 14 а то й більше годин в сутку і світа Божого не бачать. Забороняти нічого не можна, бо можуть і вам шось заборонити. Є переваги, а є і недоліки у всьому.

    Микола reply Piter Savka

    Wszystkie patrioci powinni pracować w domu!
  • Ігор

    а безвізовий нам все обіцяють та обіцяють (вічне обіцяння) (зробили все шоб у нас була ж.... і небуло майданів)

    Анонім reply Ігор

    Той безвізовий ще більш геморний при перетині ніж візовий режим. Коли їхатимеш на кордон, достеменно так і не знатимеш, пропустять тебе чи ні.

    Катя reply Анонім

    100%, ти не знаєш, яке забезпечення в тебе попросять пограничники, попросять показати, скільки в тебе є готівки - а де прописано скільки її має бути? ніде. то все на їх розсуд....

    Катя reply Анонім

    100%, ти не знаєш, яке забезпечення в тебе попросять пограничники, попросять показати, скільки в тебе є готівки - а де прописано скільки її має бути? ніде. то все на їх розсуд....

    Катя reply Ігор

    а що тобі з того безвізового? він не дасть права працювати, а відпочивати і так можна їздити, не така і проблема....
  • Анонім

    щасливої дороги...привіт Вашим жінкам...вони не скучають!!!!

    Анонім reply Анонім

    Ти думаєш чоловіки там нудьгують? Хех...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:36 Волонтерка Христина Феціца розповіла, чому складає депутатські повноваження 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 млн грн Від читача 10:01 Набір до патрульної поліції Тернопільської області триває 09:02 Окупанти вдарили по багатоповерхівці в Дніпрі. Є загиблі, серед них — дитина 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області 22:01 «У ногу прилетів осколок боєприпаса»: 47-річний захисник з ампутацією проходить реабілітацію у Тернополі 21:03 Мрію повернутия до Тернополя: де зараз американський співак який виступав у центрі міста play_circle_filled photo_camera 20:01 У Тернопільському музеї влаштували Великодню майстерню photo_camera 19:00 По 15 років тюрми присудили трьом депутатам держдуми 18:15 На «Дружбі» ремонтують аварійні сходи: що змінилося? 17:33 Як в Україні буде відбуватись мобілізація ув'язнених. Пояснює юрист 16:50 Неймовірні магнолії та сакури розквіли в Кременецькому ботанічному саду. Як туди дістатись photo_camera 16:10 У Тернополі засудили екскерівника податкової та його сина, які вимагали 40 тисяч доларів неіснуючого боргу 15:35 В Україні презентували законопроект про відбудову та відновлення 14:53 Видання «20 хвилин» на мапі рекомендованих медіа в Україні. Читайте лише перевірені факти! photo_camera 14:30 Ветерани та ВПО можуть скористатись безкоштовною послугою переїзду в Україні (Новини компаній) 14:17 На Тернопільщині — штормове попередження 13:45 У Тернополі виділили майже 2,6 млн гривень на техніку для школярів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up