"Чи правильно надавали меддопомогу": адвокат обвинуваченого у справі вбивства Віталія Гнатишина

"Чи правильно надавали меддопомогу": адвокат обвинуваченого у справі вбивства Віталія Гнатишина
 • Чоловіка, який в ніч трагедії разом із швагром побачив Віталія Гнатишина на землі біля нічного клубу Allure, допитали в суді 2 травня.
 • Допитали і двох експертів. Один із них проводив балістичну експертизу пістолета, який вилучили у обвинуваченого Біляшевича.
 • Інший проводив судмедекспертизу одного із постраждалих друзів загиблого.
 • Наступне судове засідання відбудеться 13 травня о 11.30 в міськрайонному суді.

Допит свідків у справі вбивства 20-річного Віталія Гнатишина розпочали 28 січня.  Усього заявлено 17 свідків. Про допит дев'яти читайте тут. та  тут. Одне із засідань взагалі не відбулося, оскільки обвинуваченого Сергія Терендеха не привезли із СІЗО через стан здоров'я. З ним мав бути відеозв'язок, але виникли технічні проблеми. Відтоді участь у кількох судових засіданнях Сергій Терендех брав із СІЗО, через відеозв'язок. Інший обвинувачений - Володимир Біляшевич, який під домашнім арештом, на засідання приходить. На засіданні 5 березня опитали трьох свідків: працівників нічного клубу. Відео  тут. Тоді ж адвокат обвинуваченого Терендеха просив суд заборонити відеозйомку допиту свідків, бо це шкодить процесу. Під час засідання 26 березня допитали чотирьох медиків: зі швидкої та лікарні. Відео тут. Тоді ж обвинувачений Біляшевич та його адвокат просили про домашній арешт лиш у нічний час. Обвинувачений хоче влаштуватися на роботу. Суд клопотання відхилив. На засідання 16 квітня Сергія Терендеха уже привезли з СІЗО. Тоді ж мали допитати ще трьох свідків, був лиш один: чоловік, який разом із швагром побачив у ніч бійки Віталія Гнатишина на землі. Мама загиблого хлопця подякувала свідкові за те, що намагався врятувати її сина. На тому ж засіданні адвокат Біляшевича Максим Майка подав клопотання, щоб допитати в суді експертів щодо дій його підзахисного.

Робили штучне дихання

У судовому засіданні 2 травня обвинувачений Сергій Терендех брав участь через відеозв’язок із СІЗО, оскільки погіршився стан його здоров’я. 

На це засідання прийшов швагер свідка, якого допитали на попередньому засіданні. Він теж свідок. В ту ніч вони вдвох побачили Віталія, який лежав на траві обличчям донизу. Чоловік розповів, оскільки хлопець лежав на схилі, то вони перенесли його на більш рівну поверхню газону. Допомагав їм ще якийсь чоловік, який підбіг, але хто він - не знає.  Адвокат Сергія Терендеха Юрій Демкович випитував у свідка, яку саме допомогу він надавав загиблому, чи має він якусь медичну підготовку чи освіту, оскільки на спині Віталія були ушкодження і зараз хочуть встановити їх походження.

- Ми по черзі зі швагром робили штучне дихання (Віталію) і непрямий масаж серця, - каже свідок. - У “швидкій” нас питали, що трапилося, але ми не знали. “Швидку” викликав хтось із людей. 

Стосовно медичної освіти, то свідок каже, що немає такої, але його мама працює фельдшером, тому певні знання має. Чоловік, як і його швагер, розповідає, що запаху алкоголю від загиблого могли і не чути, бо самі в той вечір випивали. Але рвотних мас не було. 

Бив рукояткою чи не бив

Прийшли на це засідання і два експерти про допит яких клопотав адвокат Біляшевича. Один із них проводив балістичну експертизу пістолета, яку в ніч бійки вилучили у обвинуваченого Володимира Біляшевича.

За словами експерта, під час проведення експертизи він мав дати відповідь на такі запитання: чи є наданий йому предмет вогнепальною зброєю, який вид, калібр, чи придатний це предмет для стрільби.

Під час допиту з’ясувалося, що зброя перероблена із сигнальної на таку, яка може поранити людину. Чи стріляли з пістолета напередодні експертизи - відповіді немає, адже такої експертизи не проводили.

Інший експерт проводив судмедекспертизу одному із потерпілих друзів Віталія Гнатишина - Олегу Кривому. Його, згідно із свідченнями, Володимир Біляшевич вдарив в голову пістолетною рукояткою. Експертизу проводили через 7 днів після тих подій.

- На час проведення експертизи в постраждалого у лівій скроневій ділянці голови був рубець, - каже судмедексперт.

Сказати точно чи утворився він після удару рукояткою пістолета можна лише у випадку, якщо б експерт мав цей предмет і провів експертизу. Адвокат Біляшевича запитував, чи могли такі тілесні ушкодження виникнути в результаті падіння із висоти власного росту постраждалого. Судмедексперт відповів, що при огляді він не виявив ушкоджень інших частин обличчя, які б першими контактували із поверхнею при падінні. І таке питання на експертизу не виносилося. Запитував захисник і про те чи могло бути таке ушкодження від удару гілкою дерева. Фахівець відповів, що такого варіанту не розглядали.

Помер на місці 

Захисник Терендеха Юрій Демкович клопотав про допит у суді ще двох експертів, які могли б відповісти на запитання, чи правильну медичну допомогу надавали загиблому. 28 січня 2109-ого допитували медиків. Потерпілого направили у кардіологічне відділення, а мали б у нейрохірургічне, про це сказала одна із медиків.  

- При допиті інших свідків-медиків про причини смерті вони не говорили, однак один із лікарів сказав, що смерть настала від поєднання двох факторів, - каже адвокат. - Асфіксія та тілесні ушкодження, які він отримав внаслідок удару. Тобто у висновку експертів, яких я пропоную викликати, не вказано чи правильно надавалася медична допомога.

Тому захисник вважає за необхідне допитати експертів. Мама Віталія Гнатишина зачитала діагноз, який встановили її синові 2 липня. У ньому йдеться про те, що в хлопця була закрита черепно-мозкова травма, забій головного мозку, набряк - набубнявіння головного мозку, термінальна кома, вклинення стовбура головного мозку, садно лобної ділянки зліва, підшкірна гематома підборіддя, набряк диску зорового нерва обох очей, застійні явища на очному дні.

- Наступного ж дня, 3 липня, зробили комп’ютерну томографію, яка підтвердила діагноз, - каже мама Віталія пані Галина.  - Смерть Віталія наступила від черепно-мозкової травми.

Як зазначив адвокат сім'ї Гнатишиних, Віталій помер відразу на місці 30 червня. 

- Він був вбитий, а медицина надала ще кілька днів спасіння замість 115 статті 121 пану Терендеху, - каже захисник. - Медицина йому п'ять років спустила. Але ми не заперечуватимемо, якщо суд вирішить допитати експертів. 

Батько загиблого Михайло каже, що адвокати хочуть затягнути процес. Проте суд задовольнив клопотання захисника щодо допиту ще двох експертів. Є ще один свідок - директор КП “Тернопіль Інтеравіа”. Камери відеспостереження цієї компанії розташовані біля нічного закладу Allure. Він вкотре не з’являється на суд. Прокурор клопотав про виключення цього свідка, оскільки його покази стосуються лише вилучення записів з камер відеоспостереження. Адвокат Терендеха заперечив, бо вважає, що відмова від допиту цього свідка може вплинути на повноту подальшого розгляду справи. Такої ж думки і захисник Біляшевича. Тому цього свідка знову викликатимуть в суд.

Нагадаємо, Віталій Гнатишин був студентом ТНТУ ім. І. Пулюя факультету економіки і менеджменту. Своє 20-річчя з друзями він святкував у нічному клубі. Коли вони стояли біля закладу, до них підійшло двоє хлопців, які не були відвідувачами того закладу. Віталія кілька разів вдарили в голову. Нападників затримали, їм оголосили підозру одразу за трьома статтями Кримінального кодексу. За життя хлопця боролись у Тернопільській міській лікарні №2. Друзі та рідні збирали кошти на лікування, та, на жаль, життя хлопця врятувати не вдалося. Віталій помер ввечері, 8 липня.

Обвинувачені - Сергій Терендех та Володимир Біляшевич. На судовому засіданні 22 листопада зачитали обвинувальний акт. Сергію Терендеху інкримінують ч. 2 статті 296 КК України - хуліганство, скоєне групою осіб та ч 2. статті 121  -  умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть. Володимиру Біляшевичу - ч.1 статті 129 - погроза вбивством, ч. 4 статті 296 - хуліганство із застосуванням вогнепальної або холодної зброї та ч. 1 статті 263 - носіння вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу. Обидва обвинувачених під час судового засідання 22 листопада свою провину визнали частково і просили у батьків та інших постраждалих - друзів Віталія Гнатишина вибачення за скоєне. Постраждалих у справі: батьків Віталія та друзів з якими він святкував день народження, в суді допитували 12 грудня . Тоді ж досліджували докази.
 

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube.

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (8)
 • Anonymous

  Наступне судове засідання відбудеться 13 травня о 11.30 в міськрайонному суді. ?
 • Anna Prodaniuk

  Адвокату Демковичу гроші напевно затьмарили совість і він з шкіри вилазить придумує різні версії щоб затягувати процес  і зменшити покарання     Порядна людина і за  великі гроші не бралася б захищати вбивцю. Це не є нещасний випадок чи ДТП. А  захищати таким дешевим способом вбивцю не личить. Гріш ціна  таким адвокатам .

  Гіркі    пролиті   сльози на землю не падають так кажуть в народі
 • Сусід

  Терендех ,ще не сидів толком,а з кожним разом стає страшніший,а як посидить то дивитися не буде на кого.
 • Роман

  З Терендехом все зрозуміло, вот з Біляшевичем цікавіше...
  Біляшевич пішов до розважального клубу з вогнепальною зброєю, незареєстрованою! переробленою на бойову !. Як стверджують свідки: спровокував бійку, частково застосував зброю, наніс тілесні ушкодження, в наслідок чого друзі Гнатишина розбіглись і лишили непритомного хлопця.
  Ще можно дати помякшення якомусь пацану, але Біляшевичу вже десь 30 рокі. В такому віці це вже не пацанскі пустощі, то вже якась зріла злочинність. Сподіваємось що суд назначить адекватне покарання!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:37 На Руській водій маршрутки збив хлопця. Центр у заторах: ми дізналися подробиці photo_camera 18:09 Були поховані у братській могилі: на Тернопільщині перепоховали десять вояків УПА play_circle_filled photo_camera 17:36 З 1 грудня військовослужбовці можуть оформити статус учасника бойових дій: як це зробити 17:01 Двоє тернополян обікрали магазин на «Східному» play_circle_filled photo_camera Від читача 10:50 Розмір доходу для отримання безоплатної вторинної правової допомоги 16:25 На Тернопільщину прибули ще 30 евакуйованих з Донеччини photo_camera 15:35 В аварії на Лесі Українки постраждала школярка 15:06 Мамо, я, напевне, більше додому не повернусь… Тернопільщина прощається з Андрієм Прокопчуком 14:15 Пенсії в Україні зросли з 1 грудня: хто отримає підвищення photo_camera 13:43 Переселенці з Маріуполя відвідали з екскурсією Теребовлю photo_camera 13:03 Цього року лише надувна: у Тернополі вже встановили новорічну ялинку. Як вона виглядає photo_camera 12:35 Майже 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни від Тернопільської міської ради (пресслужби) 12:01 Тернопіль закупив понад 3 тисячі комплектів зимової термобілизни для військових на фронт photo_camera 11:35 1-3 грудня на дорогах Тернопільщини ожеледиця 11:03 У Тернополі відновили рух тролейбусів №№7, 10 та 11 в районі онкодиспансеру 10:26 У Тернополі 1 грудня відновили рух транспорту на перетині вулиць Соломії Крушельницької – Білецька 10:10 Як зберігати продукти у холодильнику і морозилці при відключенні електрики: поради фахівців 09:35 У Тернополі створили інтерактивну карту закладів торгівлі, які працюють без світла 08:56 Графік відключень електроенергії на 1 грудня у Тернополі та області 08:00 Сьогодні, 1 грудня: Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up