Начальник одного з управлінь контролюючого органу організував корупційну схему із систематичного вимагання та одержання від місцевих підприємців хабара за безперешкодне ввезення із закордону декоративних рослин.
СБУ викрила та блокувала механізм системної корупції в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області.
Підприємці сплачували посадовцю "відкупне" з кожної вантажівки, яка ввозила рослинну продукцію на митну територію України, за можливість ведення бізнесу без створення перешкод.
Правоохоронці затримали здирника на одній із заправних станцій обласного центру у власному автомобілі згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, відразу після отримання чиновником 8 400 гривень чергового хабара.
Наразі посадовцю повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу.
Викриття протиправної діяльності проводились спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у м. Львові, за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури, повідомив сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області.
Довідка: Стаття 368. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою
1. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища - карається штрафом від однієї тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у значному розмірі, - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
4. Діяння, передбачене частинами першою, другою або третьою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, - карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 23 від 7 червня 2023
Читати номер
Читач45