Хоча після послаблень карантину діти почали знову гуляти на майданчиках, лікарі все ж закликають уникати людних місць. Попри застереження багато людей вже гуляють містом та відвідують людні місця без маски.
У місті є багато дитячих майданчиків. Журналіст «20 хвилин» перевірив, у якому стані майданчики у парках міста та на деяких прибудинкових територіях. Одні з них ще зовсім нові, а деяким - не один десяток років.
Дитячий майданчик для дітей з особливими потребами облаштували в парку Національного відродження ще минулого року. Ідея виникла у тернополянки, яка і зареєструвала проєкт на «Громадському бюджеті». Її підтримали тернополяни, і на інклюзивний майданчик виділили близько 1,4 млн. гривень.
Тут встановили гойдалки, спеціальну карусель, на яку можна заїхати на інвалідному візочку, гойдалку на пружині, пісочниці та великий ігровий комплекс. Окрім каруселей та гойдалок, на майданчику є кілька навчальних дошок для вивчення мови жестів, дошка для вивчення шрифту Брайля, «музична дошка», рахівниця та багато інших елементів для дітей різного віку.
Однак хоча майданчику ще немає і року, його вже нищили вандала. Одну з гойдалок зламали на наступний день після встановлення. Її нині відремонтували.
Ще один дитячий майданчик в парку Національного відродження розташований біля атракціонів. Там є кілька гойдалок, невеликий ігровий комплекс, пісочниця, тощо. Там часто збираються школярі та маленькі діти з батьками.
Всі конструкції відносно нові та в хорошому стані.
У парку ім. Тараса Шевченка один з улюблених майданчиків для дітей – біля «Дяді Стьопи. Він пережив кілька оновлень. Там є ігровий комплекс, гойдалки, «канатне містечко» та багато іншого. Частина майданчика покрита піском. Інша – штучним газоном. Однак він вже не в найкращому стані.
Канати та кріплення гойдалок на майданчику нові. Усі ігрові елементи справні. Однак не всі діти, особливо старші, використовують гойдалки по призначенню. Дехто стає на них ногами та розгойдуються.
Інший дитячий майданчик в парку ім. Т. Шевченка біля Набережної. Там є кілька гойдалок, карусель та дитячий ігровий комплекс. Усі елементи, як помітив журналіст, - у гарному стані. Покриття там з піску. Однак в спекотні дні дітей з батьками небагато, адже там немає затінку.
Третій майданчик в парку ім. Шевченка - не в найкращому стані, адже конструкціям багато років. Дерев’яні елементи вже кілька разів фарбували. «Безпечне» покриття з гуми також з роками змінилось. Щілини між гумовими елементами в деяких місцях розміром, як дитяча нога. Однак незважаючи на це, сюди часто приходять батьки з дітьми, адже там є великий ігровий комплекс. Усі гойдалки та конструкції хоч і не нові, але справні.
У гідропарку також є дитячий майданчик. Однак він, у порівнянні з майданчиками в інших парках, -чи не найгірший. Багато дерев’яних елементів з роками прогнили та зламалися. Фарба в багатьох місцях облізла, і дерево втягує вологу.
На вулиці Митрополита Шептицького напроти «Центрального ринку» є два невеликих дитячих майданчики. Хоча вони зовсім малі, до них часто приходять батьки з дітками, щоб перепочити. Конструкції там нові, є гойдалки, ігрові комплекси. Однак такі майданчики не можна назвати безпечними, адже вони розташовані на бруківці.
Цей майданчик розташований на прибудинковій території, однак туди часто приходять батьки з дітьми з інших вулиць, адже він розташований фактично у самому центрі міста. Хоча фарба з багатьох елементів почала злазити, усі гойдалки справні. Там є каруселі, пісочниця, гойдалки та ігровий комплекс. Сам майданчик покритий штучним газоном.
Однак не всі майданчики в місті нові. Біля багатьох будинків лишились ще старі гойдалки та каруселі, яким не один десяток років. Кілька таких майданчиків ми побачили на прибудинкових територіях на вулиці Живова. Не всі гойдалки справні. Від багатьох з них лишились лише опори. Самі конструкції покриті не одним шаром фарби.
На прибудинкових територіх за рахунок міського бюджету облаштовують дитячі майданчики. Минулого року 65 дворів їх отримали.
- Дитячі майданчики встановлюють на прибудинкових територіях різних мікрорайонів міста, - повідомляють у міській раді. - Варто відзначити активність тернополян, які прагнуть аби у їх дворах з’являлися нові сучасні майданчики.
Деякі тернополяни навіть реєструють свої проєкти дитячи майданчиків на «Громадському бюджеті».
Цього року роботи також тривають. Загалом у 2020 році мають облаштувати 30 дитячих майданчиків. Орієнтовна вартість усіх робіт складає 1 млн. гривень. Як повідомляє речниця міської ради Мар’яна Зварич, уже облаштували 25 дитячих майданчиків за адресами:
· вул. Морозенка, 7;
· бульв. Д. Вишнивецького, 5;
· вул. Колонтая, 2;
· вул. Кн. Острозького, 40;
· вул. Винниченка, 4;
· вул. В. Великого, 8;
· вул. Камінна, 4;
· вул. Пушкіна, 5;
· вул. Вербицького, 7;
· вул. Вербицького, 4;
· вул. Вербицького, 2;
· вул. Карпенка, 20;
· вул. Карпенка, 23
· вул. Симоненка, 8-10;
· вул. Ген. Тарнавського, 4;
· вул. Довженка, 9;
· вул. Довженка, 4а;
· вул. Довженка, 7;
· вул. Довженка, 8б;
· пр. Злуки, 25;
· вул. Галицька, 34;
· вул. Кн.Острозького, 53;
· вул. Пушкіна, 3;
· вул.15 квітня, 19;
· Майдан Перемоги, 4.
А біля вашого будинку є дитячий майданчик? Чи задоволені ви його станом? Пишіть у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер