Під час позачергового засідання регіональної комісії ТЕБ та НС у зв’язку з загостренням ситуації з захворюваністю на коронавірус очільник області запропонував у разі загострення ситуації залучати до лікування хворих працівників медичного університету, інтернів та студентів старших курсів, оскільки це дозволяє постанова Уряду.
В університеті ще у листопаді минулого року серед викладачів, студентів та інтернів проводили опитування. Тоді 45 викладачів, 18 інтернів та 16 студентів старших курсів виявили бажання допомагати лікарям у боротьбі з пандемією. За цей час кількість охочих допомогти лікарям збільшилось.
– Станом на сьогодні Тернопільській національний медичний університет готовий допомогти практичній охороні здоров’я у наданні медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною інфекцією COVID-19, – розповів проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи ТНМУ, професор Степан Запорожан. – З числа працівників професорсько-викладацького складу, які займаються лікувальною роботою на терапевтичних кафедрах університету та кафедрі анестезіології і реаніматології, таке бажання виявило 80 осіб.
В університеті кажуть – якщо ці викладачі будуть залучені для лікування хворих на коронавірус – це не вплине на навчальний процес.
Серед лікарів-інтернів та студентів старших курсів також є ті, хто готові працювати в ковідних відділеннях. Однак вони не зможуть надавати повноцінну допомогу медикам.
– Щодо лікарів-інтернів, то вони згідно з чинним законодавством, не мають права самостійно надавати медичну допомогу, а виключно працювати під керівництвом лікаря, – каже Степан Запорожан. – Допомагати в медичних закладах зголосилося понад 25 лікарів-інтернів терапевтичного профілю. Студенти можуть виконувати тільки волонтерську роботу у формі виконання функцій середнього медичного персоналу (медсестра, медбрат). Але це можуть робити виключно студенти старших курсів (3-6 курси). Студенти 1-2 курсів можуть допомагати тільки під час транспортування пацієнтів чи виконувати іншу технічну роботу. Університет готовий надавати таку допомогу у випадку різкого зростання кількості пацієнтів з коронавірусною інфекцією.
Медуніверситет надати кадри готовий, але чи потрібні додаткові кадри у лікувалних закладах?
Як розповів керівник міського відділу охорони здоров'я Василь Данчак – проблем з медичним персоналом у Тернополі немає, але якщо буде продовжуватися ріст захворюваності – така потреба може знадобитися. Адже лікарі також хворіють, до того ж, медики виснажені.
Директор лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський повідомив, що в закладі є брак середнього мединого персоналу. Там готові прийняти студентів старших курсів медуніверситету. Це допоможе медперсоналу лікарні, а студенти зможуть отримати практичні навички.
Читайте також:
Що всередині «брудної» зони. Ексклюзивний репортаж з COVID-відділення у Тернополі (ВІДЕО)
У лікарні №2 необхідності в тому, щоб залучати викладачів, студентів чи інтернів медуніверситету поки не бачать.
– В нас ситуація більш–менш краща, ніж в інших закладах, – розповідає директор другої міської лікарні Ростислав Левчук. – Кадрового голоду в нас немає. Ми маємо законтрактовані п’ять бригад, які забезпечують ліжка для лікування хворих на коронавірус. Навіть якщо вони будуть повністю заповнені – ми впораємося. Тому в мене достатньо кадрів.
У лікарні №3 також нагальної потреби в залученні нових працівників поки не бачать.
– Наразі ми забезпечені медперсоналом, щоб забезпечити функціонування ліжок для лікування хворих на коронавірус, – каже директор третьої лікарні Юрій Лазарчук. – Якщо така необхідність у нових медпрацівниках знадобиться – треба буде вирішувати питання по оформленню нових працівників, оплаті праці. У нас наразі такої потреби в залученні сторонніх працівників немає.
Загалом в лікарні є 9 законтрактованих медичних бригад, які займаються хворими на коронавірус.
Ситуація з захворюваністю лишається напруженою. У лікарнях Тернополя – 215 хворих на COVID-19. Медики пов’язують це з тим, що в Україні з’явився новий штам коронавірусу, який імовірно має здатність швидше поширюватися та легше заражає людей. Як саме він впливає на протікання хвороби та летальність – достеменно невідомо, однак тернопільські медики кажуть, що у лікарнях побільшало молодих хворих. Хвороба протікає важче. Однак визначати, яким штамом хворий пацієнт ні тернопільський лабораторний центр, ні жоден інший лабораторний центр в Україні не має можливості.
Читайте також:
Новий штам коронавірусу вже в Тернополі? Що кажуть медики та чим небезпечний мутований COVID
Від вакцини захворіти неможливо! Щеплення отримав відомий тернопільський інфекціоніст Андрейчин
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 4 жовтня 2023
Читати номер