Землю відбирати в учасників бойових дій, хто писав заяву та отримував її «в області», не будуть. Проте самі учасники АТО перевірять законність виділення земельних ділянок. Місто натомість шукатиме нову землю, аби роздати й тим, хто претендував на 84 га на Львівській.
Є рішення двох судів
Є постанова Львівського апеляційного суду від 10.04.2017 р. №876/3959/17. У ній йдеться: «заборонити головному управлінню Держгеокадастру та його структурним підрозділам вчиняти дії щодо розпорядження земельною ділянкою 84 га на Львівській трасі». Апеляції не було, каже Леонід Бицюра.
Від 5 квітня 2017 р. є рішення й Тернопільського окружного адміністративного суду. Там йшлось про те, аби скасувати рішення щодо відмови передачі в комунальну власність міста. І зобов’язати головне управління Держгеокадастру повторно розглянути рішення про передачу землі у комунальну власність міста.
З одного боку місто вимагає землю на Львівській для міських учасників АТО. З іншого - що робити тим учасникам бойових дій, які вже мають акти на землю чи тим, хто вже сплатив за послуги і саме чекає документів?
Власне АТОшники створять робочу групу, аби перевірити, кому роздали землі на Львівській. Бо там, кажуть у міськраді, є й мешканці інших областей, працівники військкомату та ті, хто про передову лише чув. Однак, позиватись до суду та визнавати недійсним право власності на землю 180 учасників АТО та ще 833, чиї документи в розробці, - не будуть. Просто вимагають оприлюднити інформацію – хто і що отримав.
Все прозоро і чесно. Без "глухих кутів"
Основне завдання, яке стоїть перед Тернопільською областю – це забезпечити виконання права на одержання земельних ділянок учасниками АТО та членами родин загиблих, яке надала їм держава. При цьому процес розподілу має бути максимально прозорим. Цей принцип дотримується, в тому числі, і у процесі розподілу землі та видачі документів на неї в напрямку траси Тернопіль-Львів. Про це заявив голова облдержадміністрації Степан Барна.
При цьому очільник області різко засудив спроби «поділу» військовослужбовців з огляду на їхнє місце проживання.
ТНЕУ припинило користування земельною ділянкою, тому Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області розпочало процедуру підготовки необхідної документації з подальшим врученням наказів про затвердження землевпорядної документації, каже Степан Барна. Аби упередити зловживання, обов’язковим є надання документів, що підтверджують статус заявника.
За словами голови обладміністрації, перед подачею документів кандидати отримують вичерпну консультацію. В тому числі і щодо норм законодавства, згідно з якими передача земельних ділянок безоплатно у власність громадянам у межах норм, визначених законодавством, проводиться один раз по кожному виду цільового призначення.
При цьому він звернув увагу на те, що від початку 2013 року державні акти на землю не видаються.
Читайте також У питанні виділення 84 га землі для АТОшників повний хаос
У справі земель для учасників АТО зрушення - підписали угоду
Учасникам АТО почали роздавати землю на вул. Львівській
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 39 від 27 вересня 2023
Читати номер
fatima