- Дехто продовжує там набирати воду, - каже вона. – Цікаво, чи можна її тепер пити і що там так смердить?
За словами тернополянки, з того джерела бере воду вся "Дружба" і навіть приїжджають мешканці "Сонячного". Тому люди хотіли б мати гарантію, що їхнє здоров'я - в безпеці.
Як виявилося, споживати воду з джерела в цьому парку в районі вул. Бережанської не рекомендовано. Контроль якості води з даного джерела там не проводять. Відтак і говорити про її якість немає змісту.
- У Тернополі воду досліджують з двох джерел – в парку "Топільче" в районі ПК "Березіль" та в парку "Національного Відродження" - біля Співочого поля, - повідомив головний спеціаліст міського управління головного управління Держсанепідслужби в області
Володимир Ящик. - Моніторингові дослідження якості питної води з цих джерел проводить щоквартально міський відділ ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».
За результатами досліджень вода не відповідає санітарним нормам та правилам "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" за санітарно-мікробіологічними показниками. Тож пити воду з джерел тернополянам не рекомендовано, додає пан Ящик.
Нагадаємо, що багато тернополян використовують привозну воду, яку доставляють підприємці з джерел області, зокрема з Долини, Микулинців, Старого Збаража, Зарваниці тощо. Тож можна припускати, що заборона пити воду з місцевих джерел сприяє так званій монополії на привозну воду.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
тут як в прислів'ї - "говорили, балакали, тобто писали, сіли і заплакали"... із статті так і незрозуміло чи проводились дослідження САМЕ води, яка іде із джерела в парку Загребелля на Бережанській чи НІ????
бо в статті, наскільки я зрозуміла, йде мова про результати дослідження джерел в парку Топільче і Національного відродження...
пишіть конретніше!!!!!
буду вдячна за чітку і конкретну відповідь!
подайте інформацію про найбільш поширені "точки" з оцінкою якості води.