- Цього об'єкту не повинно тут бути за жодних обставин, - каже голова правління Національної спілки архітекторів міста Олег Головчак. - Мені особисто мер міста Сергій Надала пообіцяв, що нічого тут не буде, ще коли ми розглядали пам'ятник Героям Небесної Сотні. Це питання не обговорювалось ні з громадськістю, ні з архітекторами міста. Адже нову архітектурну споруду варто оцінювати не лише з точки зору жителів прилеглих будинків, а й цікавитись думкою професіоналів.
Раніше мешканці будинку навпроти скаржились, що бояться, аби їх будинок не впав через роботи над новою будівлею.
- Зроблять якусь експертизу, людям скажуть, що нічого їхньому будинку не загрожує – і всі заспокояться, - розповідає пан Головчак. - Але хіба тут потрібна ще одна архітектурна точка? Лише непрофесіонал може стверджувати, що запланована споруда матиме якусь архітектурну цінність. Більше того, навіть якби цей об'єкт стояв в полі, я не можу стверджувати, що він красивий.
Читайте також: «Перетворюємо Тернопіль на село»
Влада просто обходить громадську думку перевіреним методом, стверджують архітектори.
- Для цього дають розробляти проект спеціалістам з інших міст, наприклад, Івано-Франківська чи Львова, - каже пан Головчак. - Та ж проектна документація площі Героїв Євромайдану розроблялася в Рівному.
Архітектори просять звернути увагу на благоустрій інших міст Західної України.
- Взяти до прикладу Львів, чи хтось там забудовує кілометр перед залізничним вокзалом? - зауважує голова організації “Тернопільархпроект” Анатолій Водоп'ян. – Чи той же Київ – на відстані півкілометра перед вокзалом нічого не будують.
Архітектори та громадські активісти міста закликають тернополян не дозволити забудувати Привокзальну площу. Якщо треба буде – знесуть силою, запевняють вони.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
відгадай