Чи можна смажити шашлик у дворі житлового будинку, поцікавилась тернополянка Ірина Марків у групі Фейсбук.
У коментарях думки поділились: висловлювались як прихильники смаженого м’яса одразу у дворі, так і категоричні противники.
Експерти пояснили, яку відповідальність нестиме і скільки штрафу заплатите, коли надумаєте посмажити шашлики у дворі житлового будинку. А в поліції ще й повідомили, як вас покарають, якщо при цьому вживатимете спиртне. Навіть слабоалкогольне.
- Поділіться інформацією, чи можна смажити шашлик на мангалі в дворі будинку, чи передбачена за це якась відповідальність, - написала у групі «Тернопільські мамусі» у Фейсбук Ірина Марків.
- Ми таке зі своїми сусідами практикуємо. Маємо мангал. Ніхто ще не жалівся, - пише Люба Чебіряко.
- Потрібно бути людьми, які можуть бути шашлики на подвір'ї житлового будинку? – обурюється Наталя Батіг. - Дим по вікнах, сморід в квартирах - літо ж, вікна відчинені. За таке є адмінвідповідальність - штраф. Але, саме неприємніше, яке може бути - конфлікт із сусідами. Невже більше немає місця в Тернополі для мангалів - лише подвір'я житлового будинку? Чому ми вважаємо, що шашлик, розпивання напоїв на подвір'ї і - це є норма? І за це нічого не буде?!
Потрібно думати не тільки про реакцію сусідів і покарання, а й про їхні почуття, переконана Na Boitsia. «Ви відпочиваєте, а вони нюхають сморід та слухають голосні розмови, музику відпочиваючих, - пише жінка. - Подумайте, чи вам би таке сподобалося? Ви нарешті вдома, сіли чи лягли відпочити, відкрили всі вікна для свіжого вітрику, положили дитинку спати, а тут сморід і крики».
В Європі на балконах, у дворах, біля басейнів, у парках - там облаштовують спеціальні зони, - смажать і ніхто претензій не висловлює, каже Наталія Швайка Репак. Це ж не листя палять і не сміття, а вуголь чи брикети. Підтримала користувачку соцмереж і
Tetyana Markovets. «Ми прагнемо до Євросоюзу, а там смажать всі, і пахне, і музика, і крики, - пише жінка. - А працюють всі по 10-15 год. і по 6 днів на тиждень. Привчайтесь».
- Для мене особисто не було б проблемою, якби сусіди смажили шашлик, - пише Oksanka Ihorka. - Але крики у вечірній час чи розпивання алкоголю в дворі - так. Думаю, що і до адміністративної відповідальності можна притягнути швидше за алкоголь у дворі, ніж за шашлик. Тому, якщо це лише шашлик, то все ок...
На території міста ні з мангалом, ні без мангалу шашлики смажити заборонено, кажуть в управлінні ЖКГ міськради.
- В парках, скверах, дворах, на покрівлях будинків, горищах, балконах смажити шашлики не можна, - кажуть в управлінні ЖКГ міськради. – Якщо хтось побачив подібне, потрібно викликати поліцію.
В управлінні патрульної поліції в області наголошують, що за розпалювання вогню, або самовільне випалювання рослин на заборонених територіях карається штрафом від 850 до 1190 грн. Якщо розвели вогонь у зоні природно-заповідного фонду, заплатите штраф 1190 грн – 1700 грн.
Яке покарання чекає за розпиття спиртного – читайте в коментарі експерта.
- Відповідно до п. 1.18. Правил пожежної безпеки в Україні, розводити багаття, користуватися відкритим вогнем на відстані менше 30 м від будівель та споруд, викидати незагашене вугілля забороняється. В окремих випадках для приготування їжі на відкритому вогні дозволяється зменшувати ці відстані до 5 м за умови наявності спеціально обладнаного вогнища та вигородження місця застосування відкритого вогню негорючими конструкціями (екранами) на максимальну висоту можливого полум’я. В усіх випадках забороняється залишати без догляду джерела відкритого вогню. При виявлені наведених Вами фактів рекомендуємо звертатись в Патрульну поліцію.
Сергій ДАНІЛІН, Начальник відділу агітаційно-пропагандиської роботи УДСНС України у Тернопільській області
- На жаль, органи нагляду та контролю не можуть штрафувати звичайних громадян, штрафні санкції вживаються до підприємств установ та організацій, в рамках проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки. ДСНС України або її територіальний орган здійснює планову перевірку за умови письмового повідомлення суб’єкта господарювання про проведення планової перевірки не пізніше ніж за 10 днів до дня її здійснення.
- Відповідно до ст.. 178 КУпАП, за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших заборонених законом місцях, або поява в громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, карається штрафом від 17 до 136 грн, громадськимиі та виправними роботами чи адміністративним арештом. Згідно зі ст.. 152 КУпАП, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер