Тернопіль: Тваринки, які сплять у гамачках

Тернопіль: Тваринки, які сплять у гамачках
Вони нагадують маленьких кошенят, надзвичайно енергійні та охочі до ігор. Це — тхорики, або декоративні фредки, домашні улюбленці тернополянки Ольги Боднарчук.

Тримати такого екзотичного улюбленця вдома не проблема. Проте надто “розслаблятися” господарям не варто. Тхорик — трохи інша тваринка, як кіт чи собака. А отже, потребує особливого догляду і харчування.

Вперше ця тваринка з'явилася в мене два роки тому, - розповідає Ольга. - Я познайомилася з тернополянкою Наталею Ралло і купила в неї самця Фігаро. Відтоді ми дуже здружилися.

Відео дня
>Де найкраще тримати декоративну фредку?
Ідеальний варіант - засклена лоджія або балкон. Коли господарів немає вдома, тхориків слід зачиняти в клітці. Бо, якщо вони підуть щось шукати, вже не повернуться додому. Можуть вилізти через вікно і впасти. Адже через поганий зір не бачать висоти.

Такі випадки — не рідкість. Мій Фігаро у травні загубився. Він вільно жив у квартирі. Я ніколи не зачиняла його в клітці. Якось він виліз звідти і втік через вікно. Щоб я не сумувала, Наталя подарувала мені самку Сюзі. Потім ми замовили у Москві сіренького ангорового тхорика. Його шерсть завдовжки 15 см, як у котів-персів.

Якого вони забарвлення?
Найрізноманітнішого. Адже відрізняються не лише за кольором, а й за розміщенням плямок. Що екзотичніший колір, то тваринка дорожча. Здоровий тхорик стандартного забарвлення коштує близько 800-1000 гривень, ангоровий — значно дорожчий. Наприклад, рідкісний ангоровий “дью” - білий тхорик з чорними очима - “тягне” близько 1000 доларів.

Декоративні фредки належать до виду куницевих. Це не гризуни. У тхориків специфічний шлунково-кишковий тракт. Він дуже короткий, тому їм потрібно давати їжу з високим вмістом білка. І неодмінно -  тваринного походження. Тобто м'ясо: курятину, телятину, кролятину. Альтернатива - корми для котів або тхориків суперпреміум класу. Але дістати їх у нас - проблематично. Можна давати сирі перепелині яйця в невеликій кількості, курячі — тільки варені, а також ту їжу, яку тварина звикла їсти в природі. Наприклад, мишей. 

А ласощі?
Трохи родзинок і банана. На цукор — табу. Він може спричинити інсульт. Зараз у мене - два племінні тхорики з документами: Кузінька і Сюзі Я  витрачаю на їхнє утримання більше 150 гривень на тиждень. Дехто каже: “Ой, так дорого!”. Насправді це — лише той мінімум, що доведеться витратити на них упродовж життя.

Скільки вони важать?
Самки - до 1,5 кг, самці — вдвічі більші. Тхорики — дуже розумні і вперті тваринки. Стиснувши лапки в кулачок, можуть навіть відкрутити корок пластикової пляшки. Мій улюбленець Фігаро любив відчиняти тумбочку. Я могла 15 хвилин тримати дверку і весь цей час він не відходив! Це тваринки для людей, які вірять у свої сили. Тхориків треба правильно вчити ходити в туалет і постійно контролювати. Варто ненадовго відвернутися, як вони обов'язково десь залізуть, щось поцуплять і заховають!

Існує думка, що в них неприємний запах...
З латини назва цих тваринок перекладається як “смердючі злодійкуваті мишолови”. У них дуже розвинуті сальні залози. Коли вони ідуть на полювання, то виділяють специфічний секрет, який відлякує інших тварин. У домашніх умовах це буває украй рідко. Хіба якщо тхорика сильно налякати. Звісно, його запах відрізнається від запаху кота або собаки. Але він не є неприємним. Щоб тваринка гарно пахла і виглядала, її треба правильно годувати, раз на тиждень купати і щодня за нею прибирати.

Скільки потомства дає самка?
Від одного до 8-15-ти маленьких. Але виживають не всі. Якщо людина не тримає тваринку для розведення, її треба обов'язково стерилізувати. Інакше ніяк. Якщо самка ввійшла в тічку і хоче розмножуватися, то сама не вийде з неї. Її треба або звести, або вона загине. Те саме — самці. З річного віку вони перебувають в гоні. У них посилюється запах. Тваринки стають нервозні і все мітять. Тхориків треба щеплювати проти сказу і чумки. Вони вразливі до протягів і вірусу грипу. Якось мій Фігаро захворів. Це було просто жахливо! Я не могла на це дивитися. У нього піднялася температура. Він став дуже сумний, лежав і не мав апетиту.

Як їх привчити до туалету?
Головне — наполегливість. Але варто пам'ятати, що через короткий шлунково-кишковий тракт їжа у них перетравлюється значно швидше. Наприклад, якщо тхорик живе у великому будинку, то може не добігти в туалет. Просто не встигне! Бажано поставити горщик у кожній кімнаті. Тоді тваринці було зручно.

Який у них характер?
Тхорики до кінця життя нагадують маленьких кошенят. Хоча сплять 20 годин на добу! Якщо господар — поруч, тваринки — справжні енерджайзери і раді гратися. Втомилася — назад у кліточку і спати. Дуже люблять у чомусь парпатися, плавати і пірнати. Сплять у гамачках, підвішених у клітках. Інколи гойдаються задля розваги. Це треба бачити! Сподіваюся, з часом ці тваринки стануть значно популярніші і в Тернополі буде цілий клуб.

Як на таких “екзотів” реагують перехожі?
Дуже цікаво. Обступають нас з усіх сторін. Розпитують, що за тваринка. Висувають різні теорії: суміш нутрії та ондатри, ховрашок, норка. А дехто навіть каже: “О, я мав таку шапку!”. Насправді декоративні фредки нічого спільного з тими тваринами не мають. Вони ручні, домашні і неагресивні. Не використовують зубів під час “спілкування” з людиною. Їх легко привчити до вигулу на  повідках і декілька простих команд. Але ходити в туалет надвір вони не будуть. Коли ми продаємо тхориків з розплідника, перевіряємо покупця. Якщо бачимо, що це — іграшка для дитини, відмовляємо. Потім тваринка, швидше за все, стане нікому нецікава, опиниться на вулиці або її передаватимуть із рук у руки.

До речі, на Сході України зараз “бум” на декоративних фредок. В Інтернеті можна знайти тхориків навіть за 300-400 гривень. Але вони хворі або зовсім дикі, вирощені на звірофермах. Не варто намагатися зекономити на тваринці. Потім можна сильно “попектися”. Колись до Наталі звернулася одна тернополянка, яка наосліп придбала тхорика по Інтернету. Жінка розповіла, що улюбленець дуже дивний, з лисим хвостом і кусається. Хоча має лише три місяці. Виявилося, що тваринці уже більше трьох років і вона перебуває в затяжній тічці. Жінці довелося віддати тхорика досвідченим заводчикам.
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Метеорний потік та «вибух» зірки: календар космічних подій травня 20:00 Проти забудови спортивних зон збирали підписи у парку Шевченка 19:00 Тернопільська «Нива» вдома перемогла «Кремінь» 18:00 У крадіжці з автосервісу підозрюють 20-річного жителя Збаража Від читача 16:51 Тернополяни можуть вивчати італійську мову на безоплатному онлайн-курсі: деталі 17:00 Ярмарок на новій локації на Дружбі не відбувся. У чому причина 16:00 У Тернополі проведуть День памʼяті Героя України Сергія Коновала 15:00 ДТП біля Смиківців. Автівка перекинулась 14:00 «Це дуже відповідальний момент»: юні музиканти показували вміння в обласному конкурсі «Піаністи Тернопілля» 13:00 У Тернополі змагалися юні картингісти 12:00 Як в кафе, барах і ресторанах Тернополя дотримуються заборони куріння — результати моніторингу 11:00 Аргентинська родина обрала Україну своїм новим домом 10:02 Готуємо свинячу рульку в пиві 09:06 У Копичинцях висадили Алею пам'яті
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up