Жінка працює у поліклініці на вул. Острозького, 6 уже 30 років. Каже, що дуже задоволена змінами, що відбулися останнім часом. Саме Валентина Рябушкіна і її подруги ведуть облік амбулаторних карточок пацієнтів, а також поповнюють електронну базу таких матеріалів, надають консультації, спрямовують на прийом до лікарів. Тож від того, як вони зустрінуть тих, хто потребує допомоги, залежить, по суті, подальше самопочуття цих людей.
Нагадаємо, оновлені рентгенологічний кабінет і реєстратуру поліклініки, що обслуговує 50 тисяч тернополян, презентували 23 квітня. Ця медична установа належить до Тернопільської міської комунальній лікарні швидкої допомоги.
Витримали всі вимоги і норми
- Тут відбувся цілий ряд змін. Найвагоміший - перенесення з правого крила поліклініки всю рентгенологічну службу, - каже начальник відділу охорони здоров'я та медичного забезпечення міської ради Ростислав Левчук. – Причому всі зміни відбулися відповідно до норм, встановлених для такого роду медичних установ. Ми також виконали при "переселенні" всі вимоги санепідслужби.
Коли тепер пацієнт входить у двері поліклініки, то спершу потрапляє у невеликий тамбур. Згодом – у кімнату очікування. Саме тут чекатимуть на свою чергу пацієнти, яким потрібне рентгенологічне обстеження. Для зручності там встановили лавку. На стіні висить стенд із вказаними прізвищами, фахом і годинами прийому лікарів поліклініки №1.
Поруч облаштували невеликий гардероб. Над проходом до реєстратури висить спеціальна лампа, яка підказуватиме, чи можна пацієнту пройти у кабінет. Лікарі рентгенологи приймають на першому поверсі, але трохи лівіше по коридору. Він – досить вузький, тому поставити там стільці неможливо. Там же розміщена і лабораторія для опрацювання знімків.
- Як бачите, з кімнати очікування можна відразу пройти у приміщення соціальної аптеки, - продовжує Ростислав Левчук. – Це зручно, адже не треба обходити через вулицю.
При "переселенні" оновили всі електронні комунікації, що ведуть до рентренапарата та флюорографа, навіть трансформатор. Пан Левчук наголосив на цьому, адже такі зміни мають захистити техніку від збоїв.
- На додачу нам вдалося значно поліпшити умови праці лікарів. Особливо це стосується лабораторії, яка раніше діяла у незручному приміщенні, - каже він. – Нова лабораторія відповідає всім сучасним вимогам. До того ж, ми придбали спеціальну машину для проявлення, просушування та опрацювання знімків.
Діє система електронного запису
Те, що тернополянам обіцяли (зміни у поліклініці кілька місяців тому спричинило рішення міської ради про створення у правому крилі першого поверху будівлі офісу для Єдиного дозвільного центру – прим. ред.), - все виконали, хоча на це пішло трохи більше часу, ніж планувалося, визнає Ростислав Левчук.
- Загалом ми витратили 455 тисяч гривень, - додає він. – Усю суму виділили із міського бюджету.
Чи буде новація зручною для пацієнтів – стане зрозуміло незабаром. Адже потік людей, яким потрібне ренгенобстеження, повинен йти паралельно із іншим, бо цим же шляхом до реєстратури йтимуть усі пацієнти поліклініки, а їх загалом – близько 50 тисяч. Причому щодня установа в середньому "пропускає" через себе до тисячі тернополян. Спочатку їм треба підійти до віконечка медичних реєстраторів, взяти свою карточку і талончик – обов’язковий для візиту до дільничного терапевта або іншого спеціаліста, який приймає у поліклініці. Далі людям треба піднятися сходами на другий-третій поверх.
- Прошу звернути увагу і на оновлену реєстратуру, - додає головний медик міста. – Уся розміщена тут комп’ютерна техніка підключена до Інтернету. Працює система електронного запису пацієнта. Незабаром ми відновимо повноцінну роботу електронної реєстратури. Доповнимо реєстр, основу якого заклали ще до ремонту. Програмне забезпечення ми маємо.
Це буде особливо потрібно, коли центр первинної медико-санітарної допомоги відкриє ряд амбулаторій по місту. Врешті, як каже пан Левчук, їх всі об’єднають у єдину комп’ютерну мережу. Це значно полегшить комунікацію між лікарями і спростить їхню роботу.
- Ми спеціально запросили пресу, аби ви показали всім тернополянам, що поліклініка №1 працює повноцінно, - каже міський голова Тернополя Сергій Надал. – Як бачите – це зовсім нове приміщення. Тут не лише стіни відремонтували, а й встановили нове обладнання та меблі. Отже, ніхто приміщення на Острозького не продає, як стверджував дехто…
Мер нагадав, що певні політичні та громадські діячі викривляли інформацію про зміни у поліклініці, навіть пікет під мерією влаштували. Проте поліпшення умов обслуговування пацієнтів і роботи медиків, на його думку, найкраща відповідь міської влади опонентам.
- Додам, що нині вже у розробці проектно-кошторисна документація на ремонт даху цієї споруди, - підсумував Сергій Надал.
Довідка
Графік роботи поліклініки №1: у будні – з 8.00 до 19.00, у суботу – з 8.00 до 16.00. Вихідний – неділя.
Коментар
Ярослав ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської клінічної лікарні швидкої допомоги:
- Ми всі пам’ятаємо, як болюче розпочинався цей процес. Труднощі почалися відразу, як тільки ми взялися переносити рентгенологічну службу з правого крила. Були і протести, і пікети. Але нині вся ця робота завершилася. Маємо оновлену поліклініку №1 із сучасною реєстратурою. Хворі мають можливість записатися до будь-якого лікаря як через карточку, так і через Інтернет. Оновлений тут не лише коридор, а й вся схема роботи рентгенологічної служби. До того ж, ми купили нове обладнання. І пацієнтам тут буде краще, і персоналу також. Це є вагомий крок, адже ця поліклініка обслуговує тернополян з усієї центральної частини міста.
До речі
Якщо ви мали проблеми, коли звернулися у поліклініку №1, чи вам не подобаються зміни, що сталися у цій медичній установі, залишайте свої коментарі та відгуки під цією новиною.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер